18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mimner

mimner TÜİSAG Üyesi

gürültülü ortamda çalışan işçinin gürültülü ortamda çalışma saatinin azaltılması nasıl bir önlemdir.

gürültüyü kaynağında yok etmek
    planlama ile maruz. azaltmak
    kaynak ile aracı arasında azaltmak.

2. cİSG

cİSG TÜİSAG Üyesi

Yüksekye çalışma-düşme ( tehlikedir --> zarar verme potansiyeli yaratıyor. sonuç olrak ölüm, yaralanma ise risk)

3. nilay4848

nilay4848 TÜİSAG Üyesi

planlama ile maruziyeti azaltmak dedim.birisi kişide azaltmak diğeri ortama yönelik bir diğeri ise kaynakta alınan önlem diye düşündüm ben ama bu da emin olamadığım sorulardan biri.

Uğur ASAN bu yazıya teşekkür etti.
  4. cİSG

cİSG TÜİSAG Üyesi

Lel = patlamada alt sınır
    uel = patlamada üst sınır

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

okansari bu yazıya teşekkür etti.
  5. fathieagle

fathieagle TÜİSAG Üyesi

Bende senin gibi düşündüm :)

6. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

Sorulan tehlike - risk eşleşmesi idi ama sizin taraftan bakarsak tehlike - tehlike eşleşmesi olmuş olmaz mı ? ve yine sizin tarafınızdan bakarsak soruya itiraz edelim mi ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. nilay4848

nilay4848 TÜİSAG Üyesi

çünkü kişide alınan önlem kkd veya kişiyi ayırmak,kaynakta alınan önlem tehlikenin kapalı bölüme alınması prosesin daha az zararlı olanla değişmesi vs. ortama yönelik tedbir almak da ortamdaki şartları düzeltmek ile ilgili idi.Geriye bir tek planlama olan şık kaldı bana göre.Başka fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim dediğim gibi ben böyle düşündüm emin değilim.

8. fathieagle

fathieagle TÜİSAG Üyesi

Bende D şıkkıydı en uzun şık önce kapatılır sonra tekrar açılır işaretledim, ne bu resetmi atıyosunuz :)

9. cİSG

cİSG TÜİSAG Üyesi

Krizotil--> beyaz asbesttir

10. nilay4848

nilay4848 TÜİSAG Üyesi

ben de öyle işaretledim ama sınavdan çıkıılta konuştuğum kişilerin hepsi en kısa şık olan a şıkkını işaretlemişti:) umarım bizimki doğrudur.

11. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

Gürültüye maruz kalma süresini kısaltma kişide alınan önlemdir.Dalgıçlarda basınç arttıkça çalışma süresinin azalması gibi.

12. Muammer03

Muammer03 TÜİSAG Üyesi

meb.gov.tr sınav soruları sayfasına saatlerdir yenile çekmekten sıkıldım artık.....
    Bunların amacı ne anlamıyorum ama kalacaksak kalalım, gececeksek gecelim. İnsanlara neden eziyet ediyorlar mantıgı nedir biliyorum.

13. nilay4848

nilay4848 TÜİSAG Üyesi

planlama ile maruziyeti azaltmak nasıl bir yaklaşım peki? hiçbir fikrim olmadığı için soruyorum.

14. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

Tabiki. siz gürültülü bir ortamda ölçüm yaptınız. O değerlere göre çalışma sürelerini planlarsınız bu idari ( mühendislik önlemleri vardı izole gibi öyle düşünün ) olur amaç gürültüye maruz kalınacak süreyi belirlemektir. belirlenen süreye göre işçiyi çalıştırmak kişide alınan önlemdir.

nilay4848 bu yazıya teşekkür etti.
  15. altasege

altasege TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR MEB SAAT 14:00 DA YAYINLANACAK ARKADAŞIM VAR ORADA HADİ HAYIRLISI

deserttaklamakan, eflatunmasal, husein ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  16. okansari

okansari TÜİSAG Üyesi

Şu cevaplar açıklansa artık :(

17. fathieagle

fathieagle TÜİSAG Üyesi

Umarım öyledir.

18. nilay4848

nilay4848 TÜİSAG Üyesi

Tehlikeli maddenin depolanması için en önemsizi hangisi diye bir soru vardı.Şıklarda güneş ışığına maruz kalma, serin yer,tutuşturucu kaynakların olması ve nem çekme vardı.Ben nem çekme diye düşündüm fikri olan var mı?

19. krmgny

krmgny TÜİSAG Üyesi

d sınıfı yan
    gınlarda su kullanılması patlamaya neden olur..metalle su reaksyona girer..

20. zappie

zappie TÜİSAG Üyesi

Soru eksik sorulmus. "Ayni ekipman ve ortamda gurultuye maruziyet suresinin kisaltilmasi" denmeliydi. Daha az siklikta gurultu ureten bir makine ile de gurultuye maruziyet suresini azaltabilirsiniz. O zaman kaynaginda yok etmis olursunuz.

21. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

Sizde haklısınız fakat 88 db de çalışma süresinin 4 saate düştüğünü düşünürsek ? soruda kişinin daha az süre çalışması vardı ve demek ki ölçüm sonucu sürekli 8 saat çalışamayacağı bir yer diye düşünüyorum.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica