18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sercan Öztürk

Sercan Öztürk TÜİSAG Üyesi

Bende iki şıkka indirdim sınavda A dedim güvenliğe aykırı durum değil mi a şıkkındaki tabirrr

2. Jeologman

Jeologman Banned

Kesinlikle guvenlige aykiri bir durum var. İtirazlarimiz her turlu olumlu yanitla sonuclanir.

3. AHMET ASA

AHMET ASA TÜİSAG Üyesi

hangi gaz yanmaz dıye sorulan soruda cevap c sıkkı denmıs so2 ve h2.. so2 yanar arkadaşım bu nasıl iş anlamadım.h2 de yanar. bariz hata var bu soruda c denmiş. cevap b olması lazım.

arkadaş bu ne rezilliktir anlamak mumkun degıl

4. shijie

shijie TÜİSAG Üyesi

Ahmet bey ayni fikirdeydim ancak biraz arastirma yaparsaniz so2nin yanici olmayan diye belirtildigini gorebilirsini.insanlari gereksiz umutlandirmayin derim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. AHMET ASA

AHMET ASA TÜİSAG Üyesi

tam 18 adet cevap rakam ıceren soru sormuslar..bu cok cok fazla..ben iddia edıyorum bu sınavda geneş ortalama cok dusuk olacak. zor sormuslar ayrıntı sormuslar. dogru cevap olan sıkda anlatım bozuklugu var..birim yok bı soruda..bi kac sorunun cevabı bariz yanlış. arkadaşlar şaka maka çok üzücü durumlar bunlar. bu sorular hazırlandıktan sonra kontrol edılmıyormu. kım soruyor bu soruları.kafayı yıyecem ya

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  6. Akshan

Akshan TÜİSAG Üyesi

Akşam A ve B sınıfı için olan soruları çözeceğin...

C sınıfından daha fazla not olacağımı düşünüyorum...

Böyle saçma hazırlanan bir soru olamaz..Kolay sormaya çalışmışlar ama ellerine yüzlerine bulaştırmışlar...Çoğu arkadaş iki şık arasında gidip gelmiş...

Böyle bir durumda en az 2-3 sorunun iptal olacağını düşünüyorum...

şu an için sınırdayım 68 doğru 32 yanlış...

Bütün arkdaşların geçmesini çok isterim.. Bu sınava umut bağlamış çok arkadaşımız var...

Bu sınavın Ankarada olması kadar da saçma bir durum yok..

Yaklaşık 60.000 Kişi sınava girdiği söyleniyor.. sınav eğitim ücreti, ulaşım ve konaklama maliyetlerini hesap ederseniz ciddi bir kayıp aslında...

Bu tür sınavların il bazında yapılabiliyor olması lazım artık...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. AHMET ASA

AHMET ASA TÜİSAG Üyesi

yanma tepkimesinin tanımı o2 ile tepkımeye gırmesi demektir. bir şey yanıyorsa illa alev cıkacak duman cıkacak diye bir şey yok. so2 bileşiği o2 ile tepkimeye girer ve so3 oluşur.

mesela demirde yanar. bu tepkımenın adı oksitlenmedir yani paslanma olayı.

soruları hazırlayanlar bunları bılmıyor. düşünsenize anlatım bozuklugu olup olmadıgını kontrol etmeyen adamlardan so2 yı bılmelerını beklıyoruz.. şaka gibi gerçekten

gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
  8. Tahsin Aykan

Tahsin Aykan TÜİSAG Üyesi

Ahmet Bey, SO3 hakkında dedikleriniz doğru yalnız bu proses doğal değildir, endüstride çok yüksek sıcaklıklarda oksidasyon ile ve vanadyum katalisti mevcut iken söz konusu olur. Burada kastedilenler haliyle doğal tepkimeler. Yoksa doğal olarak pek çok okside olmayan bileşik yüksek fizikokimyasal koşullarda okside olabilmekte.

9. fidansa

fidansa TÜİSAG Üyesi

Emniyet kemerleri 1100 1200 kilogramı kaldırabilecek şekilde üretiliyor. Ayrıca kişinin bedenine göre ayrı ayrı ölçülerde üretilmiyor. Daha çok kişinin bedenine göre kendi kendine ayarlayabileceği şekildedir.

10. mehmet kaçar

mehmet kaçar TÜİSAG Üyesi

yer değiştirmek için sökülür ve yeni yerde tekrar takılarak devam edilir...uygulama böyle...

fiziki olarak destek olunması elle taşıma sayılır....

11. AHMET ASA

AHMET ASA TÜİSAG Üyesi

evet haklısınız katalizör gerekli bu tepkime için ama katalizörün hızlandırmaktan baska etkisi yok girdiği gibi çıkar. katalizorlude olsa so2 nın o2 ile tepkıme verdiği gerçeği var ortada. ama soruda belirtilmiş olsa idi bu durum bısey demeyecektim. ama bu şekli
    yle yanlıs. açıklamalar için teşekkürler. gerçek olan şu ki bu soruları konuları tam bılmeyen soru hazırlama tecrubesınden yoksun kişiler hazırlıyor. osym nın gozunu seveyım.. bu admalar resmen kıtabı almıslar karsılarına soru hazırlamıslar. yazıklar olsun

12. AHMET ASA

AHMET ASA TÜİSAG Üyesi

gazların etkileri,tadı kokusu rengı bılındıgınde HER GAZIN ortamdakı varlıgı belırlenebılır. mesela bu cumle doğru ama yanlış demişler. tadı kokusu rengı olmaayn gaz var dogru ama etkileri kelimesi yanlış. bir gazın etkilerini biliyorsan ona gore analız yapıp o gazı belırleyebılırsın. sonucta her gazın bı belırlenme krıterı var. etkilerini biliyorsan ona gorede bulabılırsın. tamamen hatalardan ıbaret bu sınav.

13. gurdal topal

gurdal topal TÜİSAG Üyesi

ben de ya şu an için sınırdayım 68 doğru 32 yanlış.. iptal soru varmi

14. hüseyin atalı

hüseyin atalı TÜİSAG Üyesi

kesinlikle size katılıyorum. her gazın etkisi tadı kokusu VEYA rengi vardır. yani bu 4 kriterden birine uyarlar. bu cevap kesinlikle yanlış.

15. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Karbonmonoksit gazi renksiz kokusuz ve tadsiz olan cok zehirli bir gazdir

16. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Hocam haklisiniz ama gazin kokusundan veya renginden oturu tespit edilse bile ortamdaki konsantrasyonuda onemli mesala metan gazinda konsantrasyonu yuzde ikinin altinda ise calisma yapilabilir bunun tespitide ancak gaz dedektoruyle olur

17. Tahsin Aykan

Tahsin Aykan TÜİSAG Üyesi

Şimdi Karbonmonoksit'in toksik etkisini biliyoruz. İnsanı zehirler. Ama etkisini bilmemiz maruziyet açısından bir şey değiştirmiyor. Rengi, kokusu da yok, (tadını bilemiyorum açıkçası). Dolayısıyla devamlı maruz kalsak, yavaş yavaş uykumuz gelir, tatlı bir uykuya dalarız ve bir daha uyanmayız. Sanırım kast ettikleri işte böyle ekstrem örnekler. Yani her gaz dedektörsüz tespit edilir diye bir şey yok. Sorulardaki bariz ifade ediliş tuhaflıkları sebebiyle insanları ikileme düşürüyor.

18. Fatih DURSUN

Fatih DURSUN TÜİSAG Üyesi

bu soruyu kızama sordum direk A dedi.eğer kemeri sökeceksen bir anlamı kalmaz ki.

mentorr bu yazıya teşekkür etti.
  19. Cem GÖKDERE

Cem GÖKDERE TÜİSAG Üyesi

A grubu 49 soruda asetilen yanıcı gaz sarı renk. Fakat yanıcı gaz tüpleri kırmızı şıkkının yanlış olmasını gerektirir.

20. hüseyin atalı

hüseyin atalı TÜİSAG Üyesi

bir maden mühendisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki ''kömür tabakası çok az gaz geçirgenliği nedeniyle kömür içindeki metan gazı ocak havasına kolaylıkla karışmaz'' ifadesi kesinlikle yanlıştır. kömür damarlarındaki metanın patlaması yani açığa çıkması çok sık görülen durumlardan biridir nadir rastlanabilecek bir durum değil. ayrıca verilen örnekte olduğu gibi karbonmonoksit gazının bayıltıcı etkisi olması zaten bir etkiyi ortaya koyuyor. cevap kesinlikle a olmalı.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica