18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. magrostigma

magrostigma TÜİSAG Üyesi

10 tane iptal edilecek soru yok,
    iptali gereken bir döner bıçkının masa yüksekliği var. başka var mı bilemiyorum ama tüm şıkları doğru sayılacak birkaç soru ile iki şıkkı doğru sayılacak 5-6 kadar soru var.

can61 ve Fatma Zişan bu yazıya teşekkür etti.
  2. kabuss34

kabuss34 TÜİSAG Üyesi

inşallaahhh 9 soru iptal olur :) sınırdaki bütün arkadaşlarımız sevinir, hem böylelikle bi strese daha girmeyiz. ben bu iptal başvurusunu kaçırdım iş dolayısı ile. eğer bundan kalırsam bi bit yeniği bulup sonraki sınavda en az dokuz soruya iptal için başvuruda bulunacam şahsen :) tabi sizlerinde yardımı ile....

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  3. mskosen

mskosen TÜİSAG Üyesi

iptal olan sorular herkese puan olarak gelecek

4. elaisg

elaisg TÜİSAG Üyesi

Emeğinize sağlık hocam ben de bugün 8 soruya itiraz ettim bakalım hayırlısı umarım dikkate alınır

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

Mbas, orhan73, kimyager ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. idiraw

idiraw TÜİSAG Üyesi

B kitapcıgı 21. soru dogru cevap C demişler ben D diye düşündüm ama

6. Jeologman

Jeologman Banned

Ben o
    sorunun yanlış olduğunundüşünmüyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

cabir durmaz bu yazıya teşekkür etti.
  7. sonder

sonder TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sınav gerçekten tam bi saçmalıktı. Soruların yanlışlığını geçin bu sınavdan geçen bi uzman olur demek bile yanlış. Ben sınava itiraz etmeyi düşünmüyorum. Sebebi sınavdan geçer not almam değil, Dogru sorulara bile itiraz edilmesi. Tamam onlar soruları hazırlarken etik davranmadılar. Eleştirdiklerimizden Bi farkımız olsun kafamızdan teori uydurup soru yanlış demek bize yakışan bu değil. Sınava elimizde kaynaklarla girmedik ama şu an bile kaynaklara bakmıyoruz. (kaynaktan kastım kursların vermiş olduğu ne olduğu belirsiz bilgi kirliliği değil)

8. idiraw

idiraw TÜİSAG Üyesi

ee acıklar mısın o zaman bizde ögrenelim

9. Jeologman

Jeologman Banned

Süper tespit yanlız üniversiteyi bitiren mühendis mühendismidir. Okulun öğrettiği hiçbir işimize yaramaz. İş işte öğrenilir. İsg uzmanlığıda çalışa çalışa öğrenilir. Hiçbişey ders çalışılarak öğrenilmez idda ediyorum. :)

gocmen, emreisg ve Ufuk A bu yazıya teşekkür etti.
  10. idiraw

idiraw TÜİSAG Üyesi

11. cavus_123456

cavus_123456 Banned

ya arkadas siz neden bahsediyorsunuz Ben teknik ogretmenin santiye sefligi hakkimiz vardi, ilk baslarda iyi para kazaniyorduk, emekli insaat muhendisi kisler koskoca insaataa 300-500 imza atmaya basladilar, piyasayi dusurduler, bundada ayni Sey olacak, hatta istanbulda 100-200 tlye risk analizi yapmaya baslayanlar cikmis bile... Bunun sonunda birlik olmak lazim, Kim ne hakediyorsa onu alsin, AMA 100- 200 TL yede is yapmasinlar...

12. muraterd

muraterd TÜİSAG Üyesi

Gelir gelmez yolladım. Maalesef kurs göndermekte gecikti

13. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

kesinlikle iptal edilmesi gereken sorular ce,no yanmayan gaz,gürültü ile alıcı,il bölğe müdürlüğüne 2 gündü

14. oakbulıut

oakbulıut TÜİSAG Üyesi

sgk 3 ilgili birim 2 gün

15. erkan45

erkan45 TÜİSAG Üyesi

sgk 3 yanlış olmasın

16. emreisg

emreisg TÜİSAG Üyesi

Şantiye şefliğini herkes yapar iş güvenliği uzmanlığını yapmak cesaret ister. Bunda da aynı şey olmaz kafanı yorma arkadaşım.

17. idiraw

idiraw TÜİSAG Üyesi

a kitapcıgı 20. soru
    cevap B denilmiş dozimetre diye dozimetre radyasyon ölçen bir alet
    desibelmetre nerede
    nasıl bir sınavdır ya

18. emreisg

emreisg TÜİSAG Üyesi

Kişisel gürültü maruziyetini ölçen dozimetreler vardır. Dozimetreyi sadece radyasyon ölçer olarak algılamayalım. Maalesef soru doğru arkadaşım.

hasan kalem bu yazıya teşekkür etti.
  19. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım "nitelik" ne demek bu şekilde düşün; vasıf. Bir çalışanın vasfı nedir? Hani derler ya "vasıflı eleman bulamıyoruz". Bu şekilde düşünürsen soruyu daha iyi değerlendirebilirsin diye düşünüyorum. Bir iş hekimi düşün işe başlayacak "tornacıyı" veya "makina mühendisini" muayene ediyor, işverene diyor ki, "Patron, burada "tornacı" çalıştıramazsın onun yerine "fayasçı" çalıştır" veya "makina mühendisi ne bu işi jeoloji mühendisi daha iyi yapar".

İşyeri hekiminin yapacağı bu konuda sadece işe alınacak veya çalıştırılacak kişinin fiziksel veya fizyolojik olarak o işe uygun olup olmadığını değerlendirmektir.

20. mithat_acar

mithat_acar TÜİSAG Üyesi

dürüst olmak gerekirse bazı sorularda gerçekten çok kolaydı, hakkımızda hayırlısı, umarım geçeriz

benim düşündüğüm iptal olabilecek soru sayısı 5,

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica