18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. idiraw

idiraw TÜİSAG Üyesi

link atar mısın

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  2. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım sınav ve itiraz süreci bitti, celallenmenin sana bir faydası yok, sadece bilgi için yazıyorum: Türkiye de geçmişten beri maruziyetleri ölçen alet/cihazlara (doz ölçer) dozimetre denir. Gürültü/titreşim/radyasyon... için ayrı ayrı dozimetreler vardır.

Evet baktığında soru daha iyi hazırlanabilirdi diye düşünüyorum.

idiraw bu yazıya teşekkür etti.
  3. idiraw

idiraw TÜİSAG Üyesi

tşkler cok yardımcı oldun arkadaşım sınava girmedim ben sadece çözdüm dozimetre dedim bende çözerken ama sorular hep havada cevaplar coktan secerek gidiyoruz. sınava agustosda girecem

4. Filiz a

Filiz a TÜİSAG Üyesi

Ben emniyet kemerine itiraz ettim üzülmeyin

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

berna61 bu yazıya teşekkür etti.
  5. Mining Engineer

Mining Engineer TÜİSAG Üyesi

101 Sayfanin Ozeti
    Bu forumdan ve diger kaynaklardan derlendiginde TOPLAM 33 soru uzerine itirazlar yogunlasmis . Bunlar
    B Kitapcigina gore
    4 7 10 11 21 23 27 28 29 33 37 39 43 45 47 48 49 53 55 59 67 68 72 73 78 85 86 91 92 94 96 97 99

ZERO13, hlyfizik ve bumerang_57400 bu yazıya teşekkür etti.
  6. umutist

umutist TÜİSAG Üyesi

soruları çoktan kargo ile yolladım. 10 TL ye değer verseydim 4 tane soruya itiraz etmezdim öyle değil mi? Bana 10 TL teklif etmek yerine o soruyu kendin posta ile gönderseydin daha mantıklı olmaz mıydı? Ama haklısın bir de kargo parası var, hazır bir kişi göndermişken...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

orhan73, Erdem BULUT ve can61 bu yazıya teşekkür etti.
  7. Jeologman

Jeologman Banned

Valla şiddetle puana ihtiyacım olmasına rağmen bazı arkadaşların bu işin tadını kaçırdığını düşünmekteyim. Ama yine de destekliyorum. Ama bu da biraz fazla olmuş. Toplasan 7-8 tane sıkıntılı soru var . Onunda 3-4 ü iptal edilibilir. Edilir diyemiyorum. İnşallah gönlümze göre olur. Ancak şu da var. Sınavdaki soruların bukadarına itiraz varsa bir problem var. Soruları başka kurumlar veya başka kişiler hazırlayacak.

Bayman bu yazıya teşekkür etti.
  8. erkan45

erkan45 TÜİSAG Üyesi

tahmini olarak. kaç soru yapmış olanlar beklenti içine girsin
    veya endişelensin. kaç sorunun şıkkı değişebilir.73 yapan endişelensinmi

9. Jeologman

Jeologman Banned

Ben 69 yaptım açık söylüyüm umudum yok.

10. Water

Water TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar umarım itirazlarımız dikkate alınır. Bende 68de kaldım. Şuan ne kadar tartışılan soru varsa sınavda bir çok kere cevaplarını değiştrme zorunluluğnda hissettim çok çelişkiliydi sorular ve sonuç olarakta sınırda kaldım. Umarım tüm arkadaşlar bu itirazlardan olumlu sonuçlar alır.

11. Bu zamana kadar hangi sınavlarda kaç soru iptal edilmiş bilen var mı acaba ?

12. emreisg

emreisg TÜİSAG Üyesi

Gürültü; insanların işitme sağlığını ve duyusunu olumsuz yönde etkileyen fizyolojik ve psikolojik dengesini bozan, iş performansını azaltan, çevrenin hoşluğunu ve sakinliğini azaltarak veya yok ederek niteliğini değiştiren, gelişigüzel bir spektruma sahip seslerden oluşan kirliliktir.
    Gürültü Dozimetresi; bu dozimetreler genellikle gürültü etkisinde kalan kişinin kulağına yakın yerleştirilen bir mikrofondan kayıt yapan bir devreden ibarettir. Bu araçlar ölçüm süresince ortalama integre etkilenim derecesini veya zamanın fonksiyonu olarak etkilenimi verebilir.
    Dozimetri bireye özel koşulları belirlediğinden özellikle tercih edilen yöntemdir. Alan örneklemesine göre etkilenim örneklemesi sağladığı için daha nitelikli sonuç vermektedir. (Mikrofonun etkilenen kişinin kulağına yakın olması gibi).

idiraw bu yazıya teşekkür etti.
  13. likable03

likable03 TÜİSAG Üyesi

SGK 3 gün bölge müdürlüğü 2 gün. soru doğru hata yok abartmayın...

hasan kalem bu yazıya teşekkür etti.
  14. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

En çok, 24 Aralık 2011 sınavında olmuş; 7 soru iptal edilmiş, 2 sorunun cevap şıkkı değiştirilmiş;

Ayrıca 2 Temmuz 2011 sınavında 2 soru ve bir cevap şıkkı değişimi bakanlık tarafından yapılmış, sonra 3 soruda idare mahkemesi tarafından iptal edilmiştir.

sıçtım mavisi bu yazıya teşekkür etti.
  15. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

18.05.13 B sınıfı uzmanlık A kitapçığı 28. Soru Kardeşim rica ediyorum bak sonra gel yaz

idiraw, seher çam, ectatli ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  16. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

En az iptalde 13/05/2012 sınavında olmuş; 1 soru iptal edilmiş. (tabi bu yazdıkalarım C grubu için)

17. schumi87

schumi87 TÜİSAG Üyesi

bende o soru için bugün itirazda bulundum.şıklarda kulak dozimetresi dese anlarım..ama dozimetre dediğinde çok genel olur.radyasyonu da ölçersin tozuda ölçersin..bu kadar teknik insanın girdiği sınavda bu şekilde dalga geçer gibi soru sorulmaz.

idiraw ve ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  18. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

amaca ulaşıldı döner sermaye paraya doydu her yıl mutlaka 1 2 7 fark etmez soru iptal ediliyor mu ? amaç Yerine ulaştı umarım 67 alan arkadaşlarım dahil gerisi sıkıntı abartmamak için söylüyorum sınavı geçerler uzmanlık bu ülkeye fazla devlet işsiz kalan teknik personel için çıkardı oyalansın az biraz daha diye bakanlık senin paranı vermedikçe sen paranı iş vereninden aldıkça uzmanlık zor sıkıntı para cezalarının artması lazım umarım devlet takip eder Allah yardımcımız olsun

19. dhidem

dhidem TÜİSAG Üyesi

Kursun gönderdiği itiraz örneği...

Ekli Dosyalar:

20. Egemen Mühürcüoğlu

Egemen Mühürcüoğlu TÜİSAG Üyesi

Soruları hazırlayanlarla, itirazları inceleyecek kurul farklı mı?!?!

Aynı kurul değerlendirip iptal ve cevap değişikliği olan sorular olursa, Bakanın bu adamları hemen görevden alması gerekmez mi?!?!

Aslında gerekmez prim bile alabilirler, çünki amaca ulaştılar kasaya çukkalar indi(bütçe açığına katkı)!.. Ben bazı soruları bir kere okudum ve yanlış-hatalı olduğunu KABAK gibi anladım... Bu adamlar soruları kim bilir kaç kere inceliyorlar ve kaç farklı kişinin elinden geçiyor...

İnsanların umutları üzerinden para kazanmaktan başka bir şey değildir bu?!?!

İtirazlar neden paralı olsun ki aksine kendine güvenen bir Devlet Kurumu Yanlış-hatalı soruyu bulabilen kişilere para vermeli yada ödüllendirmeli!..

Ondan sonra Türkiye çok iyi gelişiyor, büyüyor! Nereye gelişiyor işsiz kişilerin parasını ve umutlarını sömürüyor bu mudur gelişmek büyümek!..

Teşekkürler, Herkese risksiz günler!.. :p

gencay3959, Fatma Zişan, C@hit ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica