18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. dyerseve123

dyerseve123 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar yarın itiraz edilebilir mi?

2. Ahmet Çetin

Ahmet Çetin TÜİSAG Üyesi

evet edilebilir son gün yarın

3. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

hayır

4. Kürşat Dolayman

ama formda şöyle yazıyor perşembe son o zaman yarın son birde evrak ulaştığı tarih değilmiş güya ptt'den iadeli yolladığın tarih 3 gün icerisin de ise pazartesiden sonra say işte kabul oluyormuş şunu yap yarın kalk 170'i ara ve sor mantıklı olan bu

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. dyerseve123

dyerseve123 TÜİSAG Üyesi

ben itiraz ettim fakat soran arkadasım oldu. söyleyim artık kendisine yarın arasın..
    teşekkürler

6. gencay3959

gencay3959 TÜİSAG Üyesi

dairesel testere sorusu isg yönetim sistemleri sorusu emniyet kemeri ve CE sorusu iptal olabilir ve çift doğru cevap olabilen sorularda var ama 7-8 soruyu iptal edeceklerini sanmıyorum prestij meselesi yaparlar 2-3 iptal olur.66-67 kalan arkadaşlarda 70 bulur böylece 2. sınava böyle uzman yetkisi verilen bir sınavdaki hatalar yanlışlıklar anlam kaymaları çift cevaplar yüzünden tekrar 3 ay beklemek çok büyük haksızlık olur arkadaşlar inşallah adaletli olur herkes için umarım soruları hazırlayanlar ile iptali inceleyen kurum yada kişiler farklı olur ve aynıysa da hatalarını kabul ederler yoksa 1 yada 2 soru için mahkemelere taşıyıp karar beklemek zorunda kalmazsınız arkadaşlar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Tütü bu yazıya teşekkür etti.
  7. dyerseve123

dyerseve123 TÜİSAG Üyesi

sıkıntı gercekten de büyük..ne diyelim hayırlısı

8. furkan.kork

furkan.kork TÜİSAG Üyesi

A grubu 2. soru da hatalı bence.

Aşağıdakilerden hangisi işyeri hekimliği hizmetlerinin temel uygulamaları arasında değildir.?
    a)çalışanların sağlık gözetiminin yapılması
    b)çalışanlara sağlıkla ilgili konularda eğitim yapılması
    c)işyerlerinde iyileştirici sağlık hizmetleri sağlanması
    d)kişilerin niteliklerine uygun işte çalışmasının sağlanması

doğru cevap C şıkkıymış. Yanlız cümle içerisindeki iyileştirici kelimesi kafa karıştırıyor aslında daha açık yazılması gerekir iş kazalarında tedavi anlatılmak istediği açıklanmalıdır.

mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  9. deck

deck TÜİSAG Üyesi

Yazmaz zaten ''işyeri hekimi tedavi edemez,, diye, görev sınırları dışında olan kısımlar ayrıca belirtilmez ki. Koruyucu önlemleri almakla yükümlüdür der ve bunları sıralar. Biraz hukuk mantığı ile düşünmek gerek.

10. snnsvr

snnsvr TÜİSAG Üyesi

İŞ YERİ HEKİMİ İYİLEŞTİRİCİ TEDAVİ YAPMAZ DİYELİM EYVALLAH AMA NİYE REÇETE YZIYO, RAPOR YAZIYO ORAM BURAM AĞRIYO DİYENE BU İŞ YERİ HEKİMLERİ. RAPOR VE REÇETE YAZMAK İYİLEŞTİRİCİ DEĞİLDE NE? TAMAMİYLE FİYASKO SORULARDAN BİRİ İŞTE BUDA. NİTELİKLERİNE UYGUN İŞÇİ SEÇER YERİNE SAĞLIK NİTELİKLERİNE UYGUN İŞÇİ SEÇER YAZSA ŞIKTA HİÇ DÜŞÜNMEYECEĞİM AMA NİTELİK DİYO SANKİ İŞ YERİ HEKİMİ DEĞİLDE İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ.

11. gapgara

gapgara TÜİSAG Üyesi

salı günü kayseri aras kargo 500 dilekçe gönderildiğini söyledi. B grubu 21 işhekimi, 68 halon, 99 desdere sorularına itiraz ettik. elle yazdık. tüzükleri işretliyerek ekldik sakıncası var mı?

12. mehmetay

mehmetay TÜİSAG Üyesi

İnternet'te kişisel gürültü maruziyeti ölçüm dozimetresi diye ararsan çıkıyor. Malesef ki soru doğru oluyor ama şaibeli bir soru benim düşüncem.

13. ALİ ULVİ ÖZÇELİK

ALİ ULVİ ÖZÇELİK TÜİSAG Üyesi

gerçekten harika bir tespit

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  14. halil erciyas

halil erciyas TÜİSAG Üyesi

ben kendime şöle bir soru soruyorum acaba sorulara itiraz paralı olmasaydı sorularda bu kadar hata çıkarmıydı?
    merakımı hala gideremedim. acaba!

15. dertmuhendisi

dertmuhendisi TÜİSAG Üyesi

böyle bir sorunun sorulabildiğine inanamıyorum

Erdem BULUT bu yazıya teşekkür etti.
  16. deck

deck TÜİSAG Üyesi

isg tüzüğü
    59/ 8) Meslek hastalıklarından korunmak için,işe giriş ve işe yerleştirme
    muayeneleri düzenli yapılacak,kullanılan maddelere karşı hassas olanlar bu iş-
    lerde çalıştırılmayacak, işe uygun kişilerin yerleştirilmesine önem verilecek-
    tir.

İşyeri hekimlerinin görevleri:
    MADDE 15/ b)sağlık gözetimi / 4) Hassas risk grupları, meslek hastalığı tanısı veya şüphesi olanlar, kronik hastalığı olanlar, madde bağımlılığı olanlar, birden fazla iş kazası geçirmiş olanlar gibi işçilerin, uygun işe yerleştirilmeleri için gerekli koruyucu sağlık muayenelerini yaparak rapor düzenlemek,
    bu maddelere dayanılarak hazırlandığını düşünüyorum bu sorunun, iptal edileceğini sanmıyorum.
    ISG KAPSAMINDAKİ SAĞLIK HİZMETLERİ tedavi amaçlı değil, MESLEK HASTALIKLARINA karşı koruma amaçlıdır...

17. ms.teksin

ms.teksin TÜİSAG Üyesi

sizce 2 soru iptal edilir mi

18. Mustafa123

Mustafa123 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar! Yazdım FOX'a F.Portakala. sınav'da bu kadar ki yalnış soru var dile getirsin, bu konu kapanmasın. İstersanız, siz de yazın

19. Kürşat Dolayman

banko ama senin doğru yaptıkların olmasında aman ::)

20. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

C sınıfı iş güvenliğindeki soru:

Aşağıda verilen ölçüm aletlerinden hangisi kişisel gürültü maruziyet riskini belirlemek için kullanılır?

a-) Higrometre
    b-) Dozimetre
    c-)Anemometre
    d-) Barometre

B sınıfı iş güvenliğindeki soru:

Çalışanın mesai süresince maruz kaldığı gürültü düzeyini analiz etmek için kullanılan cihaz aşağıdakilerden hangisidir?

a-) Higrometre
    b-) Gürültü ölçer
    c-)Gürültü dozimetresi
    d-) Entegre ses düzeyi ölçer

hala bu sorunun doğru olduğunu düşünen arkadaşlar var sanırım...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica