18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. düseldorf

düseldorf TÜİSAG Üyesi

dün için verilen sayı 290 dı. toplam sayıyı bilmiyorum.
    bugün ulaşan dilekçeleri ne yaparlar onu bilemem.

dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  2. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

Dozimetre çok genel bir ifade ben bu soruyu sınav görünce direk iptal dedim zaten dozimetre radyasyon ölçümü olrak biliyordum gürültü içinde var mış ama o zaman ne dozimetresi olduğunu B sınıfı uzmanlık sınavında verdiği gibi vermesi lazım bu soru bence açık iptal....

3. deck

deck TÜİSAG Üyesi

DOZİMETRE KİŞİSEL MARUZİYET ölçüm araçlarının genel adı (radyasyon-titreşim-gürültü), soruda zaten KİŞİSEL GÜRÜLTÜ MARUZİYET riskini belirlemek için kullanılan alet soruluyor. DOZİMETRELER dışında KİŞİSEL MARUZİYET ölçümü yapan bir alet varmı acaba? Bu sorunun iptal edileceğini de düşünmüyorum.

dertmuhendisi, emreisg ve didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  4. metmak16

metmak16 TÜİSAG Üyesi

35.000 kişi sınava girmiş 290 adet itiraz dilekçesi verilmiş yazık çok yazık biz halen burda soru tartışıyoruz adamlar bir bakar bu kadar kişi başvurduğuna göre sorularda bir sorun yok daha çok bekleriz biz iptal olmasını kaç gündür yorumlar yapılıyor başvuran sayısına bakalım bi amacımız neee???????

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

bende bu soruya neden bu kadar itiraz edildiğini anlamadım anemometre hava akımını barometre basıncı higrometre nemi ölçüyor bunları zaten bilmemiz gerekiyor ve ben gürültüyü dozimetre ölçüyor diye çalışmıştım ve öyle biliyorum. Sınırda kalan arkadaşları bu sorunun iptali kurtaracaksa inşallah iptal edilir ne diyim .

dertmuhendisi, Bayman, ahmet yigit ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Öncelikle itiraz edilen çoğu sorunun yersiz olduğunu bende düşünenlerdenim. Sistem şöyle işliyor . Cevap değişmiyor yani şık değiştirmek diye birşey yok sadece o soruyu herkes doğru yaptı kabul ediliyor. Kimsenin doğru sayısı azalmıyor ; ama artabiliyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

berna61 bu yazıya teşekkür etti.
  7. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Bize kursumuzdan bu sabah gelen maile göre iptal edilen soru herkes için iptal ediliyor kesinlikle sadece itiraz edenlerin ki değişiyor diye birşey yok. Çoğu arkadaşımız kursların kendilerini desteksiz bıraktıklarını yazmışlar. Ben kendi kursuma bizlere verdikleri açıklayıcı bilgilendirici bilgileri için çok teşekkür ederim.

8. deck

deck TÜİSAG Üyesi

Didem hanım şık değişikliği daha önce uygulanmış maalesef. Teknik hatadan dolayı şıklar arasında 1 doğru cevap varken, yanlış olanlardan birtanesi doğru olarak açıklanmışsa şık değişikliği uygulanıyor. 1 den fazla doğru cevap varsa şıklarda, şıkların hepsi yanlışsa yada soru hatalıysa soru iptal oluyor, soru iptali o sorunun herkes için doğru kabul edilmesine sebep oluyor ancak şık değişikliği o şekilde işlemiyor.

Bayman ve didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  9. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle haklısın Furkan kardeş,
    İşyeri hekimleri yönetmeliğine göre soruda C şıkkı doğru cevap
    Ama pratikte işyeri hekimi yönetmeliğe rağmen işyerinde iyileştirici sağlık hizmeti yapmaya devam ediyor
    Yani fiilen hasta muayene ediyor, reçete yazıyor, tedavisini yapıyor. Çelişik bir durum
    Sınavda sorulunca da aynen böyle kafalar karışıyor. Ama doğru cevap C şıkkıdır..

10. ako

ako TÜİSAG Üyesi

290 adet değil muhtemelen arkadaş konu ile ilgili tam bi veri bilmio gelen evrak numarası 29000 ile başlıo benim 29099 olduğu gibi belki 290 adet bile dilekçe yoktur. yani

dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  11. cavus_123456

cavus_123456 Banned

Arkadaslar, ne zaman belli olur iptaller, yoksa sonuclar aciklanana kadar bu stres devammi edecek...

12. gapgara

gapgara TÜİSAG Üyesi

aynen

13. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

radyasyon ölçümü yapılan cihazın adı nedir onuda söyleyin bari....

14. emreisg

emreisg TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım sen soruya bakmışsın da sadece bakmışsın.
    Adsız.png
    A şıkkı hariç diğer şıklar gürültü ölçen cihazlardır. Bu yüzden Gürültü dozimetresi demesinde hiç bir sakınca yoktur.

Adsız1.png
    Buradaki şıklara baktığında gürültü ölçen tek bir alet vardır. Şıklara Gürültü Dozimetresi olarak koyamazdı. O zaman sağlıklı bir soru olamazdı. Onu da bilenler Dozimetre olarak işaretlediler zaten. Bilmeyip yanlış yapanlar itiraza gittiler. Yeterince açıklayıcı olmuştur umarım.
    Dipnot : Bu arada ben B grubuna girdim arkadaşım. Saygılar.

bhutjolokia bu yazıya teşekkür etti.
  15. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

bence anlaşılmayan bir şey var.

soruların hatalı olmasından çok, bu sınavın belli bir düzeninin olmaması.
    geçmiş senelerin sorularına bakıldığında sınavlar birbirine benzemiyor.
    sanki her sınav ilk defa yapılıyormuş gibi olmuş.
    ve yönetmeliklerden cımbızla cümle alıp soru yapmışlar.
    kaç yönetmelik var biliyor musunuz?

mesela o kadar kursa gidip para vermektense bence geçmiş senenin sorularına çalışmak ve forumlardan soru ve içerik olarak yardım almak daha makul değil mi?

gittiğim kursta aldığım notlara bakıyorum, sınav soruları ile çok uzak. sadece o notlarla herhalde 40 tane bile soru cevaplayamazdım.

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  16. Tütü

Tütü TÜİSAG Üyesi

bence haziranın 12 sini bulur.biran önce açıklansada kurtulsak ya ...

17. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

burda gürültü ölçen cihaz dozimetre değil....Gürültü dozimetresi....dozimetre genel ifade....İtirazımız buna....Yani sadece dozimetre olarak yazması saglıklı mı oldu şimdi....:=)

18. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

zaten soruda sgk ya soruluyordu o da 3 iş günü bu soruda sıkıntı nerede?

berna61, Fatih Sezer ve dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  19. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

Tekrar okumanızı önermekten başka bir cevabım yok size..

20. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

bence anlaşılmayan bir şey var.

soruların hatalı olmasından çok, bu sınavın belli bir düzeninin olmaması.
    geçmiş senelerin sorularına bakıldığında sınavlar birbirine benzemiyor.
    sanki her sınav ilk defa yapılıyormuş gibi olmuş.
    ve yönetmeliklerden cımbızla cümle alıp soru yapmışlar.
    kaç yönetmelik var biliyor musunuz?

mesela o kadar kursa gidip para vermektense bence geçmiş senenin sorularına çalışmak ve forumlardan soru ve içerik olarak yardım almak daha makul değil mi?

gittiğim kursta aldığım notlara bakıyorum, sınav soruları ile çok uzak. sadece o notlarla herhalde 40 tane bile soru cevaplayamazdım.

21. seval6141

seval6141 TÜİSAG Üyesi

Bu iptal olabilecek sorular ile ilgili açıklama sınav açıklandıktan sonramı yapılacak bilen varmı ?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica