18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. memostar

memostar TÜİSAG Üyesi

Bence burda kimsenin soru iptal olmasından bir zararı olmaz. fakat bazı insanların sınırları zorlayan iptal itirazları sınırda kalan bazı arkadaşları boş yere ümitlendirebiliyor. işte bu sebeptendir neden iptal olmayacağının açıklanması...

2. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Kimse kimseye hakaret etmiyor burası tartışma alanı . Bazı cevaplar yönetmelikte tüzükte açıkça yazılmış itiraz neden yapılıyor peki? Kontrol etmeden ? Doğru yapan nasıl yapıyor arkadaşım? Ben çok mu iyi bir sınav geçirdim hayır!!! Zaten inceleme değerlendirme heyeti kararını verecek yapacak bişiy yok.

emreisg ve berna61 bu yazıya teşekkür etti.
  3. mfturdu

mfturdu TÜİSAG Üyesi

emreisg arkadaş açıklaman çok güzel büyük oranda her kes kendi yanlışını üretiyor ve onun üstünden haklılığını kanıtlamaya çalışıyor

emreisg ve berna61 bu yazıya teşekkür etti.
  4. hasan kalem

hasan kalem TÜİSAG Üyesi

Sayın bakanım ;
    18 Mayıs İş Güvenliği sınavı için benimle birlikte bir çok arkadaşım büyük özveride bulundu.Devam zorunluluğu olan kurslara katıldık,iş yerlerinde sorunlar yaşayanlar oldu. Bu kurslara bir çok paralar ödedik,heleki Ankara dışından gelen arkadaşlarım 20 gün Ankara’da konaklayarak bu kursa katıldılar. Tanıdığım tüm İSG kursiyeri arkadaşlarım sınav öncesi çok sıkı çalıştık. Emek verdik. Hatta bazı sorumluluklarımızdan fedakarlık ettik. Sonunda 18 Mayıs sınavı geldi. Ancak sınavda sorulan sorular ölçme değerlendirmeden çok uzak,tamamen anlatım bozuklukları ile dolu bir sınav olduğunu tüm sınava giren arkadaşlarımın genel kanaati olduğunu gözlemliyorum. Sınavda en az 5-6 sorunun iptal olması gerektiğini düşünüyorum. Bir çok kişi zor ve mağdur durumda.Lütfen bu konula ilgilenebilir misiniz ?
    Saygılarımla,

ARKADAŞLAR BU ŞEKİLDE BİMERE DE ŞİKAYET EDELİM...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

deserttaklamakan, coskun35, seher çam ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. Göker.

Göker. TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar gerekli gereksiz bir çok soruya itiraz ediyoruz sizce kaç soru kesin iptal olur ve onlar hangileridir, Bence daire testeresi sorusu kesin iptal olur buna burada kimse olmaz diye itiraz etmedi, bu tarz kaç soru var sizce

dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  6. ahmet yigit

ahmet yigit TÜİSAG Üyesi

100-200 iyi para benim elimde kocaeli nde imzalanmış sözleşme var risk analizi 40 tl eğitimler 25 kişiye kadar 40 tl diye

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ahmet yigit

ahmet yigit TÜİSAG Üyesi

desibelmetre nedir arkadaşım yeni mi çıktı

emreisg bu yazıya teşekkür etti.
  8. memostar

memostar TÜİSAG Üyesi

Arkadaş birim vermemek okadar saçma bir işki daha önce olmuşmu olduysa ne olmuş? ben merak ediyorum açıkçası.

9. abuzer kadayıf

abuzer kadayıf TÜİSAG Üyesi

ee sen itiraz etmezsin olur biter?? burda dalga geçer gibi, iddia kuponuna dönmüş te, yok çok kızmışız da vs. gibi alaycı şekilde yaklaşamazsın. bende barajı geçiyorum. ama sizin gibi burda insaların şevkini kırmıyorum. aksine, amatörce ve insanların hedeflerini rant sağlamak amacıyla hazırlanmış başka sınavlar olmasın diye çabalıyorum. çok dilekçe çok baskı demektir. belki bir daha ki sınava komisyonun değişmesi demektir. daha düzgün sağlıklı sınavlar demektir.
    ha bunlar sizin için önemli mi? siz belgenizi alın gerisini boşverin..

coskun35, zkyky, m mır ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. ZERO13

ZERO13 TÜİSAG Üyesi

1- CE sorusunda 2 doğru cevap var. bu garanti.

berna61 bu yazıya teşekkür etti.
  11. sea2901

sea2901 TÜİSAG Üyesi

arkadaşım çok haklısın. hatta ben şunu eklemek isterim.
    The QS-9000 Standard - adında da geçtiği üzere The Quality System Requirements olan bu sistem ISO 9000 gibi Sadece Kalite sistemidir. ISG ile bir bağlantısı yoktur. QS 9000; TS 16949 'un ilk versiyonu olup otomotiv yan sanayi için yapılmış bir standarttır. biraz inglizcesi olanlar zaten bunun İSG ile bağlantılı olmadığını görür. C sınıfı İş güvenliği sınavına giren bir aday bu standartların içeriğini bilmek zorunda değil, bu kadar ayrıntıyı A sınıfı sınavında bile sormazlar.

O soruda doğru cevap I ve IV. ama şıklarda böyle bir yanıt olmadığından iptali gerektirir.

deserttaklamakan, gurcan1903 ve berna61 bu yazıya teşekkür etti.
  12. sungur61

sungur61 TÜİSAG Üyesi

bir sorunun iki doğru cevabı varsa soru iptal mı oluyor yoksa iki doğru şıktan birini işaretleyenin doğru mu kabul ediliyor?

13. rzeren

rzeren TÜİSAG Üyesi

BS8800 ve ohsas 18001 ısg yönetim sistemidir kesindir. ISO 9000 isg yönetim sistemi değildir. QS 9000 ilk kez duydum. cevaplarda I ,IV olmadığından dolayı BS8800- Ohsas 18001-QS 9000 yazdım.

14. Mining Engineer

Mining Engineer TÜİSAG Üyesi

5 günlük tartışmanın özü
    101 Sayfanin Ozeti
    Bu forumdan ve diger kaynaklardan derlendiginde TOPLAM 33 soru uzerine itirazlar yogunlasmis . Bunlar
    B Kitapcigina gore
    4 7 10 11 21 23 27 28 29 33 37 39 43 45 47 48 49 53 55 59 67 68 72 73 78 85 86 91 92 94 96 97 99

Sanırım 2 soru iptal 2 de cevap şıkkı değişikliği yada ekleme yapılacak

Fatma Zişan, seher çam ve hülya ayyıldız bu yazıya teşekkür etti.
  15. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

10 tane edilecek var 15 tane yine var sende bencil olanlardansın galiba açıklama yapmış adm sana 10 tane iptal olacak demememişşşş

16. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

Uzman olduğunuz takdirde, yapacağınız işlerde bahsedildiği gibi 100-200 TL gibi rakamlar telaffuz edecekseniz baştan bu işe hiç girmeyin.

piyasa zaten düşecek, hatta düştü diyelim. ben 500 tl ye iş yapacağıma, 100 tl ye 10 iş yaparım kafası olanlar yok değil. bunlar zaten ortalıkta dolanıyorlar.

ancak şunu düşünün, bir risk analizi yapacaksınız ve imzanızı atacaksınız. o saatten sonra tüm sorumluluk size ait.
    eksik yanlış ne yaptıysanız sizi bağlar. aradan geçen bir süre sonra yapmış oldugunuz risk analizi için sizi tekrar geri çağırdıklarında, yada bir müfettiş tarafından hazırlamış olduğunuz raporunuz incelendiğinde muhatap kişi siz olacaksınız.
    yani attığınız imza ömür boyu sizi bağlayacak. sorumluluğunuzun ve yapacağınız işin ciddiyetinin farkında olarak fiyat telafuz edin.

örnek vermek gerekirse, bir önceki dönem sertifika alan yakın arkadaşım, geçen hafta istanbul da bir sitenin risk analizi için anlaştı. anlaştığı rakam 4500 tl. dir. (bence az bile)

100-200 tl fiyat verenlerin yaptığı iş copy paste, başka bişey değil.

Bayman, şevkiirge, denizim ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  17. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

daha fazla edilecek kurs yerleri, kesinlikle 5- 6 soru diyor inşallah

18. İPEK AYYILDIZ

İPEK AYYILDIZ TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,
    18 Mayıs sınavında C sınıfı A kitapçığındaki 2.soru bana göre hatalı.
    Cevap olarak C şıkkı verilmiş doğrudur, fakat bunun yanında D şıkkı da doğru.
    İşyeri hekimliği hizmetlerinde "Kişilerin niteliklerine uygun işte çalışmasının sağlanması" diye bir görev yok.
    İş yeri hekimi kişilerin niteliklerine değil, sağlıkla ilgili durumlarına uygun işte çalışmalarını sağlar.
    NİTELİK: Yetişmiş o işin ehli demektir.
    Kişiler zaten kendi nitelikleriyle ilgili işlerde çalışırlar.
    İş yeri hekimleri ise bu çalışmalar sürecinde kişilerin sağlıklarında problem olduğunda sağlığına uygun işe yerleştirilmelerini tavsiye eder.
    Bana göre bu sorunun iptal edilmesi gerekir.

gurcan1903 ve ectatli bu yazıya teşekkür etti.
  19. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Maşallah inşallah 9 dan fazlası iptal edilmez.!....:alkış: yoksa niyetiniz bizi Ağustosta tekrar sınava sokmak mı?
    Şaka şaka elinize sağlık, emeğinize değer inşallah. Kalın sağlıcakla.

Fasih Fatih DEMİRTAŞ ve kami ferk bu yazıya teşekkür etti.
  20. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

kesinlikleeeee süperrr yazıp gönderdiniz mi bunu?

Fatma Zişan ve hülya ayyıldız bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica