18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

hayırrr daha fazla soru iptal edilecek 33 sorudan 2 sorumu yanlışş

metmak16 ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  2. toprak2013

toprak2013 TÜİSAG Üyesi

Sayın bakanım ;
    18 Mayıs İş Güvenliği sınavı için benimle birlikte bir çok arkadaşım büyük özveride bulundu.Devam zorunluluğu olan kurslara katıldık,iş yerlerinde sorunlar yaşayanlar oldu. Bu kurslara bir çok paralar ödedik,heleki Ankara dışından gelen arkadaşlarım 20 gün Ankara’da konaklayarak bu kursa katıldılar. Tanıdığım tüm İSG kursiyeri arkadaşlarım sınav öncesi çok sıkı çalıştık. Emek verdik. Hatta bazı sorumluluklarımızdan fedakarlık ettik. Sonunda 18 Mayıs sınavı geldi. Ancak sınavda sorulan sorular ölçme değerlendirmeden çok uzak,tamamen anlatım bozuklukları ile dolu bir sınav olduğunu tüm sınava giren arkadaşlarımın genel kanaati olduğunu gözlemliyorum. Sınavda en az 5-6 sorunun iptal olması gerektiğini düşünüyorum. Bir çok kişi zor ve mağdur durumda.Lütfen bu konula ilgilenebilir misiniz ?
    Saygılarımla,

ARKADAŞLAR BU ŞEKİLDE BİMERE DE ŞİKAYET EDELİM...
    yazan arkadaşa teşekküürrr

mehmet _86, mskosen, Kemal Erdal Çelen ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

"İşyeri Hekimlerinin Görevleri" başlık, Madde 15' e göre:

4) Hassas risk grupları, meslek hastalığı tanısı veya şüphesi olanlar, kronik hastalığı olanlar, madde bağımlılığı olanlar, birden fazla iş kazası geçirmiş olanlar gibi işçilerin, uygun işe yerleştirilmeleri için gerekli koruyucu sağlık muayenelerini yaparak rapor düzenlemek, doğrultusunda sözkonusu itiraz geçerliliğini yitirebilir düşüncesideyim.

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  4. İPEK AYYILDIZ

İPEK AYYILDIZ TÜİSAG Üyesi

Ayrıca;
    18 Mayıs sınavında C sınıfı A kitapçığındaki 3.soru da bana göre hatalı.
    soru şöyle
    "ÇAĞDAŞ İŞ SAĞLIĞI ANLAYIŞI BAKIMINDAN AŞAĞIDAKİ İFADELERDEN HANGİSİ YANLIŞTIR"
    Cevap olarak D şıkkı verilmiş.
    "İş sağlığı hizmetlerinde başarılı olan ülkelerin hizmet modelleri bütün ülkelerde aynı şekilde uygulanabilir."
    bu cevabın neresi yanlış.
    Halbuki A şıkkında şöyle deniliyor.
    "İş sağlığı çalışmaları bütün çalışmaları kapsar" buyurun bunun neresi doğru. Bu cevab doğru kabul edilirse İş sağlığı çalışmasından başka hiçbir çalışmanın yapılmayacağı görüşü ortaya çıkıyor. Herhangi bir mal ve hizmet üretmezseniz iş sağlığı çalışması yapmanın kime ne faydası olur?
    A şıkkında cümle "İş sağlığı çalışmaları bütün branşları kapsar" demiş olsaydı, doğru olurdu.
    bu sorununda iptali gerekir diye düşünüyorum. görüşlerinizi rica ediyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

hasan kalem bu yazıya teşekkür etti.
  5. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

ben 10 gün içinde diye biliyorum

6. snnsvr

snnsvr TÜİSAG Üyesi

MADEM İYİLEŞTİRME YAPMIYOR BU DOKTORLAR O ZAMAN NİYE İLAÇ YAZIYOR?
    HASTA OLMAYALIM DİYE Mİ?
    İLAÇ YAZMAK (REÇETE YAZMAK), RAPOR YAZMAK BUNLAR KORUMA AMAÇLIMI?
    AMAN HA ADAMIM SEN HASTA OLABİLİRSİN AL SANA RAPOR DİNLEN BEN SENİ KORUYORUM DUR DUR BEN BİDE SANA İLAÇ YAZAYIM TAM KORUYAYIM SENİ DİYOR, İYİLEŞTİRMEYLE ALAKASI YOK İŞ HEKİMLERİMİZİN DEMİ?
    SORU İPTAL EDİLSİN EDİLMESİN ZERRE KADAR UMURUMDA DEĞİL İSTER VERSİNLER BELGE İSTER VERMESİNLER SORU SORMASINI BİLE BİLMEYEN BİRİLERİ BENİM O BELGEYİ ALMAYI HAK ETTİĞİMİ NEREDEN BİLECEK BOŞ İŞ BUNLAR. HEPİMİZ BELLİ BİR DÜZENİN İÇERİSİNDE KURULMUŞ OYUNUN PİYONLARI GİBİ BİR ORAYA BİR BURAYA SÜRÜLÜYORUZ.
    SINAVA GİRİN , sınav İÇİN SADECE ANKARAYA GELİN, sınav BİTTİ SONUÇLAR İÇİN 1 AY BEKLEYİN, SORULARA İTİRAZINIZ VARSA 3 GÜNDE EDİN YOKSA ÖLESİYE KADAR SUSUN, HAA BİDE İTİRAZIN VARSA GEL BAKAYIM SEN BURAYA SORU BAŞINA 10 TL VERİN. OHH NE ALA MEMLEKET.
    HİÇ UMURUMDA DEĞİL İSTER İPTAL ETSİNLER İSTER ETMESİNLER VERECEKLERİ BELGEDE ONLARIN OLSUN BÖYLE ADALETTE. HİÇBİRİNE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
    HİÇ ÜZÜLMEYİN SINIRDA KALAN ARKADAŞLAR NE HALLERİ VARSA GÖRSÜNLER O KADAR EMEK VERDİK AMA BOŞUNA.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

İsmail SALMAN, coskun35 ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  7. İPEK AYYILDIZ

Kemal Bey,
    kesinlikle haklısınız, fakat burda uygun işe yerleştirme işçinin NİTELİKLERİNE göre değil sağlık sorununa göredir.
    benimde söylemek istediğim zaten bu.

gencay3959 ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  8. berat şenel

berat şenel TÜİSAG Üyesi

9. Kemal Erdal Çelen

Murat bey,
    1. İtirazınız aşağıdaki bilişi doğrultusunda reddedilebir gibi geliyor.

"İşyeri Hekimlerinin Görevleri" başlık, Madde 15' e göre:

4) Hassas risk grupları, meslek hastalığı tanısı veya şüphesi olanlar, kronik hastalığı olanlar, madde bağımlılığı olanlar, birden fazla iş kazası geçirmiş olanlar gibi işçilerin, uygun işe yerleştirilmeleri için gerekli koruyucu sağlık muayenelerini yaparak rapor düzenlemek, doğrultusunda sözkonusu itiraz geçerliliğini yitirebilir düşüncesindeyim.

10. abuzer kadayıf

abuzer kadayıf TÜİSAG Üyesi

Kemal Erdal bey, "nitelik" dendiği için bu soruya itiraz edildi. "İşçinin sağlık durumuna uygun" denilse ya da sağlıkla ilgili benzer bir ifade kullanılsa dediğiniz doğrudur. Sorunun iptal edileceği kanaatindeyim.

gurcan1903 bu yazıya teşekkür etti.
  11. İPEK AYYILDIZ

Aynen katılıyorum, Ayrıca iş yerinde yapılan diğer sağlık hizmetleri de iyileştirici sayılır.
    cevap şöyle olsa doğru olabilirdi. İş yeri hekimleri teşhis ettikleri meslek hastalıklarını kendileri iyileştirir deseydi, o zaman o şık geçersizdi.
    sizinde dediğiniz gibi reçete yazmakta bir çeşit iyileştirmedir. böyle soru mu hazırlanır. sanırım soruları çok acele hazırlamışlar ki böyle hatalar var!

sinan sivri bu yazıya teşekkür etti.
  12. berat şenel

berat şenel TÜİSAG Üyesi

sınav SORULARA GERÇEKTEN İTİRAZ EDEN ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDERİM BENDE İTİRAZIMI YAPTIM İNŞ HAYIRLI OLUR

ayşegül d., dertmuhendisi, mehmet _86 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. rzeren

rzeren TÜİSAG Üyesi

ortam ve kişisel yazıyorsa cevap doğrudur.

14. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

Bunun insanların şevkini kırmakla ne alakası var, yönetmelikte açıkça belirtilmiş olan sorulara bile itiraz ediliyor. Bunun söylenmesi garip mi şimdi.
    - Kanunda yazıyor. Askerlerin,polislerin, acil kurtarma ekiplerinin kullandığı ve kara taşımacılığında kullanılan donanımlar Kişisel Koruyucu Donanım DEĞİLDİR ! diye ;
    Buna rağmen BENCE kişisel koruyucu donanım sayılması lazım itiraz edelim diyen arkadaşlar var ! Şimdi gereksiz sorulara da itiraz ediliyor demenin neresi yanlış...

Bayman, ardaderi, dertmuhendisi ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  15. Kemal Erdal Çelen

Soruda "Çağdaş iş sağlığı anlayışının, -bütün çalışmaları kapsaması- ilişkisinin bence eleştirilmesinin yadsınamayacak bir olgu düşüncesindeyim.

16. Kemal Erdal Çelen

Sağlık hizmetleri Koruyucu ve İyileştirici olarak iki ana başlıkta toplanır. Koruyucu sağlık; sağlıklı yaşamı amaçlayan hastalık durumu oluşmadan ve ilaç içermeyen sağlık hizmetleridir.

17. abuzer kadayıf

abuzer kadayıf TÜİSAG Üyesi

adama yönetmeliği gösterirsin olur biter. yol göstermek istiyorsan, gösterirsin yönetmeliği gerisi ona kalır. burada insanların itirazlarına iddia kuponu diyemezsin!

m mır ve burakcakir4 bu yazıya teşekkür etti.
  18. Kemal Erdal Çelen

İşyeri hekimlerinin iyileştirici sağlık hizmeti vermeleri ve özellikle ilaç yazmaları görevleri dışındadır. Uygulamada bir yolunu bulup yasa dışı ikinci görev yapanlar ne yazık ki çoğunluktadır. Söz konusu hekimleri belediye bünyelerinde çeşitli sıfatlarla çalıştırmaları da dahil bir çok özel hastahanenin işyeri hekimi sıfatı ile istihdam ettikleri hekimleri acil servislerde, gece nöbetlerinde ve ilk yardım hizmetlerinde çalıştırmaları gibi yasa dışı birçok örnekler sıralanabilir. Bu doğru olmayan yasa dışı örneklerle çeşitli çıkarımlar yapmamız yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda sadece bizleri yanıltmaktan öteye gidemez. Kalın sağlıcakla

19. emreisg

emreisg TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım burası forum. Burada herkes seninle aynı fikirde değil olamaz da. Başka fikirlere açık değilsen burada yazmanın pek bir anlamı da olmaz.

bhutjolokia bu yazıya teşekkür etti.
  20. burakcakir4

burakcakir4 TÜİSAG Üyesi

bu soruyu soran 50.kişisin.. Zahmet edip önceki sayfaları okumayı denesen nasıl olur?

Bayman, dertmuhendisi, Tütü ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica