18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. tolga32

tolga32 TÜİSAG Üyesi

itiraz etmediğim için ben 66 da kaldım itiraz edilen soruların hepsi yanlış benimde doğal olarak ben itiraz dilekcesi felan göndermedim şimdi itiraz edilen sorular iptal olursa bana artı puan eklenicekmi yoksa itiraz edenleremi eklenicek bu puanlar

2. tolga32

tolga32 TÜİSAG Üyesi

itiraz etmediğim için ben 66 da kaldım itiraz edilen soruların hepsi yanlış benimde doğal olarak ben itiraz dilekcesi felan göndermedim şimdi itiraz edilen sorular iptal olursa bana artı puan eklenicekmi yoksa itiraz edenleremi eklenicek bu puanlar

3. tolga32

tolga32 TÜİSAG Üyesi

lutfen biken varsa cevaplasın sitres yaptım

4. 01apachi

01apachi TÜİSAG Üyesi

sen kalırsın tolga

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

dertmuhendisi, fiber34, Bayman ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. tolga32

tolga32 TÜİSAG Üyesi

itiraz edenlermi geciyor

6. 01apachi

01apachi TÜİSAG Üyesi

7. murti

murti TÜİSAG Üyesi

ya arkadasım bır sorunun yanlıs olması tabıkı herkesı etkıler ıptal olursa bu herkesı kapsar sen ıtıraz ettın senınkı duzeltılır baskası etmedı duzeldılmez sacmalıgı olmaz

8. spartakus1453

spartakus1453 TÜİSAG Üyesi

ÇOK GÜZEL CEVAPLADINIZ YAZINIZA SAĞLIK :))

9. Kasil

Kasil TÜİSAG Üyesi

Milli Eğitim Bakanlığının sınav uygulama duyurusundan alıntı:

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi
    sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların,
    doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların
    şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

10. tolga horuz

tolga horuz TÜİSAG Üyesi

herkese eklenir kardeşim ben 3 kere girdim): tecrübe hatsafhada

Kemal Erdal Çelen, mamaro1905 ve Kasil bu yazıya teşekkür etti.
  11. ilker1

ilker1 TÜİSAG Üyesi

3 HAZİRANDA AÇIKLANACAK İTİRAZ SONUÇLARI

zoz ve Kasil bu yazıya teşekkür etti.
  12. seart

seart TÜİSAG Üyesi

okadar girme hakki varmi ki

13. ozer1986

ozer1986 TÜİSAG Üyesi

ABİ BU SORULARA İTİRAZ ETTİNİZ Mİ YOKSA ETMEK İSTEYENLER İÇİN Mİ OLUŞTURDUNUZ. EĞER ETMEDİYSENİZ ARKADAŞLAR SORULARI İKİ ÜÇ KİŞİ BÖLÜŞELİM İTİRAZ EDELİM. HERKESİN İŞİNE YARAYACAKTIR EMİNİM...

14. GARİP SARGUT

GARİP SARGUT TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar, B kitapçığının 100. sorusunun cevabı eski mevzuata göre 2 yıl olması gerekirken doğru cevap 3 yıl olarak belirtilmiş. bu sorunun iptal yada şık değişikliği söz konusu olabilir mi acaba.

15. Mümkün değil, sayı 1000'in üzerindedir... Sadece dün postanede 4 kişi ile karşılaştım. Benim gibi Türkiye'nin pek çok PTT'sinden ve kargo firmalarından gönderenlerin olduğunu düşünüyorum...

16. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım o soruda sıkıntı yok, geçmiş mesajlarda ayrıntılı açıklamıştım ama mesajı bulamadım. Özetle; Geçmişte 2006'dan beri (daha öncesi de benzerdir) bir iş kazası durumunda 3 yere bildirimde bulunulur. 1) yerel kolluk kuvvetine, derhal; 2) Çalışma Bölge Müdürlüğüne 2 gün içinde (iş yasası); 3) SGK veya SGK bölge müdürlüğüne 3 gün içinde (5510 sayılı yasa yanlış hatırlamıyorsam 14. madde). 6331 yasa ile iş kanunun 77. maddesi yürürlükten kaldırıldı. Yani artık bir iş kazası durumunda, kolluk kuvvetlerine derhal, 3 gün içinde SGK veya SGK Bölge Müd. bildirimde bulunulacaktır, Çalışma Bakanlığı bölge müd. bildirim zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır.

herhalde sorundaki yıl tabirleri gün olmalı, yoksa soruyu yanlış mı anladım?

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  17. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

U
    Sende yarrlaniyorsun ama 4 tne iptal olurmu olsun diye die duaya basla bence

18. halil erciyas

halil erciyas TÜİSAG Üyesi

bu soruyu cidden mi soruyorsun :şaşırma:

19. şevkiirge

şevkiirge TÜİSAG Üyesi

kusura bakmada seninle aynı safta olamayız zaten, sen müh. isg uzmanı olmak için okuduysan sana yazık. beni burada doğru anlayamıyorsun.yanlış sorular var.ona itirazım yok. ama eline mevzuat okumadan sınava gelmiş.sonrada vay efendim bu soru yanlış bu soru şöyle olmalıydı muhabbetleri, tamamiyle bu işe ne kadar cahil olduklarının bariz işareti.gürültü dozimetre ile ölçülmezmiş. dozimetre ile rdayasyon ölçülürmüş.yaa bi gidin şurdan. gürültüyü mezro alıp ölçmeye çalışan tipler var burda. bu kafayla sizler işverenin ancak oyuncağı olursunuz.

fizikci_3564, bhutjolokia ve fatihkirtay bu yazıya teşekkür etti.
  20. schumi87

schumi87 TÜİSAG Üyesi

günaydın..aslında sıkıldım bu muhabbetten yazmayacaktım ama dayanamadım..şimdi her kurum işleyişini belirlemek için yönetmelik, tüzük, tebliğ çıkarır..eğer bu sınavda denilse ki sadece Bakanlık mevzuatından sorumlusunuz..oturulur ezberlenir sınava girilir ve piyasada herşeyi kanunda mevzuatta arayan "devlet memuru" gibi isg uzmanları olur. bu işi böyle düşünerek profesyonel hale getiremezsiniz..gelelim "dozimetre" konusuna: çokça söyledim yine söylüyorum belli doza, konsantrasyona bağlı olabilen herşey dozimetre ile ölçülür.bir mühendise teknik insana böyle soru sorulmaz..soru doğru olsada sorulmaz. bakın ben bu ölçüm işlerinde kendimi uzman sayabilecek bir konumdayım.hiç bir parametreyi ölçen cihaza dozimetre deyip geçemezsiniz.bir şeyin mevzuatta yer alması doğru olmasını gerektirmez..bende dozimetre işaretledim hiç problem değil benim için.ama o şıklardan hangisi en doğru derseniz ben barometre derim.çünkü gürültü herhangi bir konsantrasyon birimi ile ifade edilemez.gürültü db(a), db(b), db(c) gibi birimlerle ifade edilir .ve bu birimler belli pascal değerlerindeki ses basınçlarının logaritmik ifadeleridirler.

ALİ ULVİ ÖZÇELİK ve ahmet_k_o_c bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica