18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

35.000 kişi sınava girmiş 290 adet itiraz dilekçesi verilmiş yazık çok yazık biz halen burda soru tartışıyoruz adamlar bir bakar bu kadar kişi başvurduğuna göre sorularda bir sorun yok daha çok bekleriz biz iptal olmasını kaç gündür yorumlar yapılıyor başvuran sayısına bakalım bi amacımız neee???????

Bir soru yanlışsa yanlıştır. Bir kişi bile itiraz ettiyse ve gerekli gerekçelerini yazdıysa ve o gerekçeler doğruysa o soru iptal olur.

Adamlar sana geri dönüş yaptıklarında senin dediklerin doğru ama senden başka itiraz eden yok o yüzden iptal edemiyoruz mu diyecekler.

2. schumi87

schumi87 TÜİSAG Üyesi

290 bence çok normal bir sayı..35.000 kişinin girdiği sınavda.bu işi yapan 100 civarında eğitim kurumu vardır en az..bence başvuru sayısında bir anormallik yok

3. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

Alıntı yapamadım :) bende öyle düşünüyorum. O sayı ziyadesiyle yeterli.

schumi87 bu yazıya teşekkür etti.
  4. schumi87

schumi87 TÜİSAG Üyesi

yani şöyle 500-1000 civarı bir başvuru olsa yazık gerçekten derdim.ama her eğitim kurumu bile 1 kez başvuruda bulunda öğrencileri namına..100 yakın başvuru olur zaten

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  5. yahel

yahel TÜİSAG Üyesi

Türkiyede herşey olabilir,kağıt üzerinde yazanla uygulanan çok farklı olabliyor.ne doğru düzgün yürüyor ki ?Çoğunluğu oluşturmak önemli,hem neden insanlar başkasının itiraz etmesini beklesin ki ? Yapılan haksızlığı bir karşı duruşun olacak ki bir daha ADAM GİBİ soru cevap hazırlasınlar.Pasif bekleyişlerle olmuyor bu işler.Herkes kendi hak ettiğinin peşinde kimse alabileceğinden fazlasını istemiyor.Eğer sorular cevaplar birbiriyle tutarlı olsaydı bu kadar ses çıkar mıydı ?Demek ki yanlış birşeyler var ki insanlar şikayetlerini iletttiler.Ha dersin benim vaktim nakitim bol ömrü boyu sınava girerim ona da saygım var. İtiraz edebilecek durumda olup etmiyorsan bu kurnazlık değil aptallık olur.

6. savas_52

savas_52 TÜİSAG Üyesi

evet. 2 side doğru cevap ama a şıkkı daha tehlikeli bir durumu ifade ettiğinden banda sınavda daha yakın gelmişti.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  7. Kasil

Kasil TÜİSAG Üyesi

Daha önce sorduğum soru arada kaynadığı için tekrar soruyorum. Merak ettiğim bir durum var. Daha önceki sınavlarda iptal olan sorular var mı ? Yani soruların iptal olması olağan bir durum mu ? Sınava ilk defa girdiğim için pek bilgim yok bu konuda.

8. ahmet_k_o_c

ahmet_k_o_c TÜİSAG Üyesi

arkadaşım senin inç, dm gibi birimlerden haberin yok galiba böyle konuştuğuna göre hayatında ilk defa görüyor olmalısın. Bizlerin burada üzerinde ısrarla durduğu nokta sınavın ciddiyetsizliği yönetmeliği en az senin kadar biliyoruz emin ol ve orada 85-90 cm olacaktır yazıyor. Ben mühendisim ve benim için yanında birim olmayan bir sayı hiçbir anlam ifade etmiyor. Böylesine ciddiyetsiz sınav komisyonlarının hazırladığı soruların arkasında duran zihniyeti de anlayamıyorum...

filizt, m mır, berna61 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

5-10 sayfa geriye gidersen görebilirsin, 10'larca kez cevap verildi

Kasil bu yazıya teşekkür etti.
  10. seart

seart TÜİSAG Üyesi

nerden cikti bu sayi 290 dilekce deniliyor bence daha fazla dir ve en az 1000 dilekce vardir kaldiki sadece hakli olan gerekce ile birtane bile yeterli olur sadece doner sermayeyi dusunup en az bir veya iki soru iptal edeceklerki önümüzdeki sinavlarda millet şunu desin bak iptal oluyor onun için bassvuru yapilir ve yine doner sermaye is gorur yani kendileri içinde olsa 1 veya 2 iptal mutlaka olur

alper akpunar bu yazıya teşekkür etti.
  11. mehmetay

mehmetay TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar neden burda tartışıyorsunuz? Anlam veremiyorum. Adamlar kaç seneden beri bu sınavları yapıyor. Ve her sınavda düzelmesi gereken sistem garip bir şekilde düzelmiyor. Neden? Her sınavda değişen kanunlar mı, yönetmelikler mi oluyor? Yeni olan bir şey mi var bizim bilmediğimiz? Bu ülkede insanlar aman bana dokunmayan bin yaşasın. Ben para mı alırım gerisine karışmam mantığı ile hareket ettikleri için bazı şey düzelmiyor. Bir soruda bile yanlışlık olsa bu soruyu tespit eden herkesin itiraz etmesi gerekirken aman ne uğraşıcam benim o sorum doğru zaten gerek yok itiraza, zaten yaptıklarımla 70 puanı geçiyorum mantığı yürütülüyor. Böyle düşününce saygı değer sınav hazırlayan kişilerde bu kadar dikkat edilmesi gereken bir sınavda bu kadar gevşek sınavlar hazırlamalarında doğal birşey olamaz. Bi kere biz sahip çıkmıyoruz ki adamlar sahip çıksınlar bu duruma. Umarım adalet yerini bulur ve sıkıntı yaşayan bütün arkadaşlar mağduriyet yaşamazlar.

Saygılar herkese.

coskun35 ve alper akpunar bu yazıya teşekkür etti.
  12. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

mühendis! arkadaşım, aynı şeyleri soylemişiz ama sen benım yazımı anlamamışsın!!!
    benim yazdıklarımdan bu birimleri ilk defa görüyosun herhalde yorumunu yapman çok basit olmuş.
    yada sayısal düşünmeyle, sözel anlatımı anlayamamışsın bence.

tekrar dıyorum aynı şeyleri demişiz ama sen takılmışsın. yönetmelikte de ne yazdığını çok iyi biliyorum.

artık lütfen kimse birbirine laf söylemesin. vakit bekleme zamanı.

13. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

sınav sorularının iptal edilmesi çoğunlukla alakalı değil onu demek istiyorum. 290 diye bir sayıdan bahsediliyor. Yetersiz görüp kendini sıkıntıya sokan arkadaşlar var. Onları rahatlatmak için söyledim. Söylediklerimden de eminim. Bir kişi bile haklı nedenlerle sorunun yada soruların iptalini istediyse o soru veya sorular iptal edilir. 35000 kişi içinden 1 kişi itiraz etmiş, değişiklik yapmayalım diye bir şey söyleme lüksleri yok.

14. İPEK AYYILDIZ

İPEK AYYILDIZ TÜİSAG Üyesi

Size kesinlikle katılıyorum, o cevap zaten doğru.
    FAKAT; İşyeri hekimleri kişilerin niteliklerine uygun işte çalışmasını sağlamazlar,
    kişilerin sağlıklarına uygun işe yerleştirilmelerini sağlarlar, çelişki burada.
    İtirazın gerekçesinin bu olması gerekir.

mervecelik bu yazıya teşekkür etti.
  15. İPEK AYYILDIZ

İPEK AYYILDIZ TÜİSAG Üyesi

NİTELİK ? itiraz nedeni olmalı

16. hayri aybas

hayri aybas TÜİSAG Üyesi

Tolga bu sorusuyla geçmeyi hak etmiyor bence :)

17. şevkiirge

şevkiirge TÜİSAG Üyesi

Eğitim gördüğünüz kurumda derslerde, size gürültü ölçerin dozimetre olduğuyla ilgili bilgi verildiğinde,sizi eğiten kişiye yukarıda yazdığınız açıklamaları yaptınız mı? o zaman tüm türkiyedeki isg eğitimi veren kurumlarda bilgi eksikliği var demektir.
    diğer bir konuda, size ses basıncı cins,nden bir şey sorulmamış.

18. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Şüphesiz. İtiraz dilekçelerini yazmaya devem ediyorum. Sizlerden gelen öneriler ve uyarılar doğrultusunda da güncelleme yapmaya çalışıyorum. Kalın sağlıcakla

19. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

herkese eklenecek size de eklenecek :)))) Umarım bir yararı olur ve barajı geçersiniz.

20. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

İtirazların olumlu karşılandığı her sorudan istisnasız itiraz eden etmeyen tüm adaylar yararlanacaktır.

zoz bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica