18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. savas_52

savas_52 TÜİSAG Üyesi

SONUÇ OLARAK DEĞERLENDİRMEK GEREKİRSE; BU sınav TAM BİR SORU SORUŞ TEKNİĞİ İLE FİYASKODUR. BUKADAR KİŞİNİN GİRDİĞİ BİR sınav NASIL OLURSA SORULAR TAM İRDELENMEDEN SORULUR. BELLİ Kİ DIŞARIYA SIZMASIN DİYE SON ANDA APAR TOPAR HAZIRLANMIŞ GİBİ. GÜN BİRLİK OLUP HAKSIZLIĞA UĞRADIĞIMIZI GÖSTERME GÜNÜDÜR. BENDE BU İŞ İÇİN BİRDE SAYIN BAKANIMIZA ŞİKAYETLERİMİZİ BİLDİRME TARAFTARIYIM. fcelik@csgb.gov.tr MAİL ADRESİ. İNŞALLAH BU İŞE EL ATAR.

seher çam, FULYA SARI ve mayyuzlu bu yazıya teşekkür etti.
  2. schumi87

schumi87 TÜİSAG Üyesi

bir kereye mahsus herkesi geçirsinler bence:)

sevinç irem bu yazıya teşekkür etti.
  3. sevinç irem

sevinç irem TÜİSAG Üyesi

Kemal Hocam böyle bir sınavı hazırlayan insanların bu kadar bilgisiz ve tecrübesiz olabileceğini aklım almıyor.

4. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

benim gibi düşünen biri daha.değilmi o kadar soru havuzundan ben hazırlasam hatalı soru hazırlamam bu insanlar nasıl yapıyor kesinlikle bilinçli

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Bayman bu yazıya teşekkür etti.
  5. nilay4848

nilay4848 TÜİSAG Üyesi

konuyla biraz alakasız fakat mayıs sınavında başarılı olan aday 12 haziranda sonuçların yayımlanmasından sonra belgeyi ne kadar süre sonra alabiliyor bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

6. sevinç irem

sevinç irem TÜİSAG Üyesi

Evet, bence bilerek yapılıyor.. Onlara göre kayıp yok, kazanç çok...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. emreisg

emreisg TÜİSAG Üyesi

Sonuçlar açıklandıktan 1 - 1.5 ay sonra alabiliyosunuz sanırım.

nilay4848 bu yazıya teşekkür etti.
  8. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

haziranda sonuçlar belli olduktan sonra bakanlığa başvuru yapıyormuşuz, alan birinden öğrendiğim kadarıyla belgenin elimize geçmesi temmuzu buluyormuş, geçcukkacukka olsun da güç olmasın, hele bi sonuçlar güzel olsun :düşünceli:

Tütü ve nilay4848 bu yazıya teşekkür etti.
  9. mcmertpay

mcmertpay TÜİSAG Üyesi

Bakın gözden kaçırdığınız şey "Hassas risk grupları, meslek hastalığı tanısı veya şüphesi olanlar, kronik hastalığı olanlar, madde bağımlılığı olanlar, birden fazla iş kazası geçirmiş olanlar gibi işçilerin, uygun işe yerleştirilmeleri için gerekli koruyucu sağlık muayenelerini yaparak rapor düzenlemek" derken o iş yerinde çalışan kişiler için yapılmış olan kontrollerde yukarıdaki nedenlerden ötürü rapor düzenleyip o kişinin farklı bir görevde değerlendirilmesini önerebilir. Fakat bu öneriye işverenin uyup uymaması konusunda kesin yargı verme yetkisi yoktur. Ayrıca yeni işe başlayan birinin kontrollerini yapıp sen masa başı iş yapabilirsin deme lüksüde yok işyeri hekiminin.

10. gapgara

gapgara TÜİSAG Üyesi

Bende teknik öğretmen olarak sizden utandım. Mühendiste olsan teknik öğretmende, kimyacı, fizikçi öncelikle sorulan soruya doğru cevap verilir. Sınavı 1 kişi yapmıyor. Komisyondan geçiyor. Tüzüğü var yönetmeliği var. Orda 85-90 mı yazıyor. Türkiyede mühendislerin neden geride kaldığı belli oldu.(Sözüm meclisten dışarı- bu arkadaş için)

muharrem şahin bu yazıya teşekkür etti.
  11. mervecelik

mervecelik TÜİSAG Üyesi

ipek hanım çok haklısınız..ben de çelişkide kaldım

12. gapgara

gapgara TÜİSAG Üyesi

eski il çalışma müd. 2 gün, sgk 3 gün diyor.

13. eser35eser

eser35eser TÜİSAG Üyesi

itirazlar hakkında bilgi ne zamn yayınlanıcak. yani iptal olan sorular ne zamn açıklanıcak...

14. rzeren

rzeren TÜİSAG Üyesi

İşyeri hekiminin önceliği çeşitli çalışmalarla, önleyici-koruyucu sağlık hizmeti vermektir.

hastalık, tedavi gerektiren unsurdur. İyileştirmeyi basit ise kendisi değilse hastahaneye sevk eder.

mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  15. rzeren

rzeren TÜİSAG Üyesi

bu soru birim olmadığı için iptal edilir. ( hukuk gereği)

herkes 85-90 cm olduğunu bilir. 85 cm, 86 cm 87 cm ... diye sorabilirlerdi . illa 85 cm , 90 cm veya 85-90 cm diye sormak zorunda değiller .

16. rzeren

rzeren TÜİSAG Üyesi

siz bu konuda haklısınız. çift kanca olması gerekir.

17. Quintana

Quintana TÜİSAG Üyesi

Bu soruya itiraf eden var mı?
    A grubu 43. soru

Kaynak işlemi çok farklı koşullar altında kat seviyesinden yüksek çok çeşitli yerlerde(fabrikalarda, uzay kafesi konstürsiyonlarında , çukurlarda teknelerde, madenlerde tanklarda vb.) yapılmaktadır.Bu tarz yerlerde çalışırken çalışanların meşgul edilmemesi ve çalışan kişinin işine konsantre olarak değişen şartlara göre pozisyonunu iyi ayarlaması gerekmektedir.

Bu konularla ilgilenen bilim dalı aşağıdakilerden hangisi olamaz?
    A) İş sağlığı ve güvenliği
    B)Psikolojik danışmanlık
    C)Endüstriyel danışmanlık
    D)Ergonomi

Bu sorunun doğru cevabı B verilmiş.Ama yurt dışında bu tür hassas kaynak yapılan yerlerde Psikolojik danışmanlık vardır.Bunu aramızda kaynak mühendisi olan varsa daha iyi bilir.Ben bunu yanlış yapmadım ama yanlış olduğunu defalarca yazdım.Yorum sorusu oldu için yazılı bir dayanak yok.Onun için itiraz etmedim.

18. heozbek

heozbek TÜİSAG Üyesi

Peki neden b şıkkını işaretlediniz???

19. Burcu84

Burcu84 TÜİSAG Üyesi

Lisede bile hocalarımız sınav kağıdına birim yazmayınca puanı kırardı.. ben ne bileyim ne bu elma mı armut mu derdi..Birim olması gereklidir....

kami ferk bu yazıya teşekkür etti.
  20. Quintana

Quintana TÜİSAG Üyesi

Bir çok neden sayabilirim ama en önemlisi yanlış doğruyu götürmüyor birini işaretlemem lazımdı :)
    iş güvenliği ergonomi ve hijyen nin neden ilgi alanına girdiğini biliyoruz az çok bunu aldımız eğitimlerden gördük.Fakat açıklama kısmında belirtildi hassas işlerin kaynağında kaynakçıdan kaynaklanan kaynak hatalarını önlemek amacıyla işe başlamadan önce kaynakçı teste tabii tutulur.Burdaki en önemli neden maliyet ve güvenliktir(iş güvenliği değil malzeme güvenliği). Soruda da zaten konsantre olarak değişen şartlara göre pozisyonunu kısmı geçmiş. Bu arada C şıkkını yanlış yazmışım o kısım Endüstriyel Hijyen olacak

heozbek bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica