18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. MZENGİN

MZENGİN TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar soruda bir hata daha var. Cevabın doğru kabul edilmesi için sorunun sonu "hangisi olabilir" diye sorması gerekirdi. çünkü cevap tek başına 90 değil 85-90. BEN İTİRAZI BU YÖNÜYLE YAPTIM.

2. kkadirr

kkadirr TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar bende 2 soru icin itirazda bulundum umarm dikkate alirlar.Birincisi CE sorusu,ikinciside meslek hastaligina yakalanan isciyle alakali soru.Eldiven ve maske cevabi cok sacmaydi onu isaretlemistim.Aslnda ise yeniden baslatmada celiskiliydi ikiside yanlistir tarzinda bir itirazim oldu ..Bakalim cevaplar aciklaninca önemli olan herkezin hakkini aramasiydi.

3. gozlemci

gozlemci Guest

Ben 67 bekliyorum.Umudum yok açıkçası.Herkez gibi itiraz dilekçemi yazdım.Ama değişen birşey olacağını sanmıyorum.
    18 Ağustos 2. girişim olacak.Ona çalışmaya başlıyacağım.Korkum ise elma isteyip Kırmızı Elme veya Yeşil Elma diye iki şık vermeleri.

4. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Bilgisizlik ve yetersizliklerine verilecek örneklerin sona ereceği yok!.......Hangi soruya el atsam elimde kalıyor!......
    Hepsine yazıklar olsun!....Bakanlık adına utanılacak durum!........

"Tehlikeli durum ve Tehlikeli hareket" lere ilişkin B/92 soru hk.
    Bu soruya ilişkin itirazda bulunan arkadaşımız var mıdır?

İyi tatiller dileklerimle

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

5. MoRaCe

MoRaCe TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar B grubu 4. soruya itiraz eden yok mu hiç? Benim gibi Endüstriyel Hijyen'i işaretleyen yok mu? En mantıksız ve iptal edilmesi gereken sorulardan biri bence...

6. kkadirr

kkadirr TÜİSAG Üyesi

Kemal bey o soruya itirazda bulunmadm ama dilekceniz umarm kabul olur.Ben itiraz ederken 5 soruya birden itiraz eden arkadaslar vardi.Simdi ugrassak en az 7-8 soru bulunabilirdi.Acikcasi diger sorularada diger arkadaslar itiraz eder diye ümit ettim.Umarim herkez emeginin karsiligini alir bu sinavda.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  7. Kemal Erdal Çelen

Ben doğru yanıt nedeniyle hiç ilgilenmemiştim. Bu soru ile. itirazınızın nedeni ve gerekçesi hakkında ip ucu rica ediyorum sayın MoRaCe. Kalın sağlıcakla.

8. Tütü

Tütü TÜİSAG Üyesi

ben en gec cumaya açıklanır diye düşünüyorm

9. MoRaCe

MoRaCe TÜİSAG Üyesi

Kemal Bey merhaba,

Soruda sadece Kaynak ve kesme işlemlerinden söz ediyor olsaydı endüstriyel hijyeni işaretleyebilirdim. Fakat 4. sorudaki üst kısımda yazılan metin Endüstriyel hijyenle hiçbir alakası olmayan, hiçbir bağlantısı olmayan cümleler içeriyor. Ben de iki şık arasında (Psikolojik Danışmanlık ve Endüstriyel hijyen) kalmış olup, üstteki metine daha uzak olan Endüstriyel Hijyen seçeneğini işaretledim. Cevabını görünce çok şaşırdım. Ben şahsen sorudaki açıklamayla endüstriyel hijyeni bağdaştıramadım. Kesinlikle çok mantıksız bir soru. Bence iptal edilmesi gerekir.

sıçtım mavisi ve savas_52 bu yazıya teşekkür etti.
  10. savas_52

savas_52 TÜİSAG Üyesi

bende aynı sizin gibi işaretledim. iptal olması muhtemel bir soru.

11. savas_52

savas_52 TÜİSAG Üyesi

12. savas_52

savas_52 TÜİSAG Üyesi

bakana mail atalım derim. ben bayağı attım.

gencay3959, gapgara, coskun35 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. MoRaCe

MoRaCe TÜİSAG Üyesi

Ben itiraz dilekçesi yazamadım maalesef. Umarım mantıklı bir şekilde bu soruya itiraz eden olmuştur. Şu sorunun yanıtı eğer Psikolojik Danışmanlık olarak kalırsa gerçekten yazık olur.

14. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

Sen ettinmi

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  15. mervecelik

mervecelik TÜİSAG Üyesi

in
    inşallah galip bey baya bi stres yaptım çünkü :p

savas_52 bu yazıya teşekkür etti.
  16. savas_52

savas_52 TÜİSAG Üyesi

kesin mi merve hn :)

17. mervecelik

mervecelik TÜİSAG Üyesi

inş. bu sefer de hakkınızı yemezler bir sıkıntı olmaz..

18. Kemal Erdal Çelen

Psikolojik danışmanlık hariç söz konusu sorunla diğer seçenekler ilişkili. Dolayısı ile söz konusu sorunun olumsuz yanıtı doğru yanıttır. Kalın sağlıcakla

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  19. isgsa

isgsa TÜİSAG Üyesi

Birimi sadece metre veya cm olarak düşünemeyiz, inç de olabilir. Bazı tezgahlarda inç birimi kullanılır. Birim olmazsa olmaz bir şeydir. elbette 80 metre diye saçma bir şey olamaz.

20. engin yontar

engin yontar TÜİSAG Üyesi

12 haziranda sonuçlar açıklandıktan sonra başarılı olanların uzmanlık sertifikalarını almayı beklemeden (tahmini 1.5-2 aylık bir süreç), bakanlıkdan belge no yada diploma nosunu (tam olarak bilgim yok) öğrenerek çalışabilecekleri konusunda kulakdan dolma şeyler duydum, konuyla ilgili detaylı ve net bilgiye sahip olan arkadaşlarımız varsa, bilgi ricasıyla.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica