18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sedat_Jeolog

Sedat_Jeolog TÜİSAG Üyesi

Bu Soru kesinlikle yanlış yani hiçbir açıklaması yok bunun?? Şu an 1 soruyla kalıyorum umarım düzeltilir..

alice bu yazıya teşekkür etti.
  2. bilginkagan

bilginkagan TÜİSAG Üyesi

B kitapçığının 21. sorusu da yanlış değil mi? İşyeri hekimi kişinin uygun işte çalışmasını sağlamaz ama işyerinde iyileştirici sağlık hizmetleri verir.

can buyukelyas ve fuat45 bu yazıya teşekkür etti.
  3. burcu.ozdemir

burcu.ozdemir TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kalemi kuvvetli biri örnek yazsın herkes onu göndersin

sınav İLE İLGİLİ İTİRAZLAR
    Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının
    http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından
    itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne
    yapabileceklerdir.4
    Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner
    Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540
    5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil)
    “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul
    edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı
    No:42 Emek-ANKARA’dır.

likaplee, fuat45, seytug ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. gklp

gklp TÜİSAG Üyesi

bence de iki soruda hatalı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

platanus bu yazıya teşekkür etti.
  5. burcu.ozdemir

burcu.ozdemir TÜİSAG Üyesi

kesin mevzuata dayanan soruları yazalım hoş sınırda yok gıcıklığına en az 10 soruya şikayet etsek 8-)

6. sewalin

sewalin TÜİSAG Üyesi

Aşağıdakilerden hangis İSG yonetım sıstemı standardıdır diyen soruya istinaden araştırma yaptım. QS9000 Kalite yonetım sistemı standardı, BS8800 rehber*kılavuz standart. Doğru cevap sadece OHSAS 18001 olmalı. Ama cevap anahtarında 3'ude doğru yazıyor. Aynı fikirde olan varmıbenımle acaba?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ardaderi, kemal.kocak, miner67 ve 8 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. 21buğra

21buğra TÜİSAG Üyesi

ben de sıze katılıyorum ...o durumda endüstriyel hijyen konusunda bahsedılmemıstır..bence bu soru da ıptaller arasında olmalı..

miner67, alice, fuat45 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. Y.ÖZDOĞAN

Y.ÖZDOĞAN TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR HERKES BURDA TARTIŞIYOR EDİYOR,AMA ÇOĞU KİŞİDE ŞU ZİHNİYET VAR;NASIL OLSA BU SORUYA DA Bİ İTİRAZ EDİP DİLEKÇE VEREN ÇIKAR..EVET ÇIKABİLİR AMA HERKES DUYARLI OLSUN,HATALI GÖRDÜĞÜNÜZ İPTAL OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ SORULARA DİLEKÇE İLE İTİRAZ YAPINIZ,OTURDUĞUMUZ YERDEN LAFLA OLMUYORR .........!!!!!!!!!!!!!!

9. bilginkagan

bilginkagan TÜİSAG Üyesi

Ben de aynı fikirdeyim, bu soruya itiraz edeceğim.

burcu.ozdemir ve fuat45 bu yazıya teşekkür etti.
  10. dhidem

dhidem TÜİSAG Üyesi

Aynı fikirdeyim... O soruya itiraz edilecek..

11. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Üç gün içinde bakalığın hesaplarına her soru için 10 TL yatırıp bir dilekce ile itiraz ediyorsun. tabi burada önemli olan üç gün itiraz edecek arkadaşlar buna dikkat etsin, itiraz 10 gün içinde sonuçlandırılıyor.

fuat45 bu yazıya teşekkür etti.
  12. 21buğra

21buğra TÜİSAG Üyesi

zaten oyle celışkılı sorular verecekler kı bız de ıptalı ıcın basvuruda bulunalım ve onlar da bundan rant kazansınlar bılerek yapılan bı durum...

burcu.ozdemir ve ayşegül d. bu yazıya teşekkür etti.
  13. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

Nitrik oksit te yanıcı olmayan ama yanmayı destekleyen bir madde, o soru da şaibeli bence

mamaro1905 bu yazıya teşekkür etti.
  14. seytug

seytug TÜİSAG Üyesi

ayneeennnnnnnnn lütfeeennn ben ne yazacağımı bilemiyorum kalemi kuvvetli birisi örnek versiiinn biz de yazalımmm hoca falan yok mu bu sitede yada kursuna gidip yardım alabilecek birisi benim kursumm 800 km uzaklıktadaa....

fuat45 bu yazıya teşekkür etti.
  15. İSG_Mühendisi

İSG_Mühendisi TÜİSAG Üyesi

75 Doğru yapmışım. İsg Uzmanıyım artık. Hayırlı olsun tüm arkadaşlar için.

16. OZGUR78

OZGUR78 TÜİSAG Üyesi

88. soru iptal edilebilir(bir ihtimal)
    81. kesinlikle doğru önceki sayfalarda net bir şekilde açıkladım
    80. soru iptali için yönetmeliklerden hiçbir durumda emniyet kemeri çıkarılamaz diye bir ibare bulmak lazım bence
    75. iptal isteme nedeniniz nedir anlayamadım
    68. soru iptal istem nedeniniz nedir anlayamadım
    b) Yasak iĢareti: Tehlikeye neden olacak veya tehlikeye maruz bırakacak bir davranıĢı yasaklayan iĢareti,

c) Uyarı iĢareti: Bir tehlikeye neden olabilecek veya zarar verecek durum hakkında uyarıda bulunan iĢareti,

d) Emredici iĢaret: Uyulması zorunlu bir davranıĢı belirleyen iĢareti,

e) Acil çıkıĢ ve ilkyardım iĢaretleri: Acil çıkıĢ yolları, ilkyardım veya kurtarma ile ilgili bilgi veren iĢaretleri,

17. trkpk

trkpk TÜİSAG Üyesi

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/ShowProperty/WLP Repository/isggm/dosyalar/kkd_taslak

CİLT KORUYUCULARI
    - Koruyucu kremler / merhemler

şeklinde bir ibare var.
    Aynı yönetmelikte
    (2) Aşağıda belirtilenler, yukarıda tanımı yapılan kişisel koruyucu donanımdan
    sayılmaz:
    a) Özel olarak çalışanın sağlığını ve güvenliğini korumak üzere yapılmamış sıradan iş
    elbiseleri ve üniformalar,
    b) Acil kurtarma servislerinin kullandıkları ekipman,
    c) Askerlerin, polislerin ve diğer kamu güvenlik güçlerinin giydiği ve kullandığı kişisel
    koruyucular,
    ç) Kara taşımacılığında kullanılan kişisel koruyucular,
    d) Spor ekipmanı,
    e) Nefsi müdafaayı veya caydırmayı hedefleyen ekipman,f) Riskleri ve istenmeyen durumları ikaz eden, taşınabilir cihazlar.

Soru doğru hocam.

namikkemal bu yazıya teşekkür etti.
  18. dhidem

dhidem TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 75.soruya boşuna itiraz etmeyin. Çünkü itiraz edilecek bir soru değil...

19. Zeynep_88

Zeynep_88 TÜİSAG Üyesi

bana görede a kitapçığı;
    1) 26.soru
    2) 30.soru
    3)32.soru
    4)85. soru
    5)86.soru
    iptal edilmesi gerek...

ardaderi, hlyfizik ve Gökalp Çığırdaşman bu yazıya teşekkür etti.
  20. dogan7

dogan7 TÜİSAG Üyesi

b kitapçığı 29 soruda b şıkkında daha önce işyerinde çalışan bir işçi bilahare tüzel şahsın şirket in hissedarı olması asıl işveren alt işveren durumunu bozmaz bu cevap doğrudur çünkü 4857 sayılı kanundaki muvazalı duruma girmiyor

21. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

Şimdi yazılan bütün şıklar maddeleri yazıyorum karar senin

MADDE 18 – (1) İşyeri sağlık ve güvenlik birimi ile ortak sağlık ve güvenlik birimleri, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak üzere işin normal akışını aksatmamak şartıyla ve verimli bir çalışma ortamının sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla;
    MADDE 20 – (1) Çalışma ortamının gözetimi, işyeri sağlık ve güvenlik birimi ile ortak sağlık ve güvenlik biriminin işyerinde sağlık ve güvenlik tehlikelerine karşı yürüteceği her türlü önleyici ve düzeltici faaliyeti kapsar.
    İlkyardım ve acil müdahale
    MADDE 22 – (1) İşyeri sağlık ve güvenlik birimi ile ortak sağlık ve güvenlik birimi;
    a) İşyerinde, yangın, doğal afet ve bunun gibi acil kaza müdahale gerektiren durumları belirler. Acil durum planının hazırlanmasını, ilkyardım ve acil müdahale bakımından yapılması gerekenleri ve uygulamaları organize eder, yürütür ve ilgili diğer birim, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapar.
    MADDE 43 – (1) Eğitim kurumları, eğitim hizmetlerinin tamamının veya bir kısmının yerine getirilmesini başka bir eğitim kurumuna devredemezler.

Şimdi hangisi yanlıştır derse benim kafam karışıyor hangisi yanlış ????

mrplayman bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica