18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. seart

seart TÜİSAG Üyesi

asabiyetten degil sadece iki diyalog ustunde var cevap yine ayni soru sorulmus bunada artik bir sey demek lazim

2. gapgara

gapgara TÜİSAG Üyesi

senin doğrular doğru kabul edilir.

ubg8106 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Senin ki ne derler biliyor musun?!! "Koyun can derdinde, kasap et derdinde.." Yahu arkadaş, hele bir kazandığın belli olsun da belgelerin gelmesi şöyle dursun :( ... Millet burada emeklerinin heba olması, geleceklerinin aptal bir sınav komisyonu tarafından göz göre göre harcanmaması için ne yapılabilir, bu konuya odaklanmış sen neyin peşindesin?!!! :(

sinan sivri, GökhanTunç ve Hakan büyükşimşek bu yazıya teşekkür etti.
  4. Dur bakalım, o kadar da karamsar olma. Hakkımızın yenmesine seyirci mi kalacağız?... Hele bir şu itiraz sonuçları belli olsun.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Kusura bakma ama birimsiz soru (dairesel testere) o soru iptal olmaz mı diyorsun?!!!!!!!!... Olur mu öyle şey 90 cm mi? 90 mm mi? 90 inç mi? sadece 90 demek soruyu doğru yapmaz bu bakımdan bu soru kesinlikle hiç bir tartışma getirmeden iptaldir. Kaldı ki ben bu soruya doğru cevap verenlerdenim... Neyse sonuçların açıklanmasını bekleyelim ama bence 8 soru iptal ve en az 3 veya 4 sorunun cevabı değişecek...

6. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

yani bu seneki itirazlar geçen senelere göre baya fazla olmuş demekki sosyal medyada bile baya duyurulmuş benim bu işle alakası olmayan arkadaşım bile sizin hakkınız yenmiş diyor bende sizin gibiyim ya 69 ya 70 soru iptalleri pozitif yönde yansır ama şık değişikliği negatifte olabilir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

gencay3959 ve ubg8106 bu yazıya teşekkür etti.

7. 24 Aralık 2011'deki sınavda 8 soru iptal 2 soru ise cevabı değişmiş.... Muhtemelen bu sınavda da buna yakın bir durum olur diye düşünüyorum, zira soruları tek tek defalarca gözden geçirdim, arkadaşlarımızın yorum ve itirazlarını göz önünde bulundurdum sonuçta ben de 8 sorunun iptal olacağını düşünüyorum... 3 veya 4 sorunun cevabının değişeceğini zannediyorum. Hayırlısı inşaallah herkesin gönlüne göre olur...

8. volkancoskun

birimsiz soru mantıken yanlış ohsas sorusunda bir tanesi yanlış hatırlamıyosam yönetim değil kalite sistemi CE ifadeside AVRUPA UYGUNLUĞU ama soruya bakıldığında avrupa kalitesi ve uygunluk demiş ikiside doğru hatta belgelere iliştirilir demiş o da doğru.aslında böyle soru hazırlamalarındaki amaç kesinlikle para kazanmak.soru itirazlarından cebi dolduracaklar 3 soruda iptal herkese +3 insanlar mutlu olacak zaten uzmana ihtiyaç var.şuan piyasada sertifika alanların hepsi uzmanlık yapmıyor.OSGB ler döne döne uzman arıyor

Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  9. volkancoskun

soruları tekrar kimler inceleyecek bi fikriniz var mı ?

10. Tam olarak bilmiyorum ancak, muhtemelen ÇSYB bu iş için sınav sorularını oluşturan komisyondan ayrı bir komisyon kurup öyle değerlendirir diye düşünüyorum. Ki olması gereken de budur..

11. ubg8106

ubg8106 TÜİSAG Üyesi

Hayırlısı olur insallah kazanırız.

12. ahmet ahmet

ahmet ahmet TÜİSAG Üyesi

bende endüstriyel hijyen dedim bu soru yine karşıma çıksa yine endüstriyel hijyen diyecem adamın psikolojisiylen na alakası var hala anlamışta değilim

elaisg, gencay3959 ve didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  13. funnyman043

funnyman043 TÜİSAG Üyesi

mesala notlarınızda görmüşsünüzdür demirin paslanması yavaş yanmadır.

berna61 bu yazıya teşekkür etti.
  14. ahmet ahmet

ahmet ahmet TÜİSAG Üyesi

bence de kesinlik le iptal edilmeli ama iptal edecek adam yok iptal edeceğini sanmıyorum

Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  15. turgut berber

turgut berber TÜİSAG Üyesi

aslında sınavın başarı barajı 60 olmalı...

coskun35 bu yazıya teşekkür etti.
  16. Mining Engineer

Mining Engineer TÜİSAG Üyesi

Bu forumdan ve diger kaynaklardan derlendiginde
    TOPLAM 33 soru uzerine itirazlar yogunlasmis .
    Bunlar B Kitapcigina gore
    4 7 10 11 21 23 27 28 29 33 37 39 43 45 47 48 49 53 55 59 67 68 72 73 78 85 86 91 92 94 96 97 99 nolu sorular

Sanırım 2 soru iptal 2 soruda da cevap şıkkı değişikliği yada ikinci bir şık daha cevap olarak kabul edilecek...

17. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

18. kıvanç evegü

kıvanç evegü TÜİSAG Üyesi

demirin paslanması yavaş yanmadır.Sadece oksijen ve oksitleyici madde yeterlidir.Örneğin asma köpri ayaklarıda oksitlenir.Burada ısı yoktur.Paslanmayı önlemek için o metalden daha kendini feda edici bir metal kullanılır.Örneğin magnezyum..bu soruyu soran bu yanma şeklini kesin düşünmemiştir.Yada oksitlenmeyi yavaş yanma diyen adamı bulmak gerekir.

berna61 bu yazıya teşekkür etti.
  19. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

İyide toz sorusu zaten yalis soruda fiziksel ortam faktörlerinden olan toz denmis arkadaslar toz kimyasal etkendir. Fiziksel degil :)))

ayşegül d. bu yazıya teşekkür etti.
  20. turgut berber

turgut berber TÜİSAG Üyesi

hepimiz ne sınavlardan geçtik,ne finaller atlattık,mühendis olduk..bir iş güvenliği sınavından geçemiyoruz..çok garip bir durum..üstelik çok çalıştık gayret ettik..saçma sapan,ezber,yanlış cevaplı,çelişkili sorularla bilgimizi mi ölçüyorlar..çok yazık..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica