18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

2. isgsem

isgsem TÜİSAG Üyesi

87 doğru. yönetmelikte çizimlerle ilgili zorunluluk yok

3. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Bende endüstriyel hijyen isaretledim :))) nasil bir mantikla sorular hazirlanip cevaplar hazirlandi bilemiyorum

4. kıvanç evegü

kıvanç evegü TÜİSAG Üyesi

bana göre dersen CE sorusu çok yanlış.hekim sorusu yanlış, bi kaç tane daha var işte bunların şıkkı değişsede kurtarmıyor.
    iptal olur gider.artık soruları hatırlayamıyorum hee..:)Bide her baktığında doğru sayım düşüyor nedensi..Pipirikli olduk be burda...Yaptığım kaynağın dikişini beğenmiyorum.Solidte çizdiğim çizgi yamuk geliyor.piskolojim bozuldu valla.
    Ne olursa olsun başlayım yapacakları sınava...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Bayman bu yazıya teşekkür etti.
  5. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

6. erkan.758

erkan.758 TÜİSAG Üyesi

benimde 65 inşallah baya bir soru iptal edilir.çok hatalı soru var.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  7. erkan.758

erkan.758 TÜİSAG Üyesi

aynen kardeş bağımlılık yaptı bu sorular fırsatım oldukça kafayı bunlarla bozuyorum.hayatımda böle saçma span sorular görmedim.

8. Jeologman

Jeologman Banned

Son bir haftadır uyuyamıyordum stresten bugun 24 saat uyumuşum artık umrumda değil. Stres yapmanın bir anlamı yok diye düşündüm. Yoksa bu stres ile ağıstostaki sınava çalışamayacaktım. Ben salladım artık umrumda değil. 69 doğru gelirse bir iptal okur gelmesse içine tükürüyüm böyle işin derim olur biter. Şaka bir yana bu işin b..ku çıktı agalar strese girmeyin bu kafa ağustosta işimize yarayacak.

9. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar kaynak yangını sorusuna itiraz eden oldu mu?

10. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

Soruda zaten hangisi ilgili değildir diyordu sanırım :)

11. kabuss34

kabuss34 TÜİSAG Üyesi

toz havada askıkada tek bir madde olmayacağına göre toplamda doğru bir yanıttır yani havadaki aslılı toplam toz tanecikleridir.

12. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

Yanıcı madde benzin, üzerine oksijen püskürtünce direk yanıyor mu mesela?
    Cevabın her durumda doğru olması lazım. Ama inşallah iptal olur bana yaramasa da sizlere yarar.

13. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

Yaklaşım gayet doğru, bende buna takılmıştım. Hangisi olmalıdır demek kesin bir bilgiyi istemektir. Oysa 85-90 arası olabilir. Soruda hangisi olabilr demeliydi, o yüzden bu soru garanti iptal diye düşünüyorum. Gerçi ben 90 demiştim ama neyse :(

14. Jeologman

Jeologman Banned

Arkadaşlar soruda mantıken bir hata yok. Sadece birim vermeliydi. Yalnız bu iptal tamamen komisyonun keyfiyetine kalmıştır. Belki iptal ederler belki de bişey olmaz kalsın da diyebilşrler.

15. Metin Şenol

Metin Şenol TÜİSAG Üyesi

2011DSINAVINDA SONRA CEVAP B OLARAK DÜZELTİLMİŞ.

16. "Keyfiyet" kelimesini teşbih yaparak söylediysen ona bir şey diyemem ancak komisyonda "keyfiyet" diye bir şey olamaz, tüzük ve yönetmelikler ne diyorsa o'dur. Zaten tüzük ve yönetmeliklere göre itirazımızı haklı gösterebiliyoruz... Ama şu kadarını söyleyeyim: Sayın bakanın bu olaya el atması gerekir. İSG gibi ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan bir branş için böylesi bir fiyasko derecesindeki sınavın itiraz gerektiren çok sayıdaki anlam karmaşası içeren sorularının ciddi bir komisyon tarafından tüzük ve yönetmeliklere göre hassas bir şekilde değerlendirilmesi gerekir...

trim78 bu yazıya teşekkür etti.
  17. Jeologman

Jeologman Banned

Hayır teşbih yapmıyorum. Çünkü komisyon gerçek bir değerlendirme yaparsa harf hataları , birim hataları , mantık hataları vb bulunan soruların tamamını iptal etmek zorunda. İnanın benim ncelemem sonucunda 5 tane bu saydıklarıma uyan soru var. Keyfiyet kelimesini itiraz sonuçları açıklandığında göreceğiz tabi. O zaman umarım söylediğim "keyfiyet" kelimesi için özür dilemek zorunda kalırım.

18. eengin

eengin TÜİSAG Üyesi

7 hazirana kadar iptal soruları açıklayıp sonra 12 hazirana kadar bizim sınavları nasıl değerlendirecekler merak ediyorum daha hazır soruları bile internete 2 günde koyabildiler :))

gencay3959 ve trim78 bu yazıya teşekkür etti.
  19. erol77

erol77 TÜİSAG Üyesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Atla: kullan, ara
    Hidrojen sülfür
    [​IMG] [​IMG]
    Kimyasal Adı Hidrojen sülfit
    Diğer adları Hidrosülfürik asit
    Sülfan
    Sülfür hidrit
    Kimyasal formül H2S
    Molekül ağırlığı 34.082 g/mol
    CAS numarası [7783-06-4]
    Yoğunluk 1.363 g/cm3, gaz
    Ergime noktası -82.30 °C (190.85 K)
    Kaynama noktası -60.28 °C (212.87 K)
    SMILES
    Kaynakça ve sorumluluk reddi
    Hidrojen sülfür, renksiz, çürük yumurta kokusunda zehirleyici bir gazdır. 1796'da C. Louis Berthallet tarafından bileşiği meydana getiren elementler tâyin edildi. Formülü H2S şeklindedir.
    Çok şiddetli zehir olan hidrojen sülfürün 10-5lik bir konsantrasyonda da kokusu hissedilebilir. Sıvılaştırılmış hidrojen sülfür elektriği iletmez. Kaynama noktası -60,75 °C, erime noktası ise -83,70 °C'dir. Havadan 1.19 defâ daha ağırdır. Kaynama noktasında yoğunluğu 0,993'tür. Suda ve alkolde oldukça çözünür. Yanıcıdır. % 4,5-45,5 oranında hidrojen sülfür içeren hava patlayıcıdır.

20. isgsem

isgsem TÜİSAG Üyesi

ÇASGEM eğitim sunumlarında gürültü kontrol tablosundan alıntıdır.
    Alınacak önlem sırası;
    1-Gürültünün kaynağında,
    2-Yansıma kaynaklarının ortadan kaldırılması
    3-Alıcıda yani kulakta engellemektir. Alınabilecek önlemler aşağıdaki tabloda özetlenmiştir
    Gürültüyü, Gürültüye Maruz Kalan KiĢide ( soruya göre alıcı ) Engellemek:
    1-Gürültüye maruz kalan kişiyi tecrit etmek.
    2-Kişisel koruyucu kullanmak.
    3-Gürültüye maruziyet – sunuk kalma süresini azaltmak veya gürültülü yerlerde rotasyonla çalıştırmak (idari kontrol).
    4-İş programını değiştirmek.
    maalesef soru doğru

21. Estağfurullah ben özür dilemeniz gerektiğini ima etmedim... Ama sorular hakkındaki görüşünüze katılıyorum..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica