18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Cevap kağıtları optik okuyucudan değerlendirilir, bu arada komisyon itiraz edilen soruları da değerlendirir. Diyelim ki 8 soru iptal 3 sorunun cevap şıkkı değiştirildi (İnşaallah :) )... Toplam bu 11 soruyu adayların not çizelgesine eklemek çok ta zor değil...

2. Ersin K

Ersin K TÜİSAG Üyesi

bana belge olmadan çalışamazsın dediler 170 aradım ama fazla bilgim yok numara ile çalışılıyorsa çok iyi tabiki

3. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Ben bu soruda neyi anlamadığınızı merak ettim hepsi tehlikeli hareket 1 tanesi tehlikeli durum ! Sizin dalgınlığınıza geldiği için yanlış yapmışsınız sanırım . Bu kadar ititrazı anlamıyorum bir türlü. herkes yanlışına itiraz ediyor doğru yapanlar nasıl yapıyor diye kimse düşünmüyor. Tamam hatalı sorular yanlış şıklar var anladıkta o kadar da değil!!!

Kemal Erdal Çelen, berna61 ve erdemezin bu yazıya teşekkür etti.
  4. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

sevgili arkadaşım toz sorusu yanlıştır 2 cevap yoktur :))) Toz fiziksel ortam faktörü değil kimyasal faktördür. Soruda yanlış bilgi verip yanlış sormuşlar. Toz konusunu kimyasal ri,skler konusunda işledik hepimiz dikkat ederseniz. yanlış sorunun nasıl 2 doğru cevabı olur ki :)))

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ekmel hakkı yalçın ve berna61 bu yazıya teşekkür etti.
  5. muratbas

muratbas TÜİSAG Üyesi

10 gün içerisinde itirazlar değerlendirilecek denmiş . 3 haziranda şimdi iptal olan sorular açıklanıyor mu ?

6. gülalpöz

gülalpöz TÜİSAG Üyesi

peki 2 tane dogru şık varsa ne olcak.
    benceyanlış olan tüm sorular dogru kabul edılıp 100 uzerınden degerlendırme yapılcak.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kovboyyy

kovboyyy TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR
    Merak ettiğim bir konu var. İtirazlar nedeniyle bazı soruların iptal edildiğini kabul edelim. Bu durumda iptal edilen soruların doğru kabul edilmesi, yalnızca o soruya itiraz edenler içinmi geçerlidir yoksa itiraz etmeyenler içinde doğrumu kabul edilecek ?
    Bu durumu bilen varsa lütfen bizide bilgilendirsin.

Betül ER bu yazıya teşekkür etti.
  8. kovboyyy

kovboyyy TÜİSAG Üyesi

Aynı soruya bir veya yüzlerce itirazın teknik bir farkı olmaması lazım diye düşünüyorum. İtiraz etmemek hak kaybı olabilirmi acaba ???

9. gülalpöz

gülalpöz TÜİSAG Üyesi

sorular hep 2 sık dogru,ben 65 dogru yaptım,5 sorunun iptal olması zor,ama denedım şansımı
    cok tuaf bir sınavdı arkadaşlarımda başka sorulara itiraz ettiler.

SATILMIŞ ŞENEL bu yazıya teşekkür etti.
  10. savas_52

savas_52 TÜİSAG Üyesi

unutmayın ki 2011 aralıkta 7 soru iptaldi. neden olmasın. bu seneki sorular daha şaibeli.

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  11. mühendis3480

mühendis3480 TÜİSAG Üyesi

Geçmiş yıllarda mahkeme kararı ile iptal edilen 3 soru doğru kabul edilerek 67,68,69 yapanlara sertifika verilmişti.Danıştay Bakanlığın itirazı ile bu kararı ve sertifikaları iptal etti.Yaklaşık 600 kişi.

12. mühendis3480

mühendis3480 TÜİSAG Üyesi

13. manchestain

manchestain TÜİSAG Üyesi

bu gerçekten enteresan bir bilgilendirme 125 sayfada değişiklik olmuş elinize sağlık

14. rzeren

rzeren TÜİSAG Üyesi

Sana tamamen katılıyorum.

itiraz edilen çoğu soru yönetmelikte yazıyor (doğru veya yanlış). laf olsun diye itiraz edilmez.

sevinç irem bu yazıya teşekkür etti.
  15. rzeren

rzeren TÜİSAG Üyesi

soruda birim olmadığı için hatalı. cm eklense soru tabiki doğru.

16. eryskr

eryskr TÜİSAG Üyesi

iptal edilen bir şey herkes için iptal olmuştur...

biraz mantık süzgecinden gecirerek sorun sorularınızı arkadaşlar uzmanlık bize kaldı ise vay haline 6331 in...

Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  17. rzeren

rzeren TÜİSAG Üyesi

köpek balıklarının denizde olması tehlikeli durum( iş yerinin dağınık olması). insanların denize girmesi tehlikeli hareket(dağınık ortamda çalışma)

soru doğru. cevap da doğru.

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  18. rzeren

rzeren TÜİSAG Üyesi

soru iptal dolayısıyla yanlışd a yapsan doğru, doğru da yapsan doğru kabul edilecek.

19. Kasil

Kasil TÜİSAG Üyesi

Daha önce bu mesajı yazmıştım. Görmeyen arkadaşlar var sanırım tekrar yazıyorum.

sınav Uygulama Duyurusu'ndan alıntı;

- Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi
    sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların,
    doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

- Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların
    şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

gmzmmt ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  20. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Çok düşük fiyatla çalışan isg uzmanlaına duyurulur. Üç kuruş para kazanayım derken hapse girmeyin, kimse size temiz çamaşır getirmez :)
    http://www.isguvenlikciler.com/inde...u-bulunan-is-guvenligi-uzmanlari-tutuklaniyor

ölümlü iş kazalarında kusuru bulunan iş güvenliği uzmanları tutuklanıyor.

İşletmelerde yaşanan ölümlü iş kazlarının ardından hemen göz altına alınan işletme sorumluluları ve işletmenin iş güvenliği uzmanları yapılan sorgulamanın ardından kusur oranlarına bağlı olarak kimi serbest kalıyor, kimi dava süresince, kimiside akabinde tutuklanarak cezaevine gönderiliyor. Bize ulaşan bilgilere göre ülkemiz genelinde kesin olmamakla beraber 72 iş güvenliği uzmanının tutuklanarak cezaevine gönderildiğidir.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica