18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mamaro1905

mamaro1905 TÜİSAG Üyesi

arkadaşım sanki hepiniz orada yazanı metre zannettiniz.

Arif Alataş ve didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  2. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Sanırım sen mühendis değilsin. Zira bütün sınavlarda sonucu doğru bulsanız bile birimi yazmadığınız için puan alamazsınız. Üniversitede sınav kağıtlarımızı okuyan proflar da brimin ne olduğunu biliyorlardır senin mantığına göre. Ben soruyu doğru yaptım ama soru teknik olarak hatalıdır. Hem C sınıfı isg uzmanlığı sınavında sorulmaması gerekecek kadar saçma ve gereksiz detay sorusuydu. Hazırlayanlar biz bunları nasıl ters köşe ederiz şeklinde düşünerek hazırladıkları sorulardan birisiydi diye düşünüyorum. Çok komiksin.

miraç pekmezci, Aysel., didem27 ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. orhand11

orhand11 TÜİSAG Üyesi

Herkes için geçerli

4. h&s

h&s TÜİSAG Üyesi

bu sayi 200 e yakin 72 falan degil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. funnyman043

funnyman043 TÜİSAG Üyesi

ben sizi destekleyici şekilde yazdım zaten yanlış anlamayın. yanma için yanıcı madde ve oksijen yeterlidir. örbnek olarakta demirin paslanması dedim yavaş yanmadır diye

6. zozgeshn

zozgeshn TÜİSAG Üyesi

merhaba ben bu yazıyı sitede göremedim. Meb'in sistesinde mi okudunuz ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. funnyman043

funnyman043 TÜİSAG Üyesi

katılıyorum size ama sadece mühendisliklerde birime dikkat edilmiyor ama fizik te de birim çok önemli hatta hoca gelip sınıfta fırçalardı daha birim yazmayı bilmiyenler var diye bende dogru yaptım ama mantıken yanlış ve gereksiz bir soru olarak gördüm

bumerang_57400 bu yazıya teşekkür etti.
  8. arena

arena TÜİSAG Üyesi

Merhaba bu soruların iptali için ne yapmamız gerekiyor

9. Arif Alataş

Arif Alataş TÜİSAG Üyesi

cm eklense diyorsunuz ama bende diyorumki okadar küçük bir nüansa bakmadan önce adamlar yönetmelikte yazan yazıyı yanlış yazmışler.cm'i yazmamaları çok normal. cm'e kadar okadar çok hata varkii

ekmel hakkı yalçın, gapgara ve Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  10. gozlemci

gozlemci Guest

CE sorusu komple iptal olsa.Ben Avrupa Kalitesi dedim.İliştirilmesi ile alakalı sordukları için Ürün ve Belge ye iliştirilmelidir diye 2 seçeneğide doğru kabul edebilirler.

Yanlış mı düşünüyorum?

ekmel hakkı yalçın bu yazıya teşekkür etti.
  11. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

2012 de bir soruda da var fiziksel ortam faktörlerinden toz diye, fiziksel etken denmiyor zaten :D sorunda burda zaten o yüzden iptal edileceğini zannetmiyorum, yine de umarım herkes için iyi olan olur

ekmel hakkı yalçın ve didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  12. murti

murti TÜİSAG Üyesi

yav acıklasınlarda kurtulalım bu stresten sınavdan daha cok beklemek sınır edıyor

ayşegül d. bu yazıya teşekkür etti.
  13. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

aynen

murti bu yazıya teşekkür etti.
  14. zeynep_hilal

zeynep_hilal TÜİSAG Üyesi

30 unda aciklanacak itirazlar yaziyodu bi yerde . Fikriz var mi?

m mır bu yazıya teşekkür etti.
  15. murti

murti TÜİSAG Üyesi

sen kac ta kaldın aysegül

16. murti

murti TÜİSAG Üyesi

kursa gıttım yardımcı olun soruları cozun bızı yonlendırın dıye bızım işimiz değil dıyorlar yetkili agızlardan kımse bırsey demıyor komısyonun ınsafına kaldık beklıyoruz

17. ms.teksin

ms.teksin TÜİSAG Üyesi

Bu sorudaki şıklardan birinde sadece tehlikeli durum var c şıkkında hem tehlikeli durum var hemde tehlikeli hareket
    Tehlikeli hareket sadece insandan kaynaklanır

18. cavus_123456

cavus_123456 Banned

banada bi arkadas yollamıstı

19. evrimince

evrimince TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba, gittiğiniz kurs merkezleri size yardımcı olmadıysa itiraz edeceğimiz sorular aşağıda listededir, benim gittiğim kurs hocalarının ortak kararı.
    T.C.
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    ANKARA

TARİH:
    KONU: 18.05.2013 tarihinde yapılan C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınav Sorularına İtiraz

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı tarafından 18.05.2013 günü saat 10:00’da yapılan C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına katıldım. 20.05.2013 günü sınav soru ve cevap anahtarı açıklanmış olup, incelemelerim neticesinde bazı soruların hatalı olduğunu düşünmekteyim.
    İtiraz için gerekli olan ödeme hesabınıza yapılmış olup dekont ektedir.
    Söz konusu soruların incelenerek, yapılacak değerlendirme sonucunun tarafıma bildirilmesini arz ederim.
    Saygılarımla

TC Kimlik No :
    Adı Soyadı :
    İmza :

Adres :

EKLER:
    1. Dekont
    2. İtirazlarım

İTİRAZLAR
    KİTAPÇIK TÜRÜ : A
    Soru 88 – Daire testere tezgahlarında çalışma tabelasının yerden yüksekliği aşağıdakilerden hangisi olmalıdır?
    A) 80
    B) 90
    C) 100
    D) 110
    (Bakanlık cevabı : B şıkkı)
    İTİRAZ GEREKÇESİ: Soruda ve şıklarda ölçü birimi bulunmamaktadır.
    İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ
    Bakanlar Kurulu Karar Tarihi - No: 04/12/1973 - 7/7583
    Dayandığı Kanun Tarihi - No: 25/08/1971 - 1475
    Yayımlandığı resmi gazete Tarihi - No: 11/01/1974 - 14765
    Madde 184 - Daire (tepsi) testere tezgahları ile yapılan çalışmalarda, aşağıdaki tedbirler alınacaktır:
    1) Daire testere tezgahlarında, çalışma tablasının yerden yüksekliği 85-90 santimetre olacaktır.
    Soruda sorulmak istenen yüksekliğin birimi verilmemiş olup ayrıca şıklarda da birim belirtilmediğinden ötürü sorunun iptal edilmesini arz ederim.
    Soru 26 –
    I. BS 8800
    II. QS 9000
    III. ISO 9000
    IV. OHSAS 18001
    Yukarıda verilenlerden hangileri İSG yönetim sistemidir?
    A) Yalnız IV
    B) II ve III
    C) I, II ve IV
    D) I, II ve III
    (Bakanlık cevabı: C şıkkı)
    İTİRAZ GEREKÇESİ: QS 9000; İSG Yönetim Sistemi değil, Kalite Yönetim Sistemidir.
    1994 yılında yayınlanan ve ISO 9000 standardının en kapsamlı uygulaması olan ve tasarım faaliyetini de içeren ISO 9001 standardı, QS 9000 için temel teşkil etmektedir.
    Otomotiv üreticileri ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemini kabul ettikleri halde, bu standardı çok genel bulmuş ve kendi sektörlerinin ihtiyaçlarına göre detaylandırarak yeni standartlar/teknik spesifikasyonlar geliştirmişlerdir. QS 9000, ISO 9000 Kalite Yönetim Sisteminin otomotiv sektörü için özel bir uyarlaması olup Chrysler, Ford Motor ve General Motor şirketleri tarafından sektör gereksinimleri göz önüne alınarak geliştirilmiş bir standarttır. ISO 9001:2000'den temel farklılıkları arasında maliyet azaltma, ürün kalitesini sürekli iyileştirme, müşteri tatmini kavramlarını ve ek endüstri gerekliliklerini sayılabilir.
    İlgili sorunun cevabı “I ve IV” olarak değiştirilmesi gerekir. Fakat şıklarda böyle bir cevap bulunmadığından dolayı sorunun iptal edilmesini arz ederim.
    İlgili link: http://www.belgelendirme.com.tr/belgelendirme-standartlari/qs-9000-standart/273-qs-9000-nedir, http://www.cardeacert.com/oto-nedir.htm
    SORU 62: Kaynak işleminden kaynaklanan yangınlarda hangi tür yangın söndürücü bulundurulmaz?
    A) Su B) Halon gazlı C) Karbondioksitli D) Kuru kimyevi tozlu
    (Bakanlık cevabı: A)
    İTİRAZ GEREKÇESİ:
    OZON TABAKASINI İNCELTEN MADDELERİN AZALTILMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK
    Ozon Tabakasını İncelten Maddelerin Azaltılmasına İlişkin Yönetmelik
    resmi gazete Tarihi : 12/11/2008
    resmi gazete Sayısı : 27052
    Halonların kullanımına ilişkin esaslar

Madde 6 - (1) Ek-7'de yer alan Grup-III ve Grup-VII altında belirtilen maddelerin ithalatına izin verilmez. Bu maddelerin yeni kurulacak sabit yangın söndürme sistemleri ve elde taşınabilen yangın söndürücülerde kullanılması yasaktır.

miraç pekmezci bu yazıya teşekkür etti.
  20. hdfb44

hdfb44 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kaç soru var şimdi iptal olması gerektiğini düşündüğünüz???

ekmel hakkı yalçın bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica