18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

+ 4 hanenize eklenir.Güzel olur :)

ekmel hakkı yalçın bu yazıya teşekkür etti.
  2. Bunyavuz

Bunyavuz TÜİSAG Üyesi

yanlış cevaplar nezaman bildirilecek, bilgisi olan var mı? teşekkürler

3. mehmetay

mehmetay TÜİSAG Üyesi

+ 4 ne eklenir :) birimlere dikkat edelim lütfen. "+4 puan aldığınız puana eklenir." der yönetmelik :)

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  4. Uzmanın görevi bareti taktırmak değildir. Sadece baret takılması gerektiği hususunda prosedüre göre uyarıda bulunmaktır. İSG uzmanı o işçiye bunu zorla zaten yaptıramaz. İSG uzmanı sadece uyarır olası kazaları hatırlatır ve bu uyarılarını kayıt altına aldırarak ben uyardım görevimi yaptım, bundan sonrasında olacak kazalardan işveren sorumludur der o kadar. İşçiyi sen uyardıktan ve bunu bir rapor halinde kayıt edersen/foto yada video'ya alırsan imzalarsan olası kazada sorumluluk işverenin olur. Bu durumda ne tutuklanır ne de cezaevine girersin. İşi prosedüre uygun yaptıktan sonra korkmanın gereği yok. Kazasız günler dilerim..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Bayman, didem27 ve ayşegül d. bu yazıya teşekkür etti.
  5. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

Aynen :) (ben bu soruyu doğru? yapmış olsam da)

turgut berber bu yazıya teşekkür etti.
  6. spartakus1453

spartakus1453 TÜİSAG Üyesi

Sanane ..sana mı kaldı 30 soruya isyan edene.. sanane kardeşim sen sorulara doğru yada yanlış yorum yapabilirsin.. sana göre 1 yanlış başkasına görede 30 40 sana mı kaldı başkasının 30 sorusuna isyan etmek..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. yasemin47

yasemin47 TÜİSAG Üyesi

GÜZEL OLUR BENCEDE

8. meminoz

meminoz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar lütfen birbirimizin şahsına karşı kırıcı söz ve söylemlerden kaçınalım. Forumu sürekli takip eden arkadaşların yazışmalarına özellikle de üsluplarına bakmanızı ve üslubunuzu bu çerçevede belirlemenizi rica ederim.

9. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Forum yöneticisine ilgili şikayetimi yaptım şahsen. burası tartışma alanıysa herkesin aynı çerçeveden bakması olmaz.Kimseyi rencide edecek birşey yazmadım sadece sorular üzerinde eleştiride bulundum ben.

Barış12, Deniz Devrim ve turgut berber bu yazıya teşekkür etti.
  10. gapgara

gapgara TÜİSAG Üyesi

arkadaşım orada metre yazmıyor, cm de, mm de biz soruda ne yazıyor demiyoruz soru yanlış sorulmuş diyoruz...

11. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Bunları öğrendiğim çok iyi oldu teşekkürler.Prosedüre uygun olarak tam olarak nasıl uyarıda bulunacağız. Diyelim işçiyi fotoğrafladık sonra işverene bunu direk yazıyla (fotoğrafı da ekleyerek) vermemiz yeterli midir?

12. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

ömrümün sonuna kadar döner testere tezgahı görebilecek miyim acaba? :)

13. mrt-men

mrt-men TÜİSAG Üyesi

itirazlar 3 haziranda mı açıklanacak acaba?
    10 gün içinde deniyordu değil mi??

14. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

15. Sakin olalım.. Pek çok kişi sınavdan ötürü gergin ama bu gerginliği birbirimize kırıcı hitaplarla daha da germeyelim. Kaldı ki karşınızda bir bayan var üstelik son derece saygılı ve ölçülü bir şekilde durumu izah etmiş... Sınavdan ötürü tepkimizi birbirimize değil bakanlığa yapmak daha isabetli olur. Bakın geçenlerde bir arkadaşımız durumu ÇSG Bakanı Faruk Çelik'e durumu anlatan bir yazıp tepkisini dile getirmişti. Bunu hepimizin yapması gerekir... Birbirimizi inciterek bu hususta bir sonuca varamayız ama bakana yazacağımız tepkisel yazılarımız sonuca olumlu şekilde yansıyacaktır... Kazasız ve sinirsiz :) günler dilerim...

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  16. serdar incirci

serdar incirci TÜİSAG Üyesi

ne zaman iptal soruları açıklanacak?

17. Prosedüre uygun derken zaten saha defterini kastettim.. Saha defterine yazılır, foto veya video da eklenir ve işverene imzalatılır. Artık top işverendedir... Oraya yazdığınız hususla ilgili bir olası kazada sorumluluk sizin üzerinizde olmaz, rahat olabilirsiniz. Siz saha defterine yazıp işverene imzalattıktan sonra gerisini işveren düşünecek. Diyelim ki işveren de imzalamıyor, ÇSYB'ye bir mail ile durumu izah edersiniz ÇSYB oraya müfettişi gönderip durumu sizin adınıza teyid eder. Artık işveren ayıklasın pirincin taşını. Ben hapise girip benim yakınlarım ağlayacağına uyardığım halde beni dinlemeyenler ağlasın... 2 kere 2 dört eder...

Bayman ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  18. İ
    İnan ki bu sorunun cevabını herkes merak ediyor, çünkü hiç birimiz bilmiyoruz...

19. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Ben altişveren statüsünde olan bir inşaat firmasında çalışıyorum. İşçilerimiz 154 metre yükseklikte dış cephe mantolama yapıyorlar. İŞverenim isg konusunda çok duyarlı hiçbir şeyden kaçınmıyor ve çok ilgili . Ama işçilerimiz maalesef surumun pek ciddiyetinde değil. Bizim saha defterimiz yok asıl işverenin var. Bilginiz varsa aydınlatır mısınız altişvereninde saha defterinin olması gerekiyor mu?

20. turgut berber

turgut berber TÜİSAG Üyesi

el merdiveni de kullanılmıyormuş ülkemizde..=))

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica