18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. duygu gündoğan

duygu gündoğan TÜİSAG Üyesi

Aynen kesinlikle katiliyorum

2. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Soruda bir problem yok, ne İSGB'nin ne OSGB'nin ve İş yeri hekiminin ne de İş güvenliği uzmanının önlem almak gibi bir sorumluluğu yok. Önlem almak sadece işverenin sorumluluğundadır. Aksi durumda iş kazasına neden olacak bir makina veya aleti sayılanlardan birinin cebinden para alıp değiştirmesi düzeltmesi gerekir di değil mi? Önlem almak sadece işverenin görevidir.

mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  3. jeolog..

jeolog.. TÜİSAG Üyesi

kesinlikle bende bu soruya itiraz edeceğim toplamda 4 soru var hatalı olduğunu düşündüğüm 68 de kaldım bi önceki sınavım 69 du :( hakkımı arıyacağım

fuat45 bu yazıya teşekkür etti.
  4. mamaro1905

mamaro1905 TÜİSAG Üyesi

aynen 68 de kaldım :(

nen

5. murti

murti TÜİSAG Üyesi

ben bıreysel ozellıkler sorusuna takıldım genetık olması lazım degılmı sonucta aıleden gelen ozellıklerı tasıyor sac rengı burun yapısı gıbı

6. Semra Topçu

Semra Topçu TÜİSAG Üyesi

Benimde doğru cevap sayım 77 bende artık isg uzmanıyım ve bu sınav stresinden kurtulduğum için ayrıca mutluyum iki soruyuda doğru yaptığım halde cevap kağıdına yanlış geçirmişim onun haricinde iptal edilmesi gereken sorular bencede var. Özellikle yönetim sistemleri sorusu cevabının 1 ve 4 olması gerekirken cevapta QS 9000 de var bu isg değil kalite sistemi olarak biliyorum.
    Ayrıca TSE nin sayfasında CE iliştirme ile alakalı aynen şöyle yazıyor gerçi diğer arkadaşlarda bunu vurguladı ama ben tekrar vurgulamak istiyorum
    Ürünün üzerine ve / veya ambalajına ve beraberindeki belgeye '' CE '' işareti iliştirilir ve piyasaya arz edilir.
    Dolayısıyla bu sorununda iptal edilmesi taraftarıyım.
    B kitapçığında 74. sorudan hiçbirşey anlamadım aşağıdakilerden hangisi yapılmaz diyor adam kanser olmuşsa tedavi yapılmaz mı yani ayrıca B şıkkında eldiven maske diyor ne demek yani eldiven maske yapılır anlamına geliyor türkçesi kıt bunların herhalde:)

A kitapçığı soru 2: İş yeri hekimi sağlık açısından çalışıp çalışmayacağına karar verebilir ancak çalışanın niteliğine nasıl karar veriyor anlamış değilim bununla beraber 4 soru iptal edilmeli bence.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ardaderi, Seyidoglu60 ve alice bu yazıya teşekkür etti.
  7. 21buğra

21buğra TÜİSAG Üyesi

ıptal olması gereken sorulardan bırı olabılır..kişilerin niteliklerine uygun işlerde çalışması ıs guvenlığı uzmanı ya da ısveren tarafından yapılması gerekır..ya da ergonomı olarak değerlendırelebılır...sacma bır soru

8. fuat45

fuat45 TÜİSAG Üyesi

Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının
    http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından
    itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne
    yapabileceklerdir.

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner
    Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540
    5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil)
    “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul
    edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı
    No:42 Emek-ANKARA’dır.

arkadaslar meb in ilanında yazan itiraz prosedürü...Lütfen ihmal etmeyin...Sonuçta çoğumuz 1000-2000 tl para aylarca emek verdik..bi 10 lira para ve 2 dakikalık uğraş için hakkımızı yedirmeyelim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

volkan38, adilkurtulus, HAKAN AKARSU ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

Aynen yazın şikayet etmezsem adam değilim bir hoca dilekçe örneği yollasın lütfen

hülya ayyıldız ve fuat45 bu yazıya teşekkür etti.
  10. dogan7

dogan7 TÜİSAG Üyesi

madde 22 dikkatli okursanız gerekenleri uygulamaları kontrol eder yürütür ve kurum kuruluşlarla iş birliği yapar diyor görev ve yükümlülük vermiyor bence bu soruda hata yok

11. Semra Topçu

Semra Topçu TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı soru 2: İş yeri hekimi sağlık açısından çalışıp çalışmayacağına karar verebilir ancak çalışanın niteliğine nasıl karar veriyor anlamış değilim bununla beraber 4 soru iptal edilmeli bence.

az öncede yazmıştım aynı fikirdeyim sizinle

ardaderi bu yazıya teşekkür etti.
  12. masum123

masum123 TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum sana var bir sıkıntı a kitapçığı 2ve 3 soru

platanus bu yazıya teşekkür etti.
  13. GökhanTunç

GökhanTunç TÜİSAG Üyesi

herkes hiçbişey yapmadan soruların iptalini beklerse amiyane tavırla söylüyorum avucumuzu yalarız.. ilk kez giriyorum sınava ve 68 le kaldım %99.. sanmıyorum burda konuşulanların çoğunun iptal oluncağını. geçen dönemdede 10 soruya itiraz edilmiş ancak sadece 2 soru iptal edilmiş.

14. SERKAN ÜLKER

SERKAN ÜLKER TÜİSAG Üyesi

tehlike risk eşleştirmede
    tehlike risk
    a-yüksekten çalışma -düşme
    b-kimyasal madde-zehirlenme
    c-yetersiz aydınlatma-iş kazası
    d-titreşim-işitme kaybı

c de olur d de...
    birinci iş kazası
    birinde meslek hastalığı vermiş risk te aslında teklikeXşiddet=ya iş kazası veya meslek hastalığı

15. recepöndercoban

recepöndercoban TÜİSAG Üyesi

bende katılıyorum ayenn

16. can koçak

can koçak TÜİSAG Üyesi

T.C.
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    ANKARA

TARİH : 22.05.2013
    KONU : 18.05.2013 tarihinde yapılan C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınav Sorularına İtiraz

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı tarafından 18.05.2013 günü saat 10:00 da yapılan C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına katıldım.
    20.05.2013 günü sınav soru ve cevap anahtarını açıklanmış olup, incelemelerim neticesinde bazı soruların hatalı olduğunu düşünmekteyim.
    İtiraz için gerekli olan ödeme hesabınıza yapılmış olup dekont ektedir.
    Söz konusu soruların incelenerek, yapılacak değerlendirme sonucunun tarafıma bildirilmesini arz ederim.
    Saygılarımla

TC Kimlik No :
    Adı Soyadı :
    İmza :

Adres :

EKLER:
    1. Dekont
    2. İtirazlarım

İTİRAZLAR
    KİTAPÇIK TÜRÜ :

Soru ??

İtiraz Nedeni

volkan38, hmt, umutist ve 9 kişi daha buna teşekkür etti.
  17. larantalya

larantalya TÜİSAG Üyesi

80. soru >bağlandığı sabit noktadan sökülebilir mi bunun için çift emniyet kemer sistemi gerekmiyormuydu?
    75. soru > fiziki olarak destek olunması elle taşıma kapsamına dahil midir?
    68. soru > A şıkkındaki bilgilendirme işareti zaten D şıkkında tanımlı olan işaretlere dahil degil midir?
    43. soru > meşgul edilmemesi ve konsantre olmasi gerektiği paragrafta belirtilmis B sıkkı doğru degil midir?
    40. soru > Naftalin yasak kapsamında mıdır ? Nikotinden daha az zararlı degilmidir?
    24. soru > Planlama kontrolü yönetmelikte geciyordu diye hatırlıyorum.

Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
  18. recepöndercoban

recepöndercoban TÜİSAG Üyesi

para sıkıntı degıl dılekce nasıl yazıcaz tam olarak benım bı bıgım yok

19. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itiraz işi daha çok Ankara' da ki arkadaşlara düşüyor, diğer illerden itiraz yapmak biraz zor, Ankara arkadaşlar toplansın gitsin bir eğitim kurumuna (pozitifdeki arkadaşlar yardımcı olur diye düşünüyorum) itirazlar tek elden yapılsın, atıyorum bir soruya 100 kişi itiraz edeceğine, bir kişi 100 soruya itiraz etsin. Ben teknik olarak yardımcı olurum, zaten 4 soru için gerekçeyi yazdım, istediğiniz 5-10 soru içinde gerekçe yazabilirim. Ama ORGANİZASYON ŞART. Yoksa para itirazlar para kaptırmaktan öteye gitmez. Yok mu Ankara'da bir baba yiğit, ben 5-10 kişiden 200-300 toplarım 20 - 30 soruya itiraz edebilirim diyen, dilekceleri yazma (ayrıtılı, gerekceli) konusunda biz yardımcı oluruz.

ardaderi, mustafaozatar, Erdem SARKIN ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  20. umutist

umutist TÜİSAG Üyesi

Fiziksel risk etmenlerine iyonize ve noniyonize ışınlar da dahilmiş. Dolayısıyla radyasyon da fiziksel risk etmeniymiş. Aşağıdaki linkte görebilirsin. Maalesef ben de bu soruyu yanlış yaptım..

http://www.isguvenligi-uzmani.org/wp-content/uploads/2012/04/Fiziksel-Risk-Etmenleri.pdf

21. selahaddin

selahaddin TÜİSAG Üyesi

kesinlikle katılıyorum

22. alev88

alev88 TÜİSAG Üyesi

uçucu madde derken buharlaşmaından bahsediyor olmalı ama toz buharlaşmaz

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica