18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ozlemozhan

ozlemozhan TÜİSAG Üyesi

İzmir ve Aydın'da OSGB 'de ders veren müfettişlerin iddiası bu, çalışma bakanlığında veya herhangi bir yerde böyle bir yasa değişikliğine rastlamadım yasal bir değişiklik yok gibi görünüyor ama söyleyen kişilere bakınca içi boş gibi de görünmüyor. Bu değişiklik sınava giren ya da kursa başlayan kişileri kapsamıyormuş.
    İnanılmaz bir bilgi kirliliği dönüyor, körü körüne her şeye inanmak doğru değil tabi, böyle bir şey varsa er ya da geç ortaya çıkar zaten.

2. ezgi özer

ezgi özer TÜİSAG Üyesi

7 mi? bence son duyurulara bak.2011 sınavının son iptalleri 2012 yılı Mayıs ayında mahkeme kararıyla yapıldı ve toplamda 18 iptal soruya ulaşıldı.7 soru ilk etapta açıklanandı.

3. Anlayamadım!! 18 soru sadece Aralık 2011'in sınavına mı ait::-(( ?!! Eğer durum böyleyse durum çok vahim demektir.. Demek ki sınav komisyonundakilerin veya sözde bu işin başındakilerin bu işle ilgili bilgi ve o makamdaki yetkileri çok ciddi bir şüphe gerektirir. Bize ahkam keseceklerine önce kendi durumlarının/yetkilerinin/makamlarının tartışma konusu olması gerekir..:hayır:

4. seval6141

seval6141 TÜİSAG Üyesi

bizede derse gelen hocalardan biri böyle bir söylenti olduğunu bakanlıkta konuşulduğunu söylemişti.Özellikle biz fizikçilere bu sınavda kazanmaya bakın daha sonra sadece mühendislere bu hakkın tanınabileceğini söylemişti.geneldede bakanlıkta konuşulanların bir süre sonra gerçekleştiğini söylemişti paylaşayım dedim fizikçi olarak..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ayşegül d. ve emreisg bu yazıya teşekkür etti.
  5. Quintana

Quintana TÜİSAG Üyesi

evt böyle bir söylenti var ama şu uzman yetersizliğinde kısa vadede olmaz gibi. iş güvenliği uzmanı olmaz iş güvenliği mühendisi olur diyenler var.onun için ilerde mühendis olmayanlar belge alamaya bilirler.

6. bumerang_57400

bumerang_57400 TÜİSAG Üyesi

arkadaslar aslında herkes itiraz dilekçesi verdiği soruları yazsa ve bunlar hangileri tam olarak belirlesek
    cunku sayfa sayfa aramaktan yorulduk ona gore bizde karsılastırırız
    ama sadece dilekçe verilen sorular çok iyi olur

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
  7. rzeren

rzeren TÜİSAG Üyesi

kesin iptal edilecek sorudur.hukuk yönünden bakın mahkemeye gittiği an hakim birim olup olmadığına bakar yoksa soru iptal kararı verir. m, cm, mm, ınc ?

ekmel hakkı yalçın ve bumerang_57400 bu yazıya teşekkür etti.
  8. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

9. ZERO13

ZERO13 TÜİSAG Üyesi

Merhaba ;

B kitapçığına göre 30,44, 45,49,92,97,99 numaralı sorulara kurum olarak itiraz ettik.

Bilgilerinize;
    Saygılarımızla

Gittiğim kurstan itiraz edilen sorular bunlar ;)

ekmel hakkı yalçın ve bumerang_57400 bu yazıya teşekkür etti.
  10. NOVVA

NOVVA TÜİSAG Üyesi

11. funnyman043

funnyman043 TÜİSAG Üyesi

fizik kimya ve teknik ögretmenleri çıkartırlarsa o zaman bu konuyla hiç ilgisi olmayan mühendisliğin dallarınıda elesinler bi zahmet

Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
  12. NOVVA

NOVVA TÜİSAG Üyesi

arkadaşım senin işin işçinin ustanın peşinden koşup baret kemer kovalamak değil,, işverene veya vekiline bu konuda önlem alması için rapor etmek,,, yorulma diyee söylüyorumm,,, haa bu aradaa öyle bi baba yiğit bende görmedimm,,, :)

ekmel hakkı yalçın ve Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  13. ali gülsoy

ali gülsoy TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar şu anda sorulara göre 69 alıyorum sizce bu sınavda birkaç soru iptal edilir ve ben bu sınavı geçer miyim kaç gündür gözüme uyku girmiyor açıklansa artık

ekmel hakkı yalçın bu yazıya teşekkür etti.
  14. Jeologman

Jeologman Banned

bende aynı durumdayım. Ben 3-4 soru iptal edileceğini dusunuyorum. İnsallah daha fazla iptal olur.

15. Jeologman

Jeologman Banned

bence fizik , kimya , teknik ogrt ler bugüne kadar olanlar haric. İsg uzmanı olmamalı. Mühendisliğe gelince sadece kendi branşlarında çalışamam kaydıyla İsg uzmanı olmalilar. Benim şahsi düşüncem bu. Bir jeoloji mühendisinin tekstil fabrikasında , bir kimya mühendisini n tünel inşaatında İsg uzmanı olmasi bence cok saçma . İs guvenligi nin gelecegi böyle giderse hic iyi görünmüyor.

ekmel hakkı yalçın, seart ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  16. NOVVA

NOVVA TÜİSAG Üyesi

soro iptali en çok ve en yüksek ihtimalli sınav olmuş bencee,,, rahat uyuu kardeşş ...

17. savas_52

savas_52 TÜİSAG Üyesi

10 soru ve üzeri olursa zaten sınav iptal oluyor.

18. mskosen

mskosen TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar umarım iptal olur ama çıkmış sorulara bakın öyle sorular çok birim falan belirtimemiş. o zaman iş yeri yüksekliğide iptal olması gerekir 3,00 demişti birim vermemişti

19. seart

seart TÜİSAG Üyesi

mesela

20. Eren Ayık

Eren Ayık TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    Zemin de risk oluşturan faktördür. Burada doğru cevap; "yükün büyük ve ağır olması" olacaktı çünkü yüke göre insan gücü ayarlanabilir.
    Saygılar..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica