18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Yükseklik sorusunda birim var

2. Onu biliyorum da, benim kafama takılan husus, Ezgi'nin dediği gibi Aralık 2011'in iptalleri mayıs 2012'de 18'e ulaşmış olması. Yani toplamda 18 sorunun iptal olması soruyu hazırlayanların da, sınav komisyonunun da güvenilirliğini bir tarafa bırak bunların bu iş için YETKİLERİNİN/MAKAMLARININ ELLERİNDEN ALINMASI gerektiğini gösteriyor..

3. Mustafa AYSEL

Mustafa AYSEL TÜİSAG Üyesi

Merhaba, ama unuttuğunuz birşey var orada insan faltörü olarak sormuş soruyu, zemin insan faktörüne girmez.
    Doğru cevap zemindir.

4. Evet şıklarda birim vermemişti ama soruda"... tavan yüksekliği en az kaç metre olmalıdır?" şeklinde birimini belirtiyor. Soruya bir daha bak. Ama daire testerenin tabla yüksekliğini sorarken ne sorunun içinde ne de şıklarda herhangi bir birim belirtilmemiş... İki sorunun ikisini aynı kefeye koyamazsın. Birinde soruda birimi soruyor, diğerinde ise hiç bir birim yok...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  5. gapgara

gapgara TÜİSAG Üyesi

Bizim okulda var ölçtüm 87 idi ;)

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  6. akın dingil

akın dingil TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hala itiraz sonuçlarının nereden açıkalanacağını bilen yokmu geçen gün sormuştum ama cevap veren olmadı. nereden bakabilecez biz iptal edilen sorulara? yada yazılı olarak ulaşmasınımı bekleyeceğiz? bir önceki sınava girmiş arkadaşlar siz bilirsiniz..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Az önce bir marangozun önünden geçerken içeriye girdim ve ölçtüm.. 90 cm idi... Marangoz sebebini sordum, vatan millet meselesi dedim :D

ayşegül d. ve Şahin Hamarat bu yazıya teşekkür etti.
  8. ms.teksin

ms.teksin TÜİSAG Üyesi

Burda ki sorulardan en fazla 2 tane iptal olabilir bence oda 92 ve 97. Sorular

9. funnyman043

funnyman043 TÜİSAG Üyesi

su ürünleri mühendisi otomotiv mühendisi biyomedikal mühendisliği... bu ve benzeri bölümler isg ile yakından ilgili bölümler mi. ben fizikçiyim liseden beri fizik gördük hepimiz itme, çekme, denge, moment,ağırlık merkezi, serbest düşme, sürtünme, malzemenin dayanıklılıgı testleri, elektronik, piller, elektrik, enerji, kuvvet, dinamik, akım, devreler, radyasyon, nanoteknoloji,... sen bu dersleri ve konuları görmüş insanlara kendi egonu tatmin etmek için bunlar olmasın dersen kusura bakma ama sen fizik i bilmiyosun tanımıyosun demektir. mühendislik fiziğin bir çok dalından faydalanır zaten. birazcık diğer bölümlerde neler oluyo neler işleniyo bi bakıverin derim ya da en azından discovery channel izle orda mühendislikle fizik ne alemde bi bakıver. türkiyede kıymetimiz yok değerimiz yok o ayrı milletin gözünde bi iticilik almış başını gidiyor. bir fizikçi çogunuzdan çok daha bilgilidir çok daha özeldir çok daha yetenklidir çok daha eğitimlidir. bu sözlerim sadece karşındakinin hakkını hukukunu gözetmeden onun nasıl bi eğitimden geçtiğini bilmeden eleştrenlere... hepimiz için hakkımız da ne iyiyse ne hayırlıysa o nasip olsun...

10. gapgara

gapgara TÜİSAG Üyesi

24 kasım 2011 de iptal edilen 7 soru inceleyin,

4. I- Çalışanın sağlığını korumak

II- Üretimin güvenliğini korumak

III- Çevrenin fabrikanın güvenliği

İş sağlığı ve güvenliğinin ilgi alanları yukarıdakilerden hangisidir?

A) Yalnız I B) II – III C) I – II D) I - II- III

4. d

32. Havadaki nem oranı hangi aletle ölçülür?

A) Termometre B) Manometre C) Higometre D) Kalorimetre

c

34. Çalışanların bulundukları ortamda hissettikleri ısıya ne denir?

A) Efektif ısı B) Radyant ısı C) Islak termometre ile ölçülen ısı D) Kuru termometre ile ölçülen ısı

a

40. Biyolojik etkenlere maruziyetin izlenmesi sırasında aşağıdaki işlemlerden hangisi anlamlı değildir?

A) Biyolojik izleme önleyici bir işlem olup tanılama işleminden farklıdır.

B) Biyolojik izlemede ortam havasında bulunan etken madde miktarı ölçülmelidir.

C) Biyolojik izlemede işçi tarafından absorplanan etken miktarı ölçülmelidir.

D) Maruziyetin eksiksiz olarak değerlendirebilmesi için biyolojik izleme yanı sıra çevresel

izleme de yapılmalıdır.

b

58. Güvenlik rengi kullanılan tüm işaretleri uygulanan ve aşağıda verilen renk ve tehlikeli

hareket (davranış) eşleşmelerinden hangisi doğrudur?

A) Sarı - Tehlikeli alarm veya davranış B) Yeşil - Kapılar, çıkış yerleri ve yolları

C) Kırmızı - Yangınla mücadele ekipmanı D) Kırmızı - Dikkatli ol, önlem al, kontrol et

c

62. Yangından korunma planlarına göre aşağıdakilerden hangisi bir pasif korunma uygulamasıdır?

A) Ortamda doğal veya cebrî havalandırma yapılması B) Yangın algılama sistemlerinin kullanılması

C) Otomatik sprinkler kullanılması D) Binada bölümleme yapılması

d

97. Etik kurallarının aşağıdakilerden hangisini içermesi beklenir?

A) Mesleğin uygulanmasıyla ilgili kurallar B) Belirli bir alana yönelik yazılı kurallar

C) Bireylerin uyması gereken kurallar D) Mesleki eğitim kuralları

b

11. GARİP SARGUT

GARİP SARGUT TÜİSAG Üyesi

İnşallah bu sınav yarın açıklanır ben hariç herkes geçer. ya bu bir sınav arkadaşlar bu kadar kirli bilgi bu kadar tedirginlik hayatın sonumu bu. Arkadaşlar bu sınav girdikten 3 gün sonra çok amansız bir hastalığa yakalanan bir mühendis arkadaşla konuştum. Allah kimsenin sağlığını bozmasın. ÇOK ABARTMAYIN BENCE HİÇ BİR sınav SİZDEN ÖNEMLİ DEĞİLDİR.

12. gapgara

gapgara TÜİSAG Üyesi

benimki 87 idi cm değildi ;)

13. ;):alkış:

14. Hepimiz gergin bir şekilde sonuçların açıklanmasını bekliyoruz.
    Benim itiraz ettiğim sorular şunlardı: B Kitapçığı: 27 - 43 - 47 - 55 - 67. Bu 5 soruya itiraz ettim bakalım sonucu pek muhterem komisyon nasıl değerlendirecek?
    Yarın, bakan Faruk ÇELİK'e de bir mail atacağım...
    Arkadaşlar, sorulardan yana sıkıntısı olan herkesin bizzat bakana mail atmasını tavsiye ediyorum. Zira sorulara itiraz konusunda bakanın dikkatini çekmemiz gerekir. Bu da kendisine gönderilecek maillerin çok olmasıyla olur. Bakanın olaya el koymasını sağlamamız gerekir... Öyle az sayıdaki mail bakanın bu olaya el atmasını sağlamaz bu da sonucun aleyhimize olmasına neden olur. Şu forumdaki duyarlılığınızı bir da bakan Faruk ÇELİK'e de yansıtırsanız sonucun lehimize olması işten bile değildir.. Hadi arkadaşlar, zaman kaybetmeyin ve maillerinizi bakan gönderin...

15. mustafa kurt

mustafa kurt TÜİSAG Üyesi

affına sığınarak bi şey söylemek istiyorum : 800 lira büyük para bu paraya geçinilir diyen zat mı bu konuya el atacak?

kimyagerhayriye ve Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
  16. seart

seart TÜİSAG Üyesi

ben hiçbir zaman şu veya bu olsun yada olmasın demedim herkes kendi alanındaki işte bu uzmanlığı yaparsa iyi olur dedim ayrıca sadece fizikte değil her alanda kim yetkin ise kendi alanında ona sonsuz saygı duyarım her mesleğin mutlaka kendince zorlulları vardır. mühendis olan belki sadece bir sosyal sorususu fazla yapıp fizik değilde mühendisliğe gitmiş olması fizikçiden daha bilgili ve yeterli olduğu anlamına gelmez. kaldıkı okuduğumuz yıllarda verilen eğitiminde ne kadar yeterliği olduğunu hep tartışıp dururduk. için dolu belli ama size verilmeyecek diye diğer mesleklerede verilmesin diyorsun bir kere mühendislik hangi mühendislik olursa olsun ilk iki yılı temel eğitim olduğu için 4 ayrı fizik dersi 4 ayrı matematik 4 ayrı kimya dersi ve bunların yanında mühendislik temel dersleri işlenir son iki yılda branş dersleri verilir

17. seart

seart TÜİSAG Üyesi

a
    aynen katılıyorum 800 iyi para dediği günden bu yana ne zaman ismi geçse anıyorum kendisini

Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
  18. 01apachi

01apachi TÜİSAG Üyesi

baraj atmıııışşş..

19. seart

seart TÜİSAG Üyesi

a

20. serdar incirci

serdar incirci TÜİSAG Üyesi

baraj nasıl 60(altmış) oluyor?

Yüklüyor...
Konu Durumu: