18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. isgsa

isgsa TÜİSAG Üyesi

Nihayet haftaya itarazlar sonuçlanacak. Ancak Forumda yazılanları takip ettiğim kadarıyla sıkıntı görülen soruları aşağıya özetlemek istiyorum.
    B kitapçığına göre,
    4. soru: kaynak kesme işlerinde ilgilenen bilim dalı ....
    21. soru: işyeri hekimliği hizmetleri
    23. soru: çalışanların sağlığını belirleyen bireysel hizmetler
    27. soru: ancak 7,5 saat çalışılacak işler
    43. soru: gürültü sorusu
    45. soru: isg yönetim sistemi sorusu
    49. soru:tozlar sorusu
    53. soru: fiziksel risk etmenleri sorusu (havalandırma fiziksel etmen değil bir sistemdir)
    68. soru: kaynak işlerinde yangında hangisi kullanılmaz
    91. soru emniyet kemeri sorusu
    92. soru: işyeri güvenliğini bozan faktörler
    97. soru: CE sorusu
    99. soru: dairesel testere sorusu
    Toplam 13 soru bunlardan kaçı iptal olur orasını bilemem.
    benim fikrim 6 tanesi iptal olur.
    yalnız ben bunların 12 tanesini yanlış yapmışım.

trim78, orhan73, ekmel hakkı yalçın ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. gmzmmt

gmzmmt TÜİSAG Üyesi

ben bu sınavdan şuan için 77 alıyorum (iptal edilecek sorular yok bunun içinde) :) buna ragmen hatalı sorular içinde itirazımı yaptım. kaydırma yapmadım ve işaretlediğim kitapçık türünden eminin. benim korku dediğimden bunu anlamanız ÇOK İLGİNÇ GERÇEKTEN. ben iş hayatındaki korkudan, uzmanlık yaparken insanı dinç tutan korkudan bahsediyorum. birkaç kez daha okursanız ÖNCEKİ YAZDIĞIM YAZIYI sınavla alakalı hiçbirşey yazmadığımı anlarsınız. ben özel sektörde çalışan bir mühendisim. heyecanla hata yapma lüksüm yok benim!

erkantuncer ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  3. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

birde yanıcı gaz sorusu vardı

seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  4. ilker1

ilker1 TÜİSAG Üyesi

BU KONU BURADA BİTTİ GALİBA...
    tüm yazılanları ilk günden itibaren okuyorum. yorumları tartışmaları okuyorum, aynı zamanda mühendis olarak çalışıyorum ve çalıştığım fabrikanın halini biliyorum. çevremde olan iş kazalarını görüyorum (şükür bizim fabrikada olmadı ama olmayacağı anlamınada gelmez). bir zamanlar bende yani mezundum ve yani mezun birinin bölüm fark etmez piyasada çalışmaya başlayınca ne kadar işine hakim olacağınıda tahmin ediyorum ve son söz olarak
    diyorumki.
    mesleğine hakim olamayan, tecrübesiz, helede branjı dışında uzmanlık yapmaya talip olan ve bu sınavda 10 soru hatalıda olsa 70 alamayacak kadar iş güvenliğine hakim olamayan arkadaşlar yapmayın bu işi. sizler 3 kuruş kazanacaksınız diye çocukları babasız, bırakmayın. bırakın işverenler uzmansız kalsın. herkese teşekkürler.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

kimyagerhayriye, baransely, rzeren ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

Ben Fizik mezunuyum zamanında girince dersanede ögretmen olursun dediler anca kazanabildim okudum bitti dersaneler 300 tl veriyormus aylık o da bazıları şimdi bu kursa girdim çalıştım isg uzmanı olalım dedim bunu ben istemedim KPSS 1 kontenjan bile açımıyor fizikçiler beni anlar ya polissin yada isg uzmanı artık babasında para olan işine bakar kimse zan altında kalmak istemez keyfimizden olmuyoruz hayat itiyor bizi yapmayalım tamam ben fizikçiyim inşaattan madenden ne bilim hiç bir yerden anlamam ne yapacam kardeş de bakayım bana iş göster yapalım yok bu işi yapma yok şunu yapma demesi kolay paramı senmi vereceksin aç kalınca 3 kuruş senin için küçük para olabilir benim için iyi para sen işini iyi yap iyi ol biz bilmiyoruz ya biz kötümü olacağız bırakında işi yapınca görelim

6. Göker.

Göker. TÜİSAG Üyesi

Arkadasim cok basit bir konusma yapmissin bir insan bu sinavdan dusuk aldi diye o kisiyi kestirip atamazsin. Kisi bu sinavda 70 gecemiyince boyle kisiden uzman olmaz diyosuun ee ayni kisi agustosta girse 90 alsa ozaman olur mu ne degisti. Onemli olan sahada nekadr iyi oldugundur. Ben unvrsteyi 7 yilda bitirip sonrasinda ceo olmus ve isinde de basarili olmus cok kisiler gordum. Ins seni yanlis anlamisimdir cunku kotu bir yaklasim olmus bu seninkisi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

wolkan41, fizikçi seda, funnyman043 ve 8 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. erkantuncer

erkantuncer TÜİSAG Üyesi

inşallah bu itirazlar kabul olur

Ekli Dosyalar:

aaxdxrx13, seher çam ve berat şenel bu yazıya teşekkür etti.
  8. Mustafa Yıldırım

Mustafa Yıldırım TÜİSAG Üyesi

Bi fırsat olacak yok 70 alamayan yapmasın , yok tecrübesi olmayan yapmasın yok kendi bölümü olmayan yapmasın diye ahkam kesenlerin çalıştıkları yeri , yaptıkları işi , işyerine katkılarını ,mesleklerindeki yeterliliklerini vs. vs. görebileceksin ne güzel olurdu. Kanun koyucu bilmiyo bizim tecrübeli arkadaşlar biliyo herşeyi. Kardeşim bi hak verilmişse herkes kullanacak bunu. Ama iyi yapacak ama kötü yapacak zaten yapamıyosa heryerde olduğu gibi bu sistemin dişlileri arasında eriyip kaybolup gidecek. Bu telaş neden anlayamıyorum. Yada anlıyorumda işimemi gelmiyo acaba pasta küçülüyo zihniyetimidir bu yoksa.

9. 10 uncu sorunun cevabı A şıkkı heralde yanlış gördün cevap C değil...

İremss ve seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  10. ms.teksin

ms.teksin TÜİSAG Üyesi

Bir sorunun iki cevabı olur şa soru iptal mi oluyor yoksa iki doğru şıkkı işaretleyenlerin cevabı doğru sayılıyo?

11. gozlemci

gozlemci Guest

İptal olur.

12. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

aferin fizikçi sana ...altları kuru insanlar sen şu işi yapma bunu yapma ..sen niye yapıyon ...menfaatlerini düşünyorlar ortalık onlara kalsin fiyatları onlar belirleyip parayı götürsünler..maden ocaklarında çalışan gariban işçiler neyapsın .çalışmasınlar mı.. eve ekmeği sen mi götürcen ,,biraz yazarken adam gibi yazın,,,,,

seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  13. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

ben isg uzmanı değilim ama işimi iyi yaptığıma inanıyorum,,,ben bu piyasada B grubu isg uzmanların yaptığı risk analizinide gördüm ..berbat ,,sadece belgeleri para ediyor ,işleri para etmiyor...ben burdan haksız yapılan konuşmalara çokk kızıyorum,,kimse anasından karnında öğrenmiyor..herkes bu işi yaşayarak öğrencek ,yok öle ya maaaa,,tüm arkadaşlarım kooorkmayın sakın bu işi yapmaktan ,,evraklarını sağlam yapınnnn ,,gerisi Allahtan,,,hayat zate bir risk değilmiiii,,,,,,,,piyasayı ahkam kesenlere bırakmayalım ve birbirimize burdan herkonuda yardımcı olalımm,,,,

miraç pekmezci, seher çam ve erkantuncer bu yazıya teşekkür etti.
  14. erkan.758

erkan.758 TÜİSAG Üyesi

15. erkan.758

erkan.758 TÜİSAG Üyesi

kardeş bende fizikçiyim ksöylediklerinin büyük bölümün ekatılıyorum.bizde istemyz kendi alanmz dışında bir iş yapmayı am şunuda söylym kardeşime fizik bütün mühendslklernin babasıdır.anasınıda artk sen belirle.ayrıca fizik bitiren bir kişi çok analtk düşünr.bölümünle gurur duy.HERKES FİZİK OKUYAMAZ..HERKES FİZİKÇİ OLAMAZ.herşeyin hayırlısı olsun ilerde eminm daha çok gurur duyacağz.

16. aaxdxrx13

aaxdxrx13 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bence bu sınavın iptal edilmesi gerekir diye düşünüyorum.Nerede ise 10 soru hatalı gözüküyor.Yazık bu kadar ders ve yoğun bilgi verileri içinde şimdiye kadar hatasız 100 soru dahi soramayan bir sistem var karşımızda resmen beceriksizlik bence isggm yöneticileri bence kendini yeniden sorgulasın.

17. aaxdxrx13

aaxdxrx13 TÜİSAG Üyesi

İyi akşamlar,
    Gerçekten itiraz dilekçeleri çok detaylı ve açıklayıcı olmuş,arkadaşların eline sağlık hatalı sorular 10 taneyi geçiyor anladığım kadarıyla sınav yapmayı beceremediler bari iptal etsinler diyorum.

18. rzeren

rzeren TÜİSAG Üyesi

Ehliyet sınavına giren arkadaşlar bilirler bir-iki günlük çalışma ile sınavı kazanırsınız. Ama hala araba kullanamazsınız.
    ehliyeti alan kişi ilk zamanlarında gaz freni karıştırır. bu dönemde kaza yapmazsa deneyim kazanır. ustalaşır. bu sınav da aynen böyle bir sınav.
    uygulama sırasında mevzuatları- kanunları tüzükleri 15 gün okursun not alırsın. ihtiyaç oldukca bakarsın.
    Amaaa sınavı kazandıktan sonra gerçekten konuya hakim olmak lazım. değişen kanun-tüzük-yönetmelikleri iyi takip etmek gerekiyor. kısaca konunun önemsenmesi gerekiyor. dert edinilmesi gerekiyor. sorumluluk çok büyük.

erkantuncer ve baransely bu yazıya teşekkür etti.
  19. mehmet fatih kurtulmuş

mehmet fatih kurtulmuş TÜİSAG Üyesi

dananın kuyruğu yarın kopacak diyorlar.. hadi hayırlısı bakalım.. inşallah sonuç herkesin gönlüne göre olur.. iyi geceler..

20. baransely

baransely TÜİSAG Üyesi

adam bize fizikçiyiz diye bu işi yapmayın demiyor...
    sınavda barajı 70 barajını aşamayan ve iptal sorularla aşacak olanlar için diyor...
    eğer bu sınava adam akıllı çalışmamışsa varsın kazanmasınlar...
    bizim kursta 9 10 kişiyi hiç tanımadık bile...
    bu eğitimi almadan sınava girenler var.
    onların kazanması sizcede olur mu
    kursta bize sadece sınava yönelik değil işe yönelik eğitim verdiler aynı zamanda işin kurdu olan hocalar deneyimlerini paylaştılar
    daha bir şey demeye gerek var mı?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica