18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

1. Dozimetri nedir?
    Radyasyon kaynakları ile çalışan kişilerin maruz kaldığı radyasyon dozunun belirlenmesinde kullanılan cihazlar ve yapılan işlemleri ifade eden sistemdir.
    2. Dozimetre nedir?
    Radyasyonla çalışan kişilerin maruz kaldığı radyasyon miktarını belirlenmesi için kullanılan cihazlardır.

mekabe, 21buğra ve mamaro1905 bu yazıya teşekkür etti.
  2. SERKAN ÜLKER

SERKAN ÜLKER TÜİSAG Üyesi

24 aralık 2011 a kitabı 63.soru yanıcı gaz bulunan diye sorulan soru şıkkı sormuş cevap c ve CO-CH4-H2S
    18 mayıs 2013 b kitabı 67.soru yanıcı gaz sadece a şıkkıdaki gazlar sağlıyor H2S-CH4
    fakat cevap c ve SO2-H2

3. Murat Fatih İNAN

Murat Fatih İNAN TÜİSAG Üyesi

Ziraat Yüksek Mühendisi, burcu.ozdemir ve irmik bu yazıya teşekkür etti.
  4. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

Basvuru yapın arkadaslar iptal edilsin herkeze dogru kabul edilsin unutmayın yarısmıyoruz 70 i alan belgeyi alır :) soruların hepsi muallak zaten yorum sorusumu sorulur ya kanun yonetmeliğe bakarak yorum sormus adamlar tebrik ediyorum ;)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

berna61 ve kizilsu bu yazıya teşekkür etti.
  5. Göker.

Göker. TÜİSAG Üyesi

iki soruda doğru olarak verilmiştir 36 benimde yanlış ama yönetmeliğe göre doğru cevap 32. soruda ise bende ilkte c dedim ama sonra düşük sıcaklık ve bunun gibi özel çalışma kosulları deyince aklıma nem falan geldi burdan da titreşimle ilgili olabileceğini düşünüp düzelttim soruyu

Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
  6. umutist

umutist TÜİSAG Üyesi

Bu konuda sana katılıyorum. Fakat itiraz dilekçesinde itirazımızı bir yere dayandırmamız gerekiyor. Bu konunun bir dayanağı olabilecek bir yönetmelik vs. var mıdır acaba?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
  7. OZGUR78

OZGUR78 TÜİSAG Üyesi

kesin itiraz edilmesi gereken sorular.
    A KİTAPÇIĞI
    KESİN İTİRAZ EDİLMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM SORULAR
    14. soru iş yerinde kaza yangın.....isgb ve OSGB lerin yönetmeliğe göre dolaylıda olsa bunlarla ilgili önlem alma sorumluluğu var (direkt sorumluluk işverende olabilir).
    88. Soru birim belirtilmediği için 90 m yada dm de olabilir.
    86. ürüne iliştirilmelidir yerine ürü iliştirilmelidir anlam kayması, anlaşılamama ve yanlış algı oluşturduğu için başka şıklara yöneltme yapmaktadır.

İTİRAZ EDİLEBİLİR DEDİĞİM DİĞER SORULAR
    2. soru iş sağlığı çalışmaları bütün çalışmaları kapsar. (mit ajanının sağlık çalışmasını ÇSGB ve Sağlık bakanlığımı yapıyor şaka bir yana böyle abuk sabuk çalışma alanı bulunup itiraz edilebir.
    26. soruya kalite yöntemidir iddiası ile itiraz edilebilir.
    80. soru platform üzerinde çalışma belirtilmediği için A şıkkı risk yaratacağından iki şıkta yanlış olabilir.

likaplee, melik şereflişan ve kizilsu bu yazıya teşekkür etti.
  8. umutist

umutist TÜİSAG Üyesi

10 gün sonra belli oluyor

volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
  9. SERKAN ÜLKER

B Yİ O OLARAK DÜZELTTİM

10. muhendis87

muhendis87 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kaç soru iptal olursa sınav tekrar oluyor bilen var mı ????

11. Kürşat Dolayman

nasıl bir aletmişki bu gürültüyü ölçende dozimetre ama tam adı şu yazılması lazım değilmi arkadaş çaresizlikten ne yapcağımı sasırdım :D

ürültü düzeyinin ölçülmesi ve analizi için ses düzeyi ölçü aletleri, frekans analizörleri ve kişisel veya ortam gürültü dozimetreleri kullanılır.eksik yazılmış iptal edilirse gecerim 69 aldımda :)

Çayeli bu yazıya teşekkür etti.
  12. Kürşat Dolayman

10

13. sea2901

sea2901 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhabalar ben Ankara'da yaşıyorum ve yarın itiraz dilekçesini vereceğim. Yalnız itiraz ederken kanun ve yönetmeliklere dayandırmamız gerekiyor. Sizler de bana yardımcı olursanız dilekçeyi ben vereceğim zaten. Birçok soru için zaten açıklama yapıldı ama benim itiraz için düşündüğüm sorular A kitapçığı 2- 26- 36 -43 - 88. Bireysel düşünmeden sınırda kalan arkadaşlarımıza da destek olarak ortak payda da buluşalım derim.

14. Semra Topçu

Semra Topçu TÜİSAG Üyesi

Genel anlamda en çok 35 olabilir en çok ancak altta açıkladığı istisnai bir durum. soruda istisnadan bahsetmiyor diye düşünüyorum.

15. Sercan Öztürk

Sercan Öztürk TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar burda eksik yazılan ne? bende bu soruyu yanlış yapmıştım

16. likable03

likable03 TÜİSAG Üyesi

İtiraz Ediceğim sorular B Kitapçığı
    4. Endrustiyel Hijyen Değilmidir.

21.Kişilerin niteliklerine uygun işte çalışmasının sağlanması

77.15 yaşını tamamlamış 18 yaşını tamamlamamış 2011de a şıkkı bu sene B

45. QS 9000 kalite standartıdır

17. trkpk

trkpk TÜİSAG Üyesi

genetik kodlamada tabiki aileden gelen durumu doğru hocam ama şimdi soruda "çalışanın sağlığını belirleyen bireysel özellikler" vurgusu var, dolayısıyla anne babadan aktarılan genlerle kişinin kalp krizi riski, kanser riski vs. özellikleri bireyin kendisine ait özellikler oluyor. ancak medeni durum takdir edersiniz ki kısmet işi :)

mirrr bu yazıya teşekkür etti.
  18. M.Sinan Büyükkavir

M.Sinan Büyükkavir TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar kükürt di oksit gazı zehirli bir gaz olup oksijen ile reaksiyona girip kükürt tri oksit oluşturabilir dolayısıyla bu sorununda iptal edilmesi gerekir Örnek karbondioksit yanmaz. ve oksijenle reaksıyonu yoktur ancak kükürt di oksit gazı oksijenle reaksiyona gırerek kükürt trı oksıt gazını oluşturur.

19. Y.ÖZDOĞAN

Y.ÖZDOĞAN TÜİSAG Üyesi

BU soruya aynı bu maddeler ile itiraz etmeliyiz,kesin itiraz etcek varsa yazsınn nasıl olcağını bende onunkini kopyalıyıp itiraz ediyim !!!!!!!!!!!!

mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  20. funnyman043

funnyman043 TÜİSAG Üyesi

tam benimde itiraz edeceğim sorular lakin para almasalar itirazlara çok iyi olacaktı bu konuda sıkıntılıyım

21. SERKAN ÜLKER

Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.
    4
    Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.
    sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.
    Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin sonuçların ilanından sonra) dair itiraz başvuruları; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 10 TL (KDV dahil) “sınav sonuçlarına itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır. İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp MEB’e iletilecek ve kesin sonuçlar MEB tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica