18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. dinçer şenay

dinçer şenay TÜİSAG Üyesi

18 Mayıs 2013 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı sorularına ve cevaplarına gelen itiraz sonuçları

Bilindiği üzere, işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan 2013/PrNu:11 kodlu protokol kapsamında 18Mayıs2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Adı geçen protokol kapsamında sınavda yer alan sorulara ve cevaplarına gelen itirazlar, soruları hazırlayan akademisyenlerce değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucunda aşağıda yer alan kararlar alınmıştır. Sınavla ilgili değerlendirme Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bukararlar doğrultusunda yapılacak ve sonuçlar adaylara ilgili protokol kapsamında ilan edilecektir.

İŞYERİ HEKİMLİĞİ:
    A kitapçığındaki 34nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki26nolu sorunun iptali

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığındaki 3nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 22nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 26nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 45nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 46nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 7nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 81nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki92 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 88nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 99nolu sorunun iptali

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığındaki 74nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 47nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 87nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 60nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 93 nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 66nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 95nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 68 nolu sorunun cevap şıkkının (A) yerine (D) olarak düzeltilmesi

A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığındaki 35nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 48nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 47nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 11nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 67nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86nolu sorunun iptali

İsmail SALMAN bu yazıya teşekkür etti.
  2. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

şimdi bi milli eğitimin onayı kaldı ama onlarda sıkıntı yapmaz herhalde sonuçta soruları hazırlayan sözde uzmanlar buna karar vermiş

3. yahel

yahel TÜİSAG Üyesi

4. dinçer şenay

dinçer şenay TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar
    1-daire testere sorusu
    2-işyeri güvenliğinini bozan tehlikeli durum
    3- aydınlatma ölçü birimi
    4-isg yönetim sistemi sorusu
    5-çağdaş iş anlayışı bakımından hangisi yanlıştır
    BU SORULAR İPTAL EDİLMİŞTİR HERKESE HAYILI OLSUN AMA BENİM 1YANLIŞ 4 Ü DOĞRUYDU ZATEN....:(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

cabir durmaz bu yazıya teşekkür etti.
  5. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Be
    ben acamiyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. Recephamza

Recephamza TÜİSAG Üyesi

Asıl beklediğimiz sorular neden yok anlayamadım

7. murad gürler

murad gürler TÜİSAG Üyesi

saçma bir sınavın şaçma sorularının iptal olmasına şaşmamak gerek.

8. baLance20

baLance20 TÜİSAG Üyesi

ehliyet kemeri sorusu da iptal olur diye beklemiştim, onun yerine ilginç bir soru iptal olmuş.

FULYA SARI bu yazıya teşekkür etti.
  9. h&s

h&s TÜİSAG Üyesi

cok ilginc olmus valla iptal edilen 5 sorunun 4 unu dogru yapmisim testere yanlis sadece ben de umarim siz de etkisi olmustur

10. alp_d

alp_d TÜİSAG Üyesi

dağ fare doğurdu... en az 3 soru alakasız yerden iptal olmuş...

EEK bu yazıya teşekkür etti.
  11. acicekci

acicekci TÜİSAG Üyesi

A Kitapçığına göre C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı iptal olan sorular ekteki dosyada verilmiştir.

Ekli Dosyalar:

efe türk bu yazıya teşekkür etti.
  12. Recephamza

Recephamza TÜİSAG Üyesi

Bence de. Kesin gördüklerimizin çoğu yok

13. Turgay Demir

Turgay Demir TÜİSAG Üyesi

iptal sorular a kitapçığı 3,26,46,81,88 b kitapçığı 7,22,45,92,99 hayırlı olsun

14. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

kesinmi allahını seven söylesin

15. cemko67

cemko67 TÜİSAG Üyesi

dogru sayılıyor....

fizikçi seda bu yazıya teşekkür etti.
  16. Turgay Demir

Turgay Demir TÜİSAG Üyesi

d
    direk doğru

fizikçi seda bu yazıya teşekkür etti.