18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. eengin

eengin TÜİSAG Üyesi

bu 5 sorunun 3 ü bende zaten doğru kesin iptal olması gereken sorular vardı olmamış hiç itirazını bu forumda görmediğim sorular iptal olmuş

TRojeN ve EEK bu yazıya teşekkür etti.
  2. akın dingil

akın dingil TÜİSAG Üyesi

ce işaretli ürün sorusunun iptal olmaması utanç vericidir. sen meb olacaksın ve ''ürüne'' yazman gerekirken ''ürünü'' yazarak yazım yanlışı yapacaksın ve şıkkı anlam olarak değiştirip bozacaksın sonrada soruyu iptal etmeyeceksin. tam bir skandal.

volkancoskun, Hakan büyükşimşek ve TRojeN bu yazıya teşekkür etti.
  3. FULYA SARI

FULYA SARI TÜİSAG Üyesi

Ben mi yanlış düşünüyorum yoksa bize öğretilenler mi yanlış?Yoksa kanunlarla itiraz edilen soruların kanunları mı yanlış?İptal edilmesi kesin gözüyle beklenen sorular nerde yandı bitti kül mü oldu acaba??Tek diyebileceğim bu soru incelemelerine'hmm ok byee' yanii daha ne denebilir kiii!!!

Hakan büyükşimşek bu yazıya teşekkür etti.
  4. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

kesinmi ben sayfada bir şey görmedim çsgb nin

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

TRojeN ve mskosen bu yazıya teşekkür etti.
  5. Aslı Gür

Aslı Gür TÜİSAG Üyesi

çok şaşırdım gerçektende bir çok soru vardı iptal edilmesi gereken inşallah beş soru arkadaşlara yarar biz ağustosu bekleyeceğiz anlaşıldı.şimdiden hayırlı olsun herkese.

TRojeN bu yazıya teşekkür etti.
  6. murti

murti TÜİSAG Üyesi

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI
    Bilindiği üzere, işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan 2013/PrNu:11 kodlu protokol kapsamında 18 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Adı geçen protokol kapsamında sınavda yer alan sorulara ve cevaplarına gelen itirazlar, soruları hazırlayan akademisyenlerce değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucunda aşağıda yer alan kararlar alınmıştır. Sınavla ilgili değerlendirme Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu kararlar doğrultusunda yapılacak ve sonuçlar adaylara ilgili protokol kapsamında ilan edilecektir.

... İŞYERİ HEKİMLİĞİ:
    A kitapçığındaki 34 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 26 nolu sorunun iptali

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığındaki 3 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 22 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 26 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 45 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 46 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 7 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 81 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 92 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 88 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 99 nolu sorunun iptali

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığındaki 74 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 47 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 87 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 60 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 93 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 66 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 95 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 68 nolu sorunun cevap şıkkının (A) yerine (D) olarak düzeltilmesi

A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığındaki 35 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 48 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 47 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 11 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 67 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86 nolu sorunun iptali

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/ShowProperty/WLP%20Repository/isggm/dosyalar/Sınav%20Sorularına%20İtiraz%20Yazısı%2018%20Mayıs%202013

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. dinçer şenay

dinçer şenay TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bana biri ölçü birimi sorusunun niye iptal olduğunu açıklayabilirmi

TRojeN ve bahasporel bu yazıya teşekkür etti.
  8. manchestain

manchestain TÜİSAG Üyesi

yazık emek veren arkadaslar için umarım istedikleri gerçekleşmiştir!

9. bahasporel

bahasporel TÜİSAG Üyesi

İptal soruları sınırda olan ve bu soruları yanlış cevaplayan arkadaşlar için hayırlı olsun. Ancak iptal soruları değil de iptal edilmesi gereken soruların iptal edilmemesi çok garip. Bir de akademisyenler diyorlar, uyuz oluyorum bu tip acemi akademisyenlere

Bayman, TRojeN ve ayşegül d. bu yazıya teşekkür etti.
  10. erkan.758

erkan.758 TÜİSAG Üyesi

çok şükür 5 soruyuda yanlş yaptklrm çıktı.şimdi 1 sorumu hatrlmyrm doğrysa kazanrm.arkdşlr dilekçe veren tüm arkdşlra ilgililere çok teşkkür edrm allah razı olsn.ben yetştrmdğmden başvuramdm.

11. murti

murti TÜİSAG Üyesi

4 u zaten dogru ıdı bende keske yanlıs ısaretlese ıdım ya 3 sorudan sadece yararlanıyorum kaldık 69 da

12. Emrebekcan

Emrebekcan TÜİSAG Üyesi

Doğrumu arkadaşlar bu açıklama

13. juti_juti

juti_juti TÜİSAG Üyesi

gerçekten ilginç ve beklenmedik sorular iptal edildi. umut ediyorum sınırda olanlar için ilaç niteliğini taşımıştır:)

14. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

benimde 3'ü doğruydu ama yinede bana yetiyor şükür! tabi başka bi aksilik olmazsa:k_karışık: , şu anda sorulara tekrar baksam kafam karışacak galiba, işin ilginci itiraz ettiğim sorulardan 2 tanesi var burda ama sanki diğer 3'ünün iptali daha mantıklıydı! ce, gürültü ve yanıcı gaz sorusu dayanakları daha kayda değerdi bana göre, sanki bunda da bi dolaplar çevirdiler ya çıkar nasılsa! inşallah herkesin işine yaramıştır bu durum, zaten sistem sistem değil ki sonucu düzgün olsun

bahasporel, TRojeN ve zeynep_hilal bu yazıya teşekkür etti.
  15. zozgeshn

zozgeshn TÜİSAG Üyesi

5 soru gerçekten çok iyi ama kesin iptal olacak dediklerimiz yok. Yine ilginç bir durum. Umarım bu iptaller hepimize yarar

16. seart

seart TÜİSAG Üyesi

bende 4 ü yanliş ti benim için iyi oldu

17. murti

murti TÜİSAG Üyesi

olmaz boyle sey ya

18. FAZIL KARAKÜP

FAZIL KARAKÜP TÜİSAG Üyesi

69 ile kalan, ve 4 soru iptali bekleyipte kendilerine vurmayan, arkadaşlara tavsiye nedir. Hukuksal açıdan. Bir sonraki sınav falan değil.

musa54 ve TRojeN bu yazıya teşekkür etti.
  19. Hasan123

Hasan123 TÜİSAG Üyesi

arkadaslar bence bir hata var. Aydınlatma olcu birimi iptal edilmis. Daha önce de cıkmamışmıydı bu soru? 13 5 2012 sınavında vardı sanki. Bir de herhalde herkes bu soruyu dogru yamıstır ya da cogunluk. Neden iptal ederler boyle soruyu. Belge vermemek mi amacları?

may ve TRojeN bu yazıya teşekkür etti.
  20. Ufuk A

Ufuk A TÜİSAG Üyesi

CE sorusuna bende katılıyorum, iptal edilmemesi çok saçma !

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica