18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

iptallerden bir soru daha kazandım 81 oldu. umarım herkese faydalı olmuştur bu iptaller. daha banko iptal olur dediklerimiz hiç piyasada yok

2. Murat Fatih İNAN

Murat Fatih İNAN TÜİSAG Üyesi

Ekli Dosyalar:

3. ZERO13

ZERO13 TÜİSAG Üyesi

KATILIYORUM :(

4. MZENGİN

MZENGİN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itirazlar sonuçlandırılmış. ekte sunuyorum. Hepimize hayırlı olsun.

Bilindiği üzere, işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan 2013/PrNu:11 kodlu protokol kapsamında 18 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Adı geçen protokol kapsamında sınavda yer alan sorulara ve cevaplarına gelen itirazlar, soruları hazırlayan akademisyenlerce değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucunda aşağıda yer alan kararlar alınmıştır. Sınavla ilgili değerlendirme Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu kararlar doğrultusunda yapılacak ve sonuçlar adaylara ilgili protokol kapsamında ilan edilecektir.

İŞYERİ HEKİMLİĞİ:

A kitapçığındaki 34 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 26 nolu sorunun iptali

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:

A kitapçığındaki 3 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 22 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 26 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 45 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 46 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 7 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 81 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 92 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 88 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 99 nolu sorunun iptali

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:

A kitapçığındaki 74 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 47 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 87 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 60 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 93 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 66 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 95 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 68 nolu sorunun cevap şıkkının (A) yerine (D) olarak düzeltilmesi

A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:

A kitapçığındaki 35 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 48 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 47 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 11 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 67 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86 nolu sorunun iptali

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ryuk

ryuk TÜİSAG Üyesi

ben 70 olarak hesaplamıştım kendi puanımı. iptal edilen 5 sorunun 4 ü bende yanlıştı. bu durumda 74 oluyor inşallah. %99,9 geçtim gözüyle bakıyorum artık sınavı. darısı tüm emek veren arkadaşlarımızın başına.

6. yaşar çimen

yaşar çimen TÜİSAG Üyesi

Bilindiği üzere, işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan 2013/PrNu:11 kodlu protokol kapsamında 18 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Adı geçen protokol kapsamında sınavda yer alan sorulara ve cevaplarına gelen itirazlar, soruları hazırlayan akademisyenlerce değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucunda aşağıda yer alan kararlar alınmıştır. Sınavla ilgili değerlendirme Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu kararlar doğrultusunda yapılacak ve sonuçlar adaylara ilgili protokol kapsamında ilan edilecektir.

İŞYERİ HEKİMLİĞİ:
    A kitapçığındaki 34 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 26 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 3 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 22 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 26 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 45 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 46 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 7 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 81 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 92 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 88 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 99 nolu sorunun iptali

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığındaki 74 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 47 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 87 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 60 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 93 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 66 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 95 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 68 nolu sorunun cevap şıkkının (A) yerine (D) olarak düzeltilmesi

A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığındaki 35 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 48 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 47 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 11 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 67 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86 nolu sorunun iptali

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

byrol33 bu yazıya teşekkür etti.
  7. yaşar çimen

yaşar çimen TÜİSAG Üyesi

byrol33 bu yazıya teşekkür etti.
  8. ZERO13

ZERO13 TÜİSAG Üyesi

soruları algılayamadık maalesef kaldık :hayır: . uykusuz uykusuz ankaraya gidersek olacağı da buydu.

9. fahri 26

fahri 26 TÜİSAG Üyesi

benim 4 dogrum gitti :(
    67 ydi

10. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

alayla ne alakası var. 70 aldım 72 aldım diyerek sevinen arkadaşlarda var forumda. 92 yada 70 ne farkeder. ikiside seviniyor sonuçta

11. ReDDeCK

ReDDeCK TÜİSAG Üyesi

şu andan sonra sorulara mahkeme kararı ile mi itiraz edilebilecek bilen var mıdır acaba açıkçası ben pek çok soruya tırnak içinde ADAM gibi bakılmadığı kanaatindeyim gönderilen ve benimde gönderdiği dilekçelere cevapların gelmesinin ardından tahmin ediyorum ki bazı soruların neden iptal edilmediği konusunda davalar açılabilecektir ki en bariz ve gözüme çarpan SİLİKOZ sorusu hangisi yanlıştır deyip 2 seçenekte de olmayan bir hastalığı yazarsan (olmayan derken yeryüzünde yok böyle bir hastalık en azından ben bulamadım ama bulan ve soruyu inceleyen akademisyen e bence nobel bilim ödülü vermek gerekir) itiraza cevaben ne yazacağını açıkçası çok merak etmekteyim. Ki olay sınavı geçip kalmaktan ziyade bir nevi af edersiniz salak yerine konmak, yazım yanlışları bu kadar fazla olan , anlam kaymaları bir bu kadar fazla ve vasıfsız olan soruların itiraz ile ilgili kısmının soruları hazırlayan aynı akademisyenlere okutursan adamlar aynı kafayla hayır diyecekler elbette

12. Birant

Birant TÜİSAG Üyesi

Mahkemeye başvuru konusunda nasıl bir yol izleyeceğine dair bilgisi olan arkadaşlar bu bilgilerini paylaşabilirlerse çok memnun olurum.....

mehmet fatih kurtulmuş ve fahri 26 bu yazıya teşekkür etti.
  13. muratbas

muratbas TÜİSAG Üyesi

95 üzerinden hesaplanırsa o zaman şuan 66.5 alan yapan arkadaşlarda sınavı geçtiler. değil mi. ?

14. cansın babayiğit

cansın babayiğit TÜİSAG Üyesi

dava acacaklara ortağım ben de

mehmet fatih kurtulmuş bu yazıya teşekkür etti.
  15. fahirkekik

fahirkekik TÜİSAG Üyesi

aydınlatma birimi lüx ve candela idi o yüzden iptal edeldi arkadaşlar..

mehmet fatih kurtulmuş bu yazıya teşekkür etti.
  16. gmzmmt

gmzmmt TÜİSAG Üyesi

"aydınlatma ölçüm birimi" tanımı yanlış oluyomuş. bende anlam verememiştim neden iptal olduğuna ama araştırdım biraz. Lüx; aydınlatma ŞİDDETİ birimi olarak geçiyo. ordaki "ölçüm" kelimesinde sorun var anladığım kadarıyla. candela IŞIK şiddeti birimi olduğu için bu iptalin onunla ilgili olduğunu düşünmüyorum.

17. efe türk

efe türk TÜİSAG Üyesi

benim bildiğim iptaller direk doğru olarak puanlanıyor, değerlendirme 100 üzerinden hesaplanıyor ve baraj 70 arkadaşlar. Yani 95 üzerinden değerlendirme söz konusu değil.

berna61 bu yazıya teşekkür etti.
  18. savas_52

savas_52 TÜİSAG Üyesi

direk doğru kabul ediliyor.

19. hasan fatih atak

hasan fatih atak TÜİSAG Üyesi

sen uyuyormusun arkadasım yazılanları okusana ne 95 uzerınden hesaplanması hepsı dogru kabul edıyor

20. Aysgonul

Aysgonul Guest

5 iptal sorunun içinden 2 sine itiraz forumda da konuşulmuştu..Diğer 3 ünü itiraz eden var mıydı acaba?

Recephamza ve seher çam bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica