18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Göksel Keserci

Göksel Keserci TÜİSAG Üyesi

C sınıfı A kitapçığı 24. soru

"Gürültüye maruz kalma süresini azaltmak" ne tür bir risktir diye soruluyor.

Cevap olarak "Gürültünün alıcıda kontrolü" demiş. Gürültünün alıcıda kontrolu denilen şey alıcıya KKD vermek değilmidir alıcı üzerinde başka nasıl bir kontrol uygulayabilirsiniz ki.

Ben B şıkkı yani "planlama ile gürültü kontrolu" olduğunu düşünüyüyorum. Yani çalışma sürelerini PLANLAYARAK maruz kalma süresi azaltılır.

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ziraat Yüksek Mühendisi, volkancoskun ve can buyukelyas bu yazıya teşekkür etti.
  2. alidesidero54

alidesidero54 TÜİSAG Üyesi

Hatalı sorular mutlaka var. Bu tarz eğitim ve sınav sistemi gerçekten bir şey yapmak isteyen öğrenciler için heves kırıcı.
    Anlatım bozukluğu olan cümle doğru yanıt kabul edilmişse. Bu okuyanın problemi değil hazırlayanın problemi kalanlar zaten para kaybetmiş. Parasız bir eğitim değil bu ama bu paraya bu hizmet verilmez. UTANIN Derse müfettiş gönder geyik yapsın. Zor sor veya ne sorduğunu bilme çalışkan öğrenci kalsın. Uyan artık türk halkı sistemli davran birlik ol itiraz et boyun eğme yoksa ne kulak arkası kalır ne koltuk altı..hatalı soruları birlikte iletişim halinde belirleyelim. İtiraz edelim.
    o çocuklar ı yanlış soru sorup itiraz edenlerden para kazanıyor.
    Hatalı sorular.Kitapcık B İşgüvenliği C sınıfı

soru 27 ne sormaya çalışıyorsun bilgimi bilmecemi.
    soru 99 hangi ölçü biriminde sorulduğu belli değil metremi, inç mi, kg mı?
    soru 97 doğru şıkta hazırlayan cümle kurmayı bilmiyor.
    soru 67 kimya mühendisi değilim abuk subuk sorma.
    soru 59 böyle bir standart belirlersen levhada küçücük bir piktogram belirlerim ölenlerden mevzuatı hazırlayan sorumlu olur.
    soru 56 bu ne ben maden mühendisimiyim.
    soru 24 iki tane cevap var hangisi doğru

3. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

şimdi benim anlamadığım bir konuda şu bu sınavı yapan kurum biz itiraz etmedik diyelim hiçbir soruya aynen cevapları doğrumu sayacak kendi bokunu temizlemek için bir kurulları yokmu kafama takıldı :(

4. trkpk

trkpk TÜİSAG Üyesi

dozimetre radyasyon ölçümünde kullanılan cihazında adı. Sanırım radyasyon dozimetresi, gürültü dozimetresi diye ayırmaları lazım demek istemiş arkadaş.

mamaro1905 bu yazıya teşekkür etti.
  5. kıvanç evegü

kıvanç evegü TÜİSAG Üyesi

ohsas 18001 ve CE sorusu kesinlikle yanlış diyebilirim...CE bir ürünün avrupa standartını tüm kaliteslini gösterir.
    Yani ürün boyutlarıyla hiç bir ilgisi yok...Ohsas 18001 sadece o yönetim sistemi.Ohsas zaten BS den türeyen bir yönetim sistemidir.Bu sorulara itiramız olacaktır.
    İş yeri hekiminin görevleri arasında işçilere sağlık eğitimi vermek varmıydı..
    Geçen sene sorular iptal olmuş bu senede olur inşallah.inceleme 10 gün içinde tamamlanır diyor.Ama ben en az 3
    soruya itiraz edeceğim...Ve şöyle diyim bu soruyuda unutmşum.Manometre normal çalışma basıncı 4 atmosfer
    google yaz görsele tıkla saatin üzerinde barem 10'a kadar gidiyor. Yani 2 katı değil 2,5 katı olan manometrelerde var..
    Bu sorular kesin yanlış...8 senedir makine üretiyorum.600 tane hava şartlandırıcısı taktım...bu sorudan kesin eminim...
    saygılar arkadaşlar...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. Kürşat Dolayman

s
    sadece dozimetre yazılması bence benim fikrim yanlış
    söyle yazıyor internette o yüzden dedim

Gürültü düzeyinin ölçülmesi ve analizi için ses düzeyi ölçü aletleri, frekans analizörleri ve kişisel veya ortam gürültü dozimetreleri kullanılır

7. recepöndercoban

recepöndercoban TÜİSAG Üyesi

EVET AYNEN BENDE KATILIYORUM 77.15 yaşını tamamlamış 18 yaşını tamamlamamış 2011de a şıkkı bu sene B

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

8. şükrü salık

şükrü salık TÜİSAG Üyesi

ürün üzerine CE işareti iliştirilebilecek büyüklükteyse ürünün üzerine ilştirilmesi esastır.

kizilsu bu yazıya teşekkür etti.
  9. Kürşat Dolayman

aynen öyle çaresizlikten kardeş 69 alınca her şeyde bir kusur aramaya başlarsın :D

10. Semra Topçu

Semra Topçu TÜİSAG Üyesi

36 için boşuna itiraz edip para harcama çünkü bende yanlış yaptığım için adı geçen yönetmeliğe baktım eğitim bölümüne gerçektende kanserojen ve mutajen maddelerin sebep olduğu hastalıkları zorunlu tutmamış.
    43. soru mantıken olamaz bizim isg açısından piskoljik danışmalık gibi bir hizmetimiz yok ayrıca bu bizim alan dışı başka bir ölümün işi. sınavın adıyla bile alakalı değil.
    88 i iptal ederler mi emin değilim. ancak 36 ve 43 te bir sorun yok. onun yerine bende itiraz edeceğim 4 soru yazdım onlara itiraz edebilirsin.

11. nil.cskn

nil.cskn TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,
    Aşağıda numarasını yazdığım sorular ile ilgili itiraz dilekçesi hazırlamak istiyorum. Fakat, yanlış ya da yanıltıcı içerikte bulunmak istemiyorum.
    Bu soruların cevapları ile ilgili bilgilendirirseniz memnun olurum.
    A KİTAPÇIĞI
    2
    10
    14
    26
    29
    36
    43
    80
    81
    86

mustafaozatar ve Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
  12. Sercan Öztürk

Sercan Öztürk TÜİSAG Üyesi

Anladım.Bakalım kaç soruyu iptal edecekler...

13. bilginkagan

bilginkagan TÜİSAG Üyesi

Ben de senin gibi düşündüm. Gürültünün alıcıda kontrolü KKD vermektir.

14. kıvanç evegü

kıvanç evegü TÜİSAG Üyesi

15. brusk_82

brusk_82 TÜİSAG Üyesi

bennde aynı hatayı yaptım ve bakanlığın sitesinden kontrol ettim o sorunun a olan cevap şıkkı b diye değiştirilmiş..

mekabe, Seyidoglu60 ve recepöndercoban bu yazıya teşekkür etti.
  16. alpissus

alpissus TÜİSAG Üyesi

GÜRÜLTÜ YÖNETMELİĞİ

Maruziyetin Önlenmesi veya Azaltılması
    Madde 7 — Gürültüden kaynaklanan maruziyetin önlenmesi veya azaltılması için;

7) Gürültüyü azaltacak bir iş organizasyonu ile;
    - Maruziyet süresini ve gürültü düzeyini sınırlamak,
    - Yeterli dinlenme araları verilerek çalışma sürelerinin düzenlenmesi,
    gibi önlemler alınacaktır.

dolayısıyla A grubu 24.soruda "gürültüye maruz kalma süresini azaltmak" gürültü yönetmeliği açısından iş organizasyonu yani planlama ile gürültü kontrolü demektir.

Doğru cevap B olmalıdır.

Seyidoglu60 ve can buyukelyas bu yazıya teşekkür etti.
  17. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

En çok Diyor , En cok 40 olabilir yazıyor , ben demiyorum yönetmelik diyor. BASVURUN ARKADASLAR HATALI OLSUN HERKEZE DOĞRU KABUL EDİLSİN HERKEZ + 1 OLSUN BİZİM OLSUN:)

Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
  18. umutist

umutist TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ip halat sorusunu daha fazla tartışmayalım. soru doğruymuş. Yönetmelikte geçen madde şu şekilde:

KALDIRMA ARAÇLARINDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
    • Madde 434 - Kaldırma veya çekme işlerinde kullanılan ip halatlar,iyi cins
    kenevirden veya benzeri elyaftan yapılacak ve bunların kopmaya
    karşı,güvenlik kat sayıları en az 3 olacaktır. İp halatlar,asitlerin veya bunların
    buharlarının yahut yıpratıcı diğer kimya- sal maddelerin bulunduğu yerlerde
    kullanılmayacak ve saklanmayacaktır. İp halatlar,ıslak olduklarında
    kurutulacak,kirli olduklarında yıkanacak ve kuru olarak saklanacaktır.

Semra Topçu bu yazıya teşekkür etti.
  19. Semra Topçu

Semra Topçu TÜİSAG Üyesi

biliyorum zaten yönetmelikte öyle geçiyor en fazla 35 olur diyor. istisna olarak 40 vermiş ve istisnayı sormuyor. genel anlamda en çok 35 olabilir. ben okuyunca yönetmeliği bu anlamı çıkarıyorum. he iptal edilmesi benim için ne kar ne zarar sadece fikrimi söylüyorum:):)

20. Akın

Akın TÜİSAG Üyesi

66 ile kalıyorum ve 2. sınav hakkımdı.En çokta emin olduklarım yanlış çıkması yaktı beni.Şimdi Ağustos sınavına yetişmek için eğitimi yenilesem mi ? yoksa iptal edilecek soruları beklesem mi? 4 soru iptal edilir mi acaba

volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
  21. likable03

likable03 TÜİSAG Üyesi

İtiraz Ediceğim sorular B Kitapçığı
    4. Endrustiyel Hijyen Değilmidir.

21.Kişilerin niteliklerine uygun işte çalışmasının sağlanması

77.15 yaşını tamamlamış 18 yaşını tamamlamamış 2011de a şıkkı bu sene B

45. QS 9000 kalite standartıdır

***NOT: İtiraz edilmezse iptal etmezler.

Ankara'da ki arkadaşlar itiraz etmelidir. Sadece ankarada itiraz başvurusu yapılabiliyor...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica