18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. gurcan1903

gurcan1903 TÜİSAG Üyesi

pardon genel bilgilendirme kısmında

2. erdemezin

erdemezin TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar link hariç duyuruya ulaşamıyorum diyenler için;

google a isggm yazıp çıkan sayfada sol altta yetkilendirme daire bşk.hizmetlerine tıklayın burada genel bilgilendirme başlığı altında ilk sırada duyuru mevcuttur

3. musa54

musa54 TÜİSAG Üyesi

Aslına bakarsanız itiraz edilen soruların değerlendirilmesinin, soruları hazırlayanlar tarafından yapılması uygun bir durum değil. Zira kişi kendi hatasını kabullenmek istemeyebilir. Kendi kendini niye kötü ya da eksik göstermek istesin ki! İtirazların farklı kişilerce değerlendirilmesi uygun olurdu. Ama maalesef olan yine bize oldu.

seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  4. figen1903

figen1903 TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar yanlız 5 soru iptal ve 5 soruda da şıklar değişecek şeklinde duyumlar var.Yani aslında 10 soru iptal gibi fakat sınav iptal edilmesin diye diğer 5 soru 2 şıklı diyorlar .Duyum aldınız mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ms.teksin

ms.teksin TÜİSAG Üyesi

doğru

6. figen1903

figen1903 TÜİSAG Üyesi

Candela fakat lüx de doğru

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. efe türk

efe türk TÜİSAG Üyesi

bu soruların aslı yok diyen arkadaşlar galiba haklılar. verilen linkler üzerinden değilde direk web sitesi üzerinden giriş yaptığınızda iptal ile ilgili duyuru görünmüyor.

8. K.muh.taner

K.muh.taner TÜİSAG Üyesi

Şimdik 170'i aradım sorular açıklanmış arkdaşlar. isgm.gov.tr adresinden bakabilirsiniz veya meb.gov.tr adresinden bakabilirsiniz dendi.

9. crano06

crano06 TÜİSAG Üyesi

Yok sorular direk sayılmıyor (100+5) yanlıs soru sayısı kac 5 oldugu ıcın toplam soru sayısının %5 eşit yani (100+5)*5/100 yapacaksın toplam soruya ekleyeceksin bu kadar basit.
    Ben bukadar tembel insanlarla ilk kez burada karsılasıyorum..hiçmi araştırma hevesiniz olmaz aç bak 100 kere sorulmuş bu soru.100 kere de cvp verilmiş...100 uzerınden degerlendırılecek yanlıs sorular dogru kabul edilecek.

Kürşat Dolayman ve ayşegül d. bu yazıya teşekkür etti.
  10. Dursun Vural

Dursun Vural TÜİSAG Üyesi

Sahtekarın teki hepimizi kandırdı galiba linkin sonuna dikkat ederseniz bu sitenin adıda var ne alakaysa hepimzin duygularıyla oynuyor bunu yapan kimse haram olsun bu kadar insanın kul hakkıyla oynanmazki ayıptır ya!!! çsgb nın sitesinde duyurularda yok olsa ordan duyurulurdu...yazık

engin yontar ve seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  11. erdemezin

erdemezin TÜİSAG Üyesi

aşağıda paylaştığım duyuruda ise temmuz 2011 sınavında iptal soruların herkesin lehine uygulandığını belirten yazı mevcut

02 Temmuz 2011 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı hakkında mahkeme kararı

Bilindiği üzere 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına açılan davalar sonucunda Ankara 5. İdare Mahkemesince 2011/1624 Esas, 2012/186 Karar nolu kararı ile A kitapçığında bulunan 25, 44 ve 46 nolu sorular ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 1, 37 ve 39 nolu soruların iptali, ayrıca 2011/2188 Esas nolu kararı ile de yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

Bu durum Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmiş ve mahkeme kararları doğrultusunda iptal edilen sorular sınava giren tüm adayların lehine uygulanmış ve 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlar www.isggm.gov.tr adresinde yayınlanmıştı.

Sürecin devamında Ankara 5. İdare Mahkemesinin 22.02.2012 tarihli iptal ve yürütmenin durdurulması kararına karşın, Bakanlığımızca dava konusu işlemin iptali yolunda temyizen incelenen kararın yürütmesinin durdurulmasına 13.07.2012 tarihinde karar verilmiştir.

Bu itibarla; 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı ile ilgili olarak mahkeme kararları sonucu 70 ve üzeri puan alarak kendilerine belge düzenlenenlerin belgeleri söz konusu mahkeme kararları sonuçlanıncaya kadar geçersiz sayılacak olup, yine üç sorunun iptali ile yapılan değerlendirmede belge almaya hak kazanmış, ancak belge düzenlenmemiş olanların da sınavı başarısız sayılacağından, mahkeme sonuçlanıncaya kadar kendilerine belge düzenlenemeyecektir.

Konuyla ilgili açıklamalar için adı geçenlerin mahkeme sürecini ve bu süreçte yukarıda belirtilen web sayfasını takip etmeleri uygun olacaktır.

12. mrt-men

mrt-men TÜİSAG Üyesi

candela ve lux

13. ruayha

ruayha TÜİSAG Üyesi

1-BAKANLIĞIN SİTESİNE GİRİN
    2-HIZLI ERİŞİMİN ALTINDA " YETKİLENDİRME DAİRE BŞK. HİZMETLERİ" TIKLAYIN
    3- AÇILAN SAYFANIN ALTINA DOĞRU" GENEL BİLGİLENDİRME" BAŞLIĞININ ALTINDA
    4- 18 Mayıs 2013 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı sorularına ve cevaplarına gelen itirazlar hakkında duyuru için Tıklayınız
    YAZIYOR
    5- Bİ ZAHMET TIKLAYIN

berna61, Volkan GÜRSU, may ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  14. ayhan1683

ayhan1683 TÜİSAG Üyesi

www.isggm.gov.tr sitesine girdikten sonra Yetkilendirme daire bşk. hizmetleri' ne tıkladıktan sonra karşımıza çıkıyor maalesef ki. İptal edilen sorulardan ziyade Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan kursların dahi yanlış dediği onca sorunun iptal edilmemiş olması tam bir fiyaskodur. Yanlış yapmaktan daha vahim bir durum yaptığın yalnışı kabul etmemektir ki bu durumla karşı karşıyayız. Bu durumda da sınavı geçmeme ramen bariz bir şekilde hakkımın yendiğini düşünüyorum. Sınırda kalan arkadaşlara Allah sabır versin demekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Yazıklar olsun diyorum sadece.

fizikçi seda bu yazıya teşekkür etti.
  15. mee42han

mee42han TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar açıklanmış sitede görülüyor

16. idiraw

idiraw TÜİSAG Üyesi

aydınlatma ölcüm birimi lüx degilmiş galiba nedir bilen var mı ?

17. crano06

crano06 TÜİSAG Üyesi

millet kendini avutuyodu yayınlanmadı diye.niye bozdunuz ki...

18. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

neden her mesajım 45 dakika onay bekliyor

19. ilker1

ilker1 TÜİSAG Üyesi

doğrumu bu açıklama arkadaşlar

20. Aysgonul

Aysgonul Guest

:)))))
    ben hala o 3 soruya kim itiraz etti onu merak ediyorum:))

wolky06 bu yazıya teşekkür etti.
  21. fizikçi seda

fizikçi seda TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iptaller direk doğru mu sayılıyo yoksa 95 soru üzerinden mi işlem yapılıyor??

TRojeN bu yazıya teşekkür etti.
  22. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

sizin kursun dünyadan haberi yok :)

gencay3959, gmzmmt ve crano06 bu yazıya teşekkür etti.
  23. crano06

crano06 TÜİSAG Üyesi

burda yazılanlardan yola çıkıyorsan yanılıyorsun çünkü burda insanların bir çoğu anca konuştu tartıştı sonucunda bi dilekçe yazmadılar.yazanlarda zaten belli kişiler.demekki sessiz kalıpta dilekçe verenlerinki kabul olmuş :D

gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
  24. Recephamza

Recephamza TÜİSAG Üyesi

Dozimetre , ce , emniyet kemeri ike ilgili soruların iptal edilmemesi şaşırtıcı.

25. FAZIL KARAKÜP

FAZIL KARAKÜP TÜİSAG Üyesi

Ne yazıkki doğru. Bende 69 kaldım. Artık mahkeme falan ona bakacağız.

26. efe türk

efe türk TÜİSAG Üyesi

bu kadar itiraza 10 günde cevap ve 5 soru iptal :) gittiğim eğitim kurumunun yanlış dedikleri sorulara bakıyorum, iptallere bakıyorum, verilen eğitimin kalitesinimi sorgulayım, değerli ustadların olduğu komisyondan çıkan kararımı sorgulayım??? neyin kafasını kim yaşıyor, benmi yaşıyorum, işin neresindeyim, neresindeyiz, hancımıyız? yolculmuyuz? :) Umarım 5 soru iptali ile yüzleri gülen bir çok arkadaşımız vardır. Şimdiden hayırlı olsun...

seher çam, mehmetay, savas_52 ve 14 kişi daha buna teşekkür etti.
  27. fizikci_3564

fizikci_3564 TÜİSAG Üyesi

yetkilendirme yaz googleye cikar

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica