18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ms.teksin

ms.teksin TÜİSAG Üyesi

var var

2. orhan guzel

orhan guzel TÜİSAG Üyesi

Sayın Site yöneticisi,
    Son 3 mesaj sürekli olarak tüm konuşmaların en sonunda görülmektedir. İki tanesi "Dün 22:04", birisi "Dün 22:02" tarihli. Sistemde bir hata mı var, bu mesajlar sürekli olarak neden en sonda görünüyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Emrebekcan ve bhutjolokia bu yazıya teşekkür etti.
  3. erdemezin

erdemezin TÜİSAG Üyesi

al benden de o kadar

4. crano06

crano06 TÜİSAG Üyesi

allahtan iyi takip ediyolarmış bu konuyu :D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. erdemezin

erdemezin TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar link hariç duyuruya ulaşamıyorum diyenler için;

google a isggm yazıp çıkan sayfada sol altta yetkilendirme daire bşk.hizmetlerine tıklayın burada genel bilgilendirme başlığı altında ilk sırada duyuru mevcuttur

6. erdemezin

erdemezin TÜİSAG Üyesi

aşağıda paylaştığım duyuruda ise temmuz 2011 sınavında iptal soruların herkesin lehine uygulandığını belirten yazı mevcut

02 Temmuz 2011 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı hakkında mahkeme kararı

Bilindiği üzere 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına açılan davalar sonucunda Ankara 5. İdare Mahkemesince 2011/1624 Esas, 2012/186 Karar nolu kararı ile A kitapçığında bulunan 25, 44 ve 46 nolu sorular ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 1, 37 ve 39 nolu soruların iptali, ayrıca 2011/2188 Esas nolu kararı ile de yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

Bu durum Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmiş ve mahkeme kararları doğrultusunda iptal edilen sorular sınava giren tüm adayların lehine uygulanmış ve 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlar www.isggm.gov.tradresinde yayınlanmıştı.

Sürecin devamında Ankara 5. İdare Mahkemesinin 22.02.2012 tarihli iptal ve yürütmenin durdurulması kararına karşın, Bakanlığımızca dava konusu işlemin iptali yolunda temyizen incelenen kararın yürütmesinin durdurulmasına 13.07.2012 tarihinde karar verilmiştir.

Bu itibarla; 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı ile ilgili olarak mahkeme kararları sonucu 70 ve üzeri puan alarak kendilerine belge düzenlenenlerin belgeleri söz konusu mahkeme kararları sonuçlanıncaya kadar geçersiz sayılacak olup, yine üç sorunun iptali ile yapılan değerlendirmede belge almaya hak kazanmış, ancak belge düzenlenmemiş olanların da sınavı başarısız sayılacağından, mahkeme sonuçlanıncaya kadar kendilerine belge düzenlenemeyecektir.

Konuyla ilgili açıklamalar için adı geçenlerin mahkeme sürecini ve bu süreçte yukarıda belirtilen web sayfasını takip etmeleri uygun olacaktır.

7. erkantuncer

erkantuncer TÜİSAG Üyesi

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal
    sayfaya tıkla çıkan sayfadan bilgilendirme platform mu tıkla görürsün.

8. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

bende de aynı şekilde

9. FAZIL KARAKÜP

FAZIL KARAKÜP TÜİSAG Üyesi

Bunun anlamı, 18 mayıs sınavı itirazlarını mahkemeye vereceğiz mi ??

10. erdemezin

erdemezin TÜİSAG Üyesi

11. orhan73

orhan73 TÜİSAG Üyesi

bende sınırdaydım geçtim inşallah..

12. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Arkadaşlar,
    İptal sorular aşağıdaki gibidir, fake dir, yalandır gibi bir durum söz konusu değildir. Lütfen sakin

Link :http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=yetkilendirmeduyurulari
    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının sayfasından alıntıdır:

Bilindiği üzere, işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan 2013/PrNu:11 kodlu protokol kapsamında 18 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Adı geçen protokol kapsamında sınavda yer alan sorulara ve cevaplarına gelen itirazlar, soruları hazırlayan akademisyenlerce değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucunda aşağıda yer alan kararlar alınmıştır. Sınavla ilgili değerlendirme Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu kararlar doğrultusunda yapılacak ve sonuçlar adaylara ilgili protokol kapsamında ilan edilecektir.

İŞYERİ HEKİMLİĞİ:
    A kitapçığındaki 34 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 26 nolu sorunun iptali

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığındaki 3 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 22 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 26 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 45 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 46 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 7 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 81 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 92 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 88 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 99 nolu sorunun iptali

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığındaki 74 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 47 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 87 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 60 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 93 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 66 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 95 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 68 nolu sorunun cevap şıkkının (A) yerine (D) olarak düzeltilmesi

A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığındaki 35 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 48 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 47 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 11 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 67 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86 nolu sorunun iptali

13. efe türk

efe türk TÜİSAG Üyesi

aloooooo, biri beni forumdan uzak tutsun. ben taksim e gidiyorum :) bir iki kare foto alayım. ağustosta da angaranın bağlarını çala çala angaraya gidiyom gardaşlarım. :)

hüseyin atalı, cansediment, hnys ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  14. hasan fatih atak

hasan fatih atak TÜİSAG Üyesi

arayan oldumu dıyene kadar sen neden aramıyorsun.

arvano bu yazıya teşekkür etti.
  15. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

gayet mantıklı ...sayfa olmuş 164 hala aynı soruları soruyorlar :)

Ersin K bu yazıya teşekkür etti.
  16. hasan fatih atak

hasan fatih atak TÜİSAG Üyesi

yuhhh dıyorum sana hala sordugun soruya bak.sızden uzman olcak bıde.bıraz yorumları okuyun artık butun cveplar 50 kere yazıldı

17. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

18. ryuk

ryuk TÜİSAG Üyesi

sabahtan beri 100 kere bunu yazdın be arkadaş yeter be ama. bi önceki sayfalara göz at artık bunu akıl et lütfen. bi de fizikçi yazmışsın fizikçiler akıllı insanlardır.

Volkan GÜRSU bu yazıya teşekkür etti.
  19. gencay3959

gencay3959 TÜİSAG Üyesi

DÜN BÜTÜN GÜN BAŞINDA BEKLEYİP F5 tuşuna bastınız açıklandı mı diye bu sabah sabah açıklanmış öğlen olmuş arkadaşlar hala bunlar iptal değilmiş gerçekler yayınlanmadı diyorsunuz ya arkadaş çsgb isgüm portalında var arkadaş neyi kim kabullenmeyi burada ilk paylaşan arkadaşa da teşekkür edileceğine yalancı diyorlar sonuçlar herkese hayırlı olsun adaletli olmasa bile kesin iptaller 69 da kalan arkadaşlara mahkeme yolu kalıyor ama sonuç almanız uzun bir zaman.

20. orhan guzel

orhan guzel TÜİSAG Üyesi

Sayın Ryuk,
    "Fizikçi Seda" sürekli olarak aynı şeyleri yazmıyor. Sistemde bir hata var, dün itibarıyla "22:04" tarihli üç tane mesajı sistem sürekli tekrar tekrar otomatik yazıyor. Sistem yöneticisine bir mesaj yazmıştım durumla ilgili (önceki sayfalarda görebilirsiniz) ancak bir cevap gelmedi. Saygılar.

21. seart

seart TÜİSAG Üyesi

forumda sorun var

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica