18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. gmzmmt

gmzmmt TÜİSAG Üyesi

daha önce mahkemeye başvurmuş bu sürreçten geçmiş bi yakını olan varsa bilgi alabilir ve bizide bilgilendirirse çok iyi olur. yada avukatla görüşme imkanı olanlar varsa danışmak için onunda faydası olur. bende çalıştığım şirketteki avukatla görüşebilirim

seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  2. emreisg

emreisg TÜİSAG Üyesi

Koca Harflerle 5 Soru İptal Edildi Yazmalarını bekleyemezdik zaten :) Gidip kuytu köşeye koymuşlar duyuruyu.

3. ekrembek

ekrembek TÜİSAG Üyesi

bu kadar zamandır birçok soru üzerinde duruldu ama iptal edilen sorular bunlarla uyuşmuyor tuhaf değil mi

4. mutozor

mutozor TÜİSAG Üyesi

1)www.csgb.gov.tr ye gir sonra
    2) Bakanlık yazan sütunda bakanlık birimlerine gir sonra
    3) İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü birimine gir
    4) YETKİLENDİRME DAİRE.BŞK. HİZMETLERİ yazan yeri tıkla
    5) GENEL BİLGİLENDİRME kısmının ilk satırında gerekli açıklama mevcut olduğunu göreceksin

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

trapezuslu bu yazıya teşekkür etti.
  5. ccavuss

ccavuss TÜİSAG Üyesi

benimde en son hesaplara göre 69 da kalıyor mahkeme olayını bende dusunuyorum birlikte hareket edelim,

SeyitAliYavuz1907 bu yazıya teşekkür etti.
  6. erkantuncer

erkantuncer TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kesin yanlış dediğiniz sorular için mahkemeye verip hakkınızı arayabilirsiniz. 2011 sınavında mahkeme kararıyla 3 soru daha iptal edildi. Hak kimseye verilmez hakkını arayacaksın.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

02 Temmuz 2011 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı hakkında mahkeme kararı

Bilindiği üzere 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına açılan davalar sonucunda Ankara 5. İdare Mahkemesince 2011/1624 Esas, 2012/186 Karar nolu kararı ile A kitapçığında bulunan 25, 44 ve 46 nolu sorular ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 1, 37 ve 39 nolu soruların iptali, ayrıca 2011/2188 Esas nolu kararı ile de yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

Bu durum Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmiş ve mahkeme kararları doğrultusunda iptal edilen sorular sınava giren tüm adayların lehine uygulanmış ve 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlar www.isggm.gov.tr adresinde yayınlanmıştı.

Sürecin devamında Ankara 5. İdare Mahkemesinin 22.02.2012 tarihli iptal ve yürütmenin durdurulması kararına karşın, Bakanlığımızca dava konusu işlemin iptali yolunda temyizen incelenen
    kararın yürütmesinin durdurulmasına 13.07.2012 tarihinde karar verilmiştir.

Bu itibarla; 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı ile ilgili olarak mahkeme kararları sonucu 70 ve üzeri puan alarak kendilerine belge düzenlenenlerin belgeleri söz konusu mahkeme kararları sonuçlanıncaya kadar geçersiz sayılacak olup, yine üç sorunun iptali ile yapılan değerlendirmede belge almaya hak kazanmış, ancak belge düzenlenmemiş olanların da sınavı başarısız sayılacağından, mahkeme sonuçlanıncaya kadar kendilerine belge düzenlenemeyecektir.

erkantuncer bu yazıya teşekkür etti.
  8. efe türk

efe türk TÜİSAG Üyesi

birçok arkadaşımızın da dediği gibi artık bu soru nasıl iptal olur, bu sorularda iptal olmalıydı, vb. konuşmalara gerek yok diye düşünüyorum. sınırda kalan arkadaşlar ve mahkemeye vermek isteyen arkadaşlar olacaktır. mahkeme ile ilgili girişimde bulunmak isteyen arkadaşlar bence yeni bir başlık altında konuyu tekrar ele almalarında fayda olacaktır kanaatindeyim (sen niçin yapmıyorsun diyenler olabilir??? mahkemeye verme gibi bir durumum şahsıma ihtiyacım olmamasından dolayı söz konusu değil) sınavda başarılı olanları tebrik eder, ağustos ve sonrasında sınava girecek arkadaşlarada şimdiden başarılar dilerim.

ZERO13 bu yazıya teşekkür etti.
  9. sedini31

sedini31 TÜİSAG Üyesi

kacgundur tartışılıyor ıptal olan sorulara bak bu nasıl bir işşşşşş

10. feslegen55

feslegen55 TÜİSAG Üyesi

memurlar nette yayınlanmıştı, ayrıca çalışma bakanlığının sitesinde sınav itirazları ve mahkeme kararıbşeklinde yayınlanmıştı.

11. feslegen55

feslegen55 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar kimimiz mühendis kimimiz öğretmeniz muhakeme yeteneğimizin olması gerekiyor. Bakanlığın sitesinde açıklandı. Beğenelim veya beğenmeyelim adamlar kendilerince 5 soruyu iptal etmişler. sınav mevzuatı açısından iptal edilen her soru doğru kabul ediliyor. Yok şıklar değişecekmiş, yok yine yanlış şıklar verilmiş. Bırakalım bunları, mahkeme yolu açık. Ben 69 da kalmıştım. Halbuki 80 bekliyordum. İptallerle birlikte 74 oldu. Ama yinede içim haz etmedi, doğru olduğuna inandığım ve işaretlediğim ama yanlış kabul edilen sorularda vardı. Onların hiç biri iptal edilmedi.

12. feslegen55

feslegen55 TÜİSAG Üyesi

Ben bakanlığı aradım fırçamı attım, 110 dk onca soruyu cevaplamamızı isteyenlerin hangi akla hizmeten 10 tane itiraz sorusuna yasal süre içerisinde yanıt veremediklerini anlamakta güçlük çektiğimi söyledim. Aldığım yanıt, bu kadar uzun konuşarak konuyla ilgili arayan diğer kişilerin kendilerine ulaşmalarını engellediğim oldu.

13. seart

seart TÜİSAG Üyesi

tamm artik herkes en sonunda inandi herkes açiklandiğina

14. harun40

harun40 TÜİSAG Üyesi

hesabı yayınlasınlar yatırrız parayı

15. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

itiraz edenlere gerekçeleriyle birlikte yazılı olarak açıklanacak diye biliyorum. forumdaki itiraz eden arkadaşlar kendilerine yazılı birşey gelirse paylaşırlar umarım.

16. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

geçmiş yıllarda sınav sonuçlarına itiraz için mahkeme açılmış ve mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermiş. Sonuç olarak mahkeme sonuçlanıncaya kadar uzmanlık belgesi almaya hak kazananların da belgeleri geçersiz sayılmış. Peki kazananların mağduriyetlerini kim karşılamış. onlar bir şey yapmışlar mı bu konuda. bilgisi olan var mıdır acaba ?

glpr bu yazıya teşekkür etti.
  17. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

evet yazılı olarak bildirileceği yazıyordu, bana ulaştığında burada paylaşırım arkadaşlar

bhutjolokia bu yazıya teşekkür etti.
  18. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar mahkeme olayında da iptal olan sorular yine herkese mi ekleniyor yoksa sadece mahkemeye başvuranlara mı?

19. Emrebekcan

Emrebekcan TÜİSAG Üyesi

Herkesi etkiler yanlız, dava yürütmeyi durdurma diye açılırsa dava en az bir sene sürer ve kazananlarda belgelerini dava bitene kadar alamaz

20. arvano

arvano TÜİSAG Üyesi

Türkiye de işçiye verilen önemi yine gördük acaba TUS da falan da mı böyle bayat sorular soruyolar

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica