18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. cabir durmaz

cabir durmaz TÜİSAG Üyesi

Bu itibarla; 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı ile
    ilgili olarak mahkeme kararları sonucu 70 ve üzeri puan alarak kendilerine belge
    düzenlenenlerin belgeleri söz konusu mahkeme kararları sonuçlanıncaya kadar
    geçersiz sayılacak olup, yine üç sorunun iptali ile yapılan değerlendirmede belge
    almaya hak kazanmış, ancak belge düzenlenmemiş olanların da sınavı başarısız
    sayılacağından, mahkeme sonuçlanıncaya kadar kendilerine belge
    düzenlenemeyecektir.

Arkadaşlar şimdi bu yazılana göre 02.07.2011 tarihinde yapılan sınavda başarılı olanlar mahkeme sonuçlanana kadar iş güvenliği uzmanı olarak görev yapamıyorlardı.Bu konu hakkında bilgisi olan olan varmı,yahut çevresinde bu tarihte sınavdan başarılı olupta mahkeme sonucunu bekleyen varmı, arkadaşlar cevap yazarsanız çok memnun olurum,sorduğum sorunun ceevabını yarına kadar öğrenmem gerekiyor ilgilenen arkadaşlara çokkk teşşekkür ederimm..

2. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Bundan sonraki süreç hakkında;

İtirazlar bir şekilde sonuçlandı. Sonuçlanma biçimine bir şey söylemeyeceğim.

1- İptal edilen tüm soruları sınava giren herkes doğru yapmış kabul edecek ve buna göre sınav sonuçları açıklanacak.
    2- İtirazda bulunup da beklediği şekilde iptal gerçekleşmemiş olan arkadaşlar için yazıyorum
    a) Tüm itiraz yapmış olanlara genel müdürlük taahhütlü posta ile bildirimde bulunacak,
    b) Yaptığı itiraz sonucu istediği sonucu alamamış arkadaşlar, kendilerine yapılan bildirimden sonra 60 gün içinde Ankara'da idari mahkemelere gerekli harcı yatırarak idari yargıya gidebilir; burada dikkat edilecek iki nokta; bakanlığa hangi sorulara ve hangi gerekçeyle itiraz ettiyseniz aynı sorulara ve aynı gerekçelerle itiraz etmeniz gerekiyor, ikinci olarak da harcı yatırıp bulunduğunuz ildeki idari mahkemeye (Ankara idari mahkemelerine iletilmek üzere deyip) teslim edebilirsiniz.
    c) itirazda "yürütmeyi durdurma" talepli olarak veya sadece "ilgili soruların iptali" şeklinde başvurabilirsiniz
    d) İtirazlarınızın kabul edilmesi sonrasında verilebilecek yürütmeyi durdurma kararı mahkeme tarafından yaklaşık 2 ay içinde alınabilmektedir.
    e) mahkemenin vermiş olduğu kararın temyizi falan filan yaklaşık bir yıl; mahkemenin kesin olarak karar vermesi yaklaşık 2 yıl sürmektedir.
    Geçmişte sadece 2 Temmuz 2011'de idari yargıya gidilmiş olup yargının neticelenmesi 2 yıl sürmüştür, mahkeme ürecinde bir çok kez belge verilen insanların belgesi iptal olmuştur

02 Temmuz 2011 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı hakkında mahkeme kararı

Bilindiği üzere 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına açılan davalar sonucunda Ankara 5. İdare Mahkemesince 2011/1624 Esas, 2012/186 Karar nolu kararı ile A kitapçığında bulunan 25, 44 ve 46 nolu sorular ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 1, 37 ve 39 nolu soruların iptali, ayrıca 2011/2188 Esas nolu kararı ile de yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

Bu durum Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmiş ve mahkeme kararları doğrultusunda iptal edilen sorular sınava giren tüm adayların lehine uygulanmış ve 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlar www.isggm.gov.tr adresinde yayınlanmıştı.

Sürecin devamında Ankara 5. İdare Mahkemesinin 22.02.2012 tarihli iptal ve yürütmenin durdurulması kararına karşın, Bakanlığımızca dava konusu işlemin iptali yolunda temyizen incelenen kararın yürütmesinin durdurulmasına 13.07.2012 tarihinde karar verilmiştir.

Bu itibarla; 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı ile ilgili olarak mahkeme kararları sonucu 70 ve üzeri puan alarak kendilerine belge düzenlenenlerin belgeleri söz konusu mahkeme kararları sonuçlanıncaya kadar geçersiz sayılacak olup, yine üç sorunun iptali ile yapılan değerlendirmede belge almaya hak kazanmış, ancak belge düzenlenmemiş olanların da sınavı başarısız sayılacağından, mahkeme sonuçlanıncaya kadar kendilerine belge düzenlenemeyecektir.

Konuyla ilgili açıklamalar için adı geçenlerin mahkeme sürecini ve bu süreçte yukarıda belirtilen web sayfasını takip etmeleri uygun olacaktır.

3. zoz

zoz TÜİSAG Üyesi

Puan hesaplaması ile ilgili bilgilendirme maili bize ulaştığında bizde sizlerle paylaşacağız. Diye mail göndermiş benim kurs, puan hesaplaması her yıl aynı olmuyor mu? Ekstra bi açıklama neden acaba kafam karıştı:s

4. santor

santor TÜİSAG Üyesi

sınavı kazanacak arkadaşlar şayet belgelerimiz geciktirilecekse (mahkeme sonuçları için) hakkımızı arayalım biz niye mağdur ediliyoruz gerekirse dava açalım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ergo, seher çam ve glpr bu yazıya teşekkür etti.
  5. FAZIL KARAKÜP

FAZIL KARAKÜP TÜİSAG Üyesi

sizin kurs ismi nedir.

6. seart

seart TÜİSAG Üyesi

daha da hesaplama nasil diyorsunuz ya yuh artik

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. AKIN26

AKIN26 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bundan önceki mahkeme uzun sürmüş olabilir ama bu seferkinin uzun süreceğini zannetmiyorum. Nedeni ise çok fazla uzmana ihtiyaç olması bir an önce sonuclandirip talebi karsilayacaklardir. Bu yüzden birlik olmamız ve bi işin peşini birakmamaniz gerekiyor.

seher çam ve erkantuncer bu yazıya teşekkür etti.
  8. erkantuncer

erkantuncer TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bakanlığın iptal sorular word yazısını indirip, indirilen word dosyasının sağa tıklayıp özelliklerine bakınız. menuden ayrıntılara tıkladığınızda içerik oluşturma saati ve tarihi ile son kaydetme saati ve tarihine bakınız çok garip saat ve aradaki az süre olması. birde bu yazıda isim, imz,a onay hiç bişey yok. o iptal sorular bence hiç bakılmamış kafalarına göre yapmışlar.

9. madencitolga

madencitolga TÜİSAG Üyesi

20 mayıs çıkıyor bende

10. erkantuncer

erkantuncer TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu gece formda kimse yok o zaman herkes sınavda 70 üzeri alıyor.

11. GARİP SARGUT

GARİP SARGUT TÜİSAG Üyesi

Bence sonuç yargıya kaldıysa oturup ders çalışmak en mantıklısı. hiç bir günahı olmayan birini 22 yıl içerde tutup sonrada "ya kusura bakma biz seni yanlışlıkla içerde tutmuşuz" diyen yargı bakanlığın bu saçma sapan sorularına kaç yıl ömür biçer acaba!

trim78 ve seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  12. GARİP SARGUT

GARİP SARGUT TÜİSAG Üyesi

Sanmıyorum açıklanan 5 soru kimseyi tatmin etmişe benzemiyor. bir sonraki sınava hazırlık başladığı içindir. Ben daha öncede yazmıştım çok abartmayı bu işi 68 ın altıdakilerin zaman kaybetmenden çalışmaları lazım. Bu kadar saçma sapan soruları hazırlayanları iptal edecekleri sorularda saçma ve alakasız sorular olacaktır. okul hayatında bütünlemeye yaz okuluna kalmaya üç beş arkadaş bu sınavı zaten vermiştir. Bizim gibi orta halliler sınavlara alışkındır. bu sefer olmadı bir sonrakine. Herkes için hayırlısı olur inşallah. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı olmaya çalışırken önce sağlığınıza dikkat edin. ÖNCE SAĞLIK SONRA sınav:))))

13. seart

seart TÜİSAG Üyesi

Kursun mailini niye paylaşiyorsun sınav duyurusunda var nasil hesaplanacaği çsgb sitesinden kurs mu bilecek yada bakanlikmi

14. ersin...

ersin... TÜİSAG Üyesi

arkadaşım ben bu forum da artık yazılanlara inanmıyorum millet buraya eğlenmek için yazıyor...
    herneyse şunu söyliyeyim ; bugün ALO 170 arayarak iptal edilen sorular için resmi bir açıklama yapılmadığını ve sitede bu şekilde birşeyin açıklanmadığını söyledi... Yani kısacası yalan haber dün girdiğim sayfaya bu gün neden giremiyorum !!!
    inanmıyorsanız ,, benim gibi arayıp sorabılırsınız ... Ayrıca çsgb görevlisi sayfa yı takip edin böyle bir haber genel duyurular bölümünde yayımlanacaktır dedi ...

ozlemozhan bu yazıya teşekkür etti.
  15. Emrebekcan

Emrebekcan TÜİSAG Üyesi

Nasıl giremiyorsun siteye arkadaşım. Şuan internette duruyor . Bakanlığın sitesinde dduruyor şuan.www.csgb.gov.tr. Den bakanlık birimleri nden isum müdürlüğünden, yetkilendirme daire başlanlıpı hizmetlerinden genel bilgilendirme yazan yerde. Ulen labirent mi internet sitesi mi belli değil arkadaş. Milletin bulamaması gayet normal.

Erdem BULUT bu yazıya teşekkür etti.
  16. sedini31

sedini31 TÜİSAG Üyesi

bende aradaım arkadaşım dedıgın gıbı aynen banada açıklanan bırsey yok dedıler 20 dakıka konuştum bayanla hatta ortada 5 sorunun ıptal edıldıgı ıle alakalı dokumanlar ve dedıkodular var dedım açıklanan bısey yok dedı bana saat 13 cıvarlarında? anlamadım gıttı

ozlemozhan ve seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  17. gzd88

gzd88 TÜİSAG Üyesi

gülmekten öldüm ya cok haklısın.

18. erkantuncer

erkantuncer TÜİSAG Üyesi

İPTAL EDİLEN SORULAR DOĞRUDUR
    arkadaşlar iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğünü aradım
    0 312 296 64 78 itiraz soruları doğrudur. isteyen bu numarayı arayabilir.

19. Hasan Hüseyin Doğan

Hasan Hüseyin Doğan TÜİSAG Üyesi

Ne ÇSGB'nin ne de MEB'in sitesinde iptallerle ilgili bir duyuru göremedim.Eğitim aldığım üniversiteden mail olarak göndermişler.Ancak kaynak yok.

20. erkantuncer

erkantuncer TÜİSAG Üyesi

AHMET AKBIYIK bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica