18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. yakops51

yakops51 TÜİSAG Üyesi

kesinlikle katılıyorum yoruma dayalı bir soru ve biz işyerinde planlama yaparak kişinin gürültüye maruz kalma süresini azaltıyoruz itiraz etmek şart bu soruya

2. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

haydi kolay gelsin benden bu kadar ne komik biliyormusunuz 69 aldığımı ögrenmek önümde bir çocuk vardı sınav başlarken ona gürültü neyle ölçülür dedim anometre dedi kesin kardeş dedi birde burdan belki okuyordur bu mesajı kardes sen nasıl bir bebesin kufur yakışmaz bize allah bildiği gibi etsin seni emi :)

3. bilginkagan

bilginkagan TÜİSAG Üyesi

Peki 43. soruda hijyenin ne alakası var? Yükseklik korkusu olan birini psikolojik danışmanlık hizmetine yöneltebilirsin diye düşünüyorum.

alice ve ayşegül d. bu yazıya teşekkür etti.
  4. ahmet kocak

ahmet kocak TÜİSAG Üyesi

Değerli Arkadaşlar

Öncelikle Ankarada yaşayan ve itiraz dilekçesini yarın verebilecek arkadaş var ise bende yukarıda belirtilen soruların bir kısmına itiraz etmek istiyorum, yanlız başka arkadaşların da dediği gibi mümkün olduğunca çok soruya itiraz yapılabilmesi için itiraz edecek olan arkadaş hesap numarasını versin 4 soru için bende hemen ücretini kendisine yatırayım ki o arkadaş ta kendi dilekçesine bizim soruları da eklesin. Burada çok fazla vakit yok o nedenle hata ihtimali olan soruları da kapsamak üzere birlikte ve topluca hareket etmek zorundayız.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

alice, mskosen ve nozgur bu yazıya teşekkür etti.
  5. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

Genç ve çocuk işçilerin çalıştırılması temel eğitimini sağlamış okula gitmeyen kişilerin çalışma saatleri haftada en cok kac saat olabilir diye bir soru var? cevap :35 diyor.

Çocuk Ve Genç İşçilerin Çalıştırılma Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik
    Temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri günde yedi ve haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir.

mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  6. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

92 de b,c ve d tehlikeli hareket
    a şıkkı tehlikeli durum o soruda hata yok
    bende yanlış yapmışım :(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Seyidoglu60, berna61 ve forbidden bu yazıya teşekkür etti.
  7. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

bakın bana hesap numarası verin ben size 10 tl hemen atıyorm benimde katkım olsun ben ankarada değilim ara yollamazsam adam değilim ahanda numaram ama hepiniz aramayın bir kişi arasın yollarım herkese atamam :D o kadar zengin değilim 0555 206 83 66

Ziraat Yüksek Mühendisi ve Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
  8. Aysgonul

Aysgonul Guest

Kurslar bize itiraz etmemiz gereken sorularla ilgili bilgi verecek midir?
    Kursundan bu konuda bir bilgi alabilen var mı?

9. zozgeshn

zozgeshn TÜİSAG Üyesi

kesinlikle buna itiraz edeceğim, sağlık hizmeti vermek asıl işi

10. Özsöz0734

Özsöz0734 TÜİSAG Üyesi

a kitapçığı 81.soru kesin iptal önceki yıllardada aynı soru çıktı.Çalışan makina üzerinde kesinlikle bakım yapılmaz.

mrplayman bu yazıya teşekkür etti.
  11. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

temel eğitimden 14 yasında da 15 yasında da mezun olunabilir.Kişinin okula baslama yası ve anaokulu gibi faktorlere baglıdır.arkadaslar hatalı basvurun iptal olsun.

recepöndercoban bu yazıya teşekkür etti.
  12. trkpk

trkpk TÜİSAG Üyesi

aynen hocam, bende a-81 tehlikeli durum sorusuna sınavda kafayı takmıştım. Cevabım doğru ama kafamı kurcalayan b)şıkkında "tehlikeli malzeme kullanma" demiş. burda tehlikeli malzeme kullanma derken, malzemeyi tehlikeli olarak kullanmak mı yoksa, malzemenin kendisi tehlikelide işçi mi onu kullanıyor diye 2 gündür rüyalarıma girdi :D

13. kerim dede

kerim dede TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar şuna bir bakın ; b kıtapcıgı 98 . soru iş ekipmanları ıle ilgili.. önce yönetmelikte gecen kısımı verıyorum ..

a) İşçilere kullandıkları iş ekipmanı ve kullanımına ilişkin yeterli bilgi ve uygun olması halinde yazılı talimat verilecektir. Bu talimat, üretici tarafından ekipmanla birlikte verilen kullanım kılavuzu dikkate alınarak hazırlanacaktır.
    b) Bu bilgiler ve yazılı talimatlar en az;
    1) İş ekipmanının kullanım koşulları,
    2) İş ekipmanında öngörülen anormal durumlar,
    3) İş ekipmanının önceki kullanım deneyiminden elde edilen sonuçlar,

şimdi b bendındekı 3 sık cevaplar arasındakı dogur sıklar ve yanlıs cevap ıs ekıpmanının kurulumu ıle ılgılı cızımler dıyor !!
    ancak , a bendınde ; işçilere verilecek talimatın kullanım klavuzu dikkate alınarak hazırlanacağını söylüyor ve tüm el aletlerinin kullanım klavuzunda çizimler vardır . bence bu soru da kesinlikle hata var çünkü talimatların bağlı olarak hazırlanacağı klavuzun içerisinde çizimler zaten olur ki ben bu soruyu okurken en ufak tereddüt bile yaşamadım çizimler konusunda. görüşlerinizi bekliyorum.

Seyidoglu60 ve alice bu yazıya teşekkür etti.
  14. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

HELAL OLSUN ANKARADA DUA ALMAK İSTEYEN ARKADAŞ VARSA PARA HİÇ SORUN DEĞİL BİR SİGARA PARASI 1 SORU = AYLARCA EMEĞİN BOŞA GİTMESİ

mustafaozatar, alice ve mrplayman bu yazıya teşekkür etti.
  15. alpissus

alpissus TÜİSAG Üyesi

GÜRÜLTÜ YÖNETMELİĞİ

Maruziyetin Önlenmesi veya Azaltılması
    Madde 7 — Gürültüden kaynaklanan maruziyetin önlenmesi veya azaltılması için;

7) Gürültüyü azaltacak bir iş organizasyonu ile;
    - Maruziyet süresini ve gürültü düzeyini sınırlamak,
    - Yeterli dinlenme araları verilerek çalışma sürelerinin düzenlenmesi,
    gibi önlemler alınacaktır.

dolayısıyla A grubu 24.soruda "gürültüye maruz kalma süresini azaltmak" gürültü yönetmeliği açısından iş organizasyonu yani planlama ile gürültü kontrolü demektir.

Doğru cevap B olmalıdır.
    İtiraz eden arkadaşlar yasal dayanağı ile eklemeli.

Seyidoglu60 ve umutist bu yazıya teşekkür etti.
  16. kıvanç evegü

kıvanç evegü TÜİSAG Üyesi

zaten soruda çocuk kelimesi geçmemesi gerekir.Adamı çocuk kelimesiyle yanıltmışlar sanırım.Çocuk derse yaş 14 e iner genç derse 15 ..Bu soru, CE sorusu , silikozis kristaller sorusu..bunlar yanlış aga

Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
  17. burcu89

burcu89 TÜİSAG Üyesi

Herkese merhaba,

Arkadaşlar geçen sınavda itiraz sürecini yaşamış biri olarak sizlere aktarabileceğim; lütfen burada iptalini düşündüğünüz sorular için harekete geçin. Çoğunluk oluşturmak çok önemli, geçen sınavda en az 4 soru yanlıştı tıpkı şu an olduğu gibi o zaman da burada arkadaşlarla görüş aktarımında bulunduk ve dilekçelerimizi verdik ama neticede sadece 2 adet soru iptal edildi. Sonuç ise kendi adıma hiç bir şeye yaramadı, çünkü 66 olan puanım soru iptali ile 68 oldu. Görüyorum ki benim geçen sınavda yaşadığımı yaşayan pek çok arkadaş var; lütfen dilekçelerimizi ulaştıralım.

Şu anki durumum yine çok kritik; son sınav hakkım ve puanım 69 :( bu noktada soruların iptali daha da önem kazanıyor; bir kez daha rica ediyorum lütfen yazılanlar burada kalmasın bu sınav komisyonu bunu hep yapıyor; bir şekilde hakkımız yeniyor.

LÜTFEN DİLEKÇELERİMİZİ HAZIRLAYIP VERELİM!!

Şu an çok vaktim yok, yüzeysel bakabildim foruma ama arkadaşların çoğuna katılıyorum burada en az 4 soru yine yanlış.

Harekete geçme vakti, lütfen bı kısıtlı zamanda elimizden gelenin en iyisini yapalım! Ben kendi adıma üstüme düşeni yapacağım..

Selamlar.

Seyidoglu60, s4m1c4n, alice ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  18. bilginkagan

bilginkagan TÜİSAG Üyesi

işyeri düzensizliği ile pürüzlü ve kaygan yüzeyde çalışma ; her iki şık da çalışılan yeri tanımlıyor eğer a şıkkı doğruysa e şıkkının da doğru olması gerekli.

19. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

herkez kendi itiraz etsin cunku bunuda ticareti olabilir :)

Semra Topçu bu yazıya teşekkür etti.
  20. cihankocyigit

cihankocyigit TÜİSAG Üyesi

soru yanlış azizim hangileri diye sorarsan böyle olur işte!!!

21. ReDDeCK

ReDDeCK TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı soru 74 Kanserojen veya mutajen maddelere maruziyet sorucu ortaya çıkan meslek hastalıklarında aşağıdakilerden hangisi yapılmaz?

a Tedavi
    b Eldiven ve maske ( ama ne eldiven ve kullandırılmaz mı kullandırılır mı verilir mi ne yapılır? )
    c Bakanlığa Bildirim
    d Aynı Bölümde çalıştırma ( burada ki çalıştırma eylemi olumlumudur olumsuzmudur yani o bölümde çalıştırılmaz anlamındamidir yoksa bu bölümde çalıştırılır anlamındamıdır?)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica