18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

BAKANLIK FAKE ATARMI ARKADAŞLAR BİRAZ ARAŞTIRALIM ADAMLARIN KENDİ REZİLLİĞİ TABİKİ KIYIDA KÖŞEDE DUYURUCAKLAR

seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  2. ccavuss

ccavuss TÜİSAG Üyesi

koskaca bakanlık sitesi yalamı yazıyor, ortalığı karıstırma sende yok mok dıye var işte...

3. arvano

arvano TÜİSAG Üyesi

KOSKOCA BAKANLIK???cukkacukka

4. ReDDeCK

ReDDeCK TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ilgili bakanlığın telefonundan da ulaşabilirsiniz kendim aradım 0312 296 64 78 Numaradan bilgi alabilirsiniz itiraz sonuçları ne yazık ki doğru benim 22 sinde gönderdiğim dilekçe 4 haziranda cevabı yazacak arkadaşa ulaşmış ancak şimdiden sonra itirazlarıma verilen yanıtlara göre bir yol belirlemeyi düşünüyorum açıkçası ancak o da 15 gün civarı elime geçermiş dava mı edilir yada başka bir yöntem mi tercih edilir bakacağım ancak çıkan itiraz sorularının çoğunun burada tartıştıklarımız la alakasız olması tuhaf bekleyip cevabı alayım burada paylaşırım muhtemelen

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

Bu soruyu (iptal olan 100 mü oluyor yoksa 95mı ??) soran ilk 5 kişi hariç forumdan bulacam bu gece hepsini deşifre edecem bakanlığa yolluyacam isimlerini yeter arkadaşım girmeyin foruma yeter

gzd88 ve seart bu yazıya teşekkür etti.
  6. abuzer kadayıf

abuzer kadayıf TÜİSAG Üyesi

arkadaşım kompleksli misin? nedir yani büyük puntolar falan? düzgünce uyardım. her duyduğumuzu yazarsak, okuyan adam halen, puanlama nasıl hesaplanıyor diye de sorar her şeyi sorar.. bu senin gibilerin yüzünden yaratılan bilgi kirliliğidir! "bu böylemi?" diye sorarsan tamam, ama "böyle duydum" dersen insanları yanıltırsın!

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Selçuk Çiftlik

Selçuk Çiftlik TÜİSAG Üyesi

Degerli arkadaslar, iptal olan sorulara ve nedenlerine; http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/S.../Sınav Sorularına İtiraz Yazısı 18 Mayıs 2013 adresinden bakabilirsiniz.

Bu iptaller tarafimdan bizzat isggum aranarak onaylatilmistir.

Bundn sonraki surecte, bu sorular tum arkadaslarimiz icin dogru kabul edilecektir. Baska bir deyisle sinaviniz yanitiniz ne olursa bu 5 soru dogru + diger 95 soruya verdiginiz yanitlar uzerinden degerlendirilecek ve toplam dogru degeriniz 70 i gecer ise basarili kabul edileceksiniz.

Sonuclar 12/06 da csgm sitesinde aciklanacaktir.

Saygilarimla

serdaldeniz ve filizt bu yazıya teşekkür etti.
  8. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

ayıptır söylemesi nedenleri nerede acaba ????

9. Hipatya

Hipatya TÜİSAG Üyesi

Sınavda o kadar yanlış soru vardı ki bu iptal az oldu. İkinci hakkı olan arkadaşlar birleşerek dava açarlarsa 4 iptal daha olabilir. Sonuçların açıklanmasını takiben dava açılabilecek soruları burada tartışalım. Ben geçmiştim ama pek çok arkadaşımın bu saçma sorular yüzünden baraj altı kaldığından eminim. Hoççakalın

seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  10. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

bence genede cevap vermek lazım.

1) İptal edilen sorular herkese mi geçerli yoksa dilekçe yazana mı geçerli ?
    dilekçe yazarken mavi kalem kullananlara ve sınavda cevap anahtarını iyice karalayanlara geçerli. değilse de öyle olmalı.
    2) 5 soru iptal oldu. Sorular 100 üzerinden mi 95 üzerinden mi değerlendirilecek ?
    5 soru iptal oldu ama sınav 105 soru üzerinden değerlendirilecek. kural, hatalı sorular 100 soruya artı olarak eklenir diyor.
    3) İptal edilen sorular fake mi değil mi ?
    iptal edilen sorular fake tabi. bu gece 12:07 den sonra asıl iptal sorular ilan edilecek.
    4) İptal edilen sorulara nereden bakacağım ?
    iptal edilen sorulara bakmayacaksın, sen niye bakıyorsun soru gelsin seni bulsun. uzman olcan sonuçta.

kimse kusura bakmasın ama yeter arttık. azcık iki satır üste yada bir önceki sayfaya bakılsın.

hee bunlara birde sınav ne zaman açıklanacak sorusu geliyor arada, onu da eklemek lazım.
    ben aradım 170 e sordum. dedim ki; 170, 170 soruları ne zaman açıklıyorsunuz. dedi ki aynı soru 500 kere sorulana kadar bekliycez.

kısmet yani.

lütfüceylin, mrtcalisir, Bayman ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  11. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

Duyduğum şeyin doğru olup olmadığını öğrenmek için sordum. İlk mesajım yanlış anlaşılabilir diye peşinden öyle duyduğumu belirttim zaten. Öyle olduğunu iddaa etmiyorum o yüzden de bilgi kirliliği falan diyemezsin arkadaşım. Önceki mesajımda belirttiğim kadarını söylemen yeterliydi.

abuzer kadayıf bu yazıya teşekkür etti.
  12. Selçuk Çiftlik

Selçuk Çiftlik TÜİSAG Üyesi

Nedenlerini dilerseniz isggum u arayarak edinebilirsiniz.

13. ozlemozhan

ozlemozhan TÜİSAG Üyesi

18 Mayıs sınavında iptal edilen 5 soru içinde ne alaka dediklerim oldu ancak onların dışında en az 5 soru daha yönetmelikte yanlışlığı ispatlanmış şekilde ve iptal edilmeleri gereklidir. Bu soruları hazırlayan uzmanların ve sorumlu olan bakanlığın bunları görmezden gelmesi inanılır gibi değil, bu sınava ilk defa girenler ufak bir araştırmayla her yıl bu yanlışı düzenli olarak devam ettirdiklerini görebilir. Eğer insanlara işçilerin sağlığını güvenliğini emanet ediyorsan seçtiğin insanlar adına en azından mesleğe saygı adına işini doğru yapmak zorundasın. Neresinden tutsan dökülen bu sistemin yeni olduğunun ve sistem oturana kadar bazı sorunlarla karşılaşılabileceğinin farkındayım ancak cevabı net ve belli olan konularda sınav sorusu hazırlamak bu kadar zor olmamalı, bari onu becerin, insanlar bir bedel ödüyor kursa gidiyor çalışıyor stres çekiyor zamanını veriyor, yazık gerçekten.

seher çam ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  14. arvano

arvano TÜİSAG Üyesi

İtiraz edilen soruları masaya koymuşlar sonrada O piti piti..... yapmışlar. yada ellerine bi papatya alıp dogru- yanlış oynamışlar başka açıklaması yok bence bu iptal edilen cevapların...

seher çam, Bayman, İsmail SALMAN ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  15. özgür bey

özgür bey TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu siteyi kuran adam sadece İSG konuları çerçevesinde bizleri bir araya getirmek maksatlı bir tür hizmet vermeyi düşünmüştür.İSG her türlü konularında hepimizin görüşleri düşünceleri önemli.Bunları paylaşmak daha önemli.Ben Gezi parkı olaylarını Bu platformda sadece Kullanılan ekipmanların KKD sayılıp sayılmadığını tartışmak isterim :)..Gerisi buranın konusu olmamalı.sizlerde buna müsade etmeyin.Bu şekilde olursa buradan hiçbir şekilde faydalanamayız.Milyonlarca forum var.Her yerlerde her şey tarşılıyor.Bırakın burası sadece İSG konularına hizmet versin.Daha fazla dallandırıp budaklandırmayalım.İSG konuları hariç daha fazla ifade özgürlüğü isteyenler bence burada istediklerini bulamamalı!!!

Bayman, İsmail SALMAN, Filizisg ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  16. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Hukuksal olarak hakkimizi arayalim o zaman lutfen!

seher çam ve Bayman bu yazıya teşekkür etti.
  17. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Kalite yonetim sistemli soru nasil iptal olmadi hala anlamis degilim.sinavi gectim ama gercekten o sorunun cevabini cok merak ediyorum

18. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

arıyoruz zaten lutfeeeennn !

çağlaço bu yazıya teşekkür etti.
  19. mskosen

mskosen TÜİSAG Üyesi

GAMZE HANIM ÇOK MÜKEMMEL BİR FİKİR ARKADAŞLAR BU SAYFADAN KESİN ÖĞRENİRLER. TEŞEKKÜRLER .....

20. atibey

atibey TÜİSAG Üyesi

muhtemelen 69 da kaldım iptal olan 5 sorudan 2sini zaten doğru yapmıştım 2 sorumuda cevabını hatırlayamadığım için yanlış kabul ediyordum inşallah onlardan 1i doğrudur yoksa ağustos sınavına hazırlancam azönce kursumu aradım ağustos sınavı hangi yasaya göre diye sormak için ben yeni yasaya göre biliyordum ama bakanlıktan bize öyle bir açıklama gelmedi biz hala eğitimlerimizi eski yasaya göre veriyoruz dediler sizler biliyormusunuz

21. seart

seart TÜİSAG Üyesi

allah sinirda olanlara sabir versin

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica