18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. HAKAN AKARSU

HAKAN AKARSU TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar forum yönetiminden Ankara da bulunan arkadaşlar bu soru itiraz işine el atabilirlerse çok iyi olur. Yarin sabah bir hesap açtıktan sonra sitede yayınlasınlar bizlerde o hesaplara 10 ar Tl yatıralım ve itiraz istenen sorulara tek elden itiraz edelim.

2. Semra Topçu

Semra Topçu TÜİSAG Üyesi

A2 iptal edilmeli bence
    A10 doğru
    A14 doğru
    A26 kesinlikle iptal edilmeli
    A29 doğru (100 rakamı işi bozuyor)
    A36 doğru lütfen adı geçen yönetmeliğe bakın bende yanlış yaptığım için baktım.
    A43 psikoljik danışmalık ile hiç alakası yok soru doğru
    A80 emniyet kemerlerinin belli 1150 kg zaten taşımalı kişinin 6 ayda bir vücut ağırlığıölçülmeli diye birşey duydunuz mu hiç? bu soruda doğru
    A81 işyerinin düzensizliği tehlikeli durum diğerleri tehlikeli harekettir dolayısıyla bu soruda doğru.
    A86 bu soruda iptal edilmeli ürüne de belgeyede ilişebilir tse nin sayfasında yazıyor.

3. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

Çalışma Süreleri ve Ara Dinlenme Süreleri
    Madde 6 —Temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri günde yedi ve haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir.

Yani en çok 40 saat

hediye gökyürek bu yazıya teşekkür etti.
  4. crano06

crano06 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben ankaradayım ve A kitapçığı 26. soru ve 86. sorulara itiraz için dilekçe vereceğim eğer benim gibi olanlar varsa bana ulaşabilir,yada daha farklı düşüncesi olanlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

hediye gökyürek bu yazıya teşekkür etti.
  5. alpissus

alpissus TÜİSAG Üyesi

GÜRÜLTÜ YÖNETMELİĞİ

Maruziyetin Önlenmesi veya Azaltılması
    Madde 7 — Gürültüden kaynaklanan maruziyetin önlenmesi veya azaltılması için;

7) Gürültüyü azaltacak bir iş organizasyonu ile;
    - Maruziyet süresini ve gürültü düzeyini sınırlamak,
    - Yeterli dinlenme araları verilerek çalışma sürelerinin düzenlenmesi,
    gibi önlemler alınacaktır.

dolayısıyla A grubu 24.soruda "gürültüye maruz kalma süresini azaltmak" gürültü yönetmeliği açısından iş organizasyonu yani planlama ile gürültü kontrolü demektir.

Doğru cevap B olmalıdır. Lütfen itiraz edin.

yakops51 bu yazıya teşekkür etti.
  6. kayaof

kayaof TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar B kitapçığı 97. Soru CE işareti ile ilgili olan soru. Aslında ben doğru yapmışım ama iptal edilmesi benim için farketmeyeceği için itiraz edilmesi lazım. Soruda 2 adet hata var.
    1-D şıkkındaki "iliştirilmeli" kelimesi anlam bakımından yanlış yerde kullanılmış
    2- daha önemlisi yine D şıkkında "ürünE yerine, ürünÜ" İliştirilmelidir"şeklinde yazım hatası ile yazılmış. ve bu ek (E/Ü eki)anlam olarak değişiklik yapan bir ek. buna itiraz edilirse kesinlikle değişir. bilginize.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

alice bu yazıya teşekkür etti.
  7. seytug

seytug TÜİSAG Üyesi

akşama yazıcam yarında yollayacam 3 tane soruya itiraz edeceğim....
    1- İSG yönetim sistemleri ohsas
    2- daire testere birim belirtilmemiş ve aralık
    3-ohsasın görevleri ile alakalı soru gerekçelerini toparlamaya çalışıyorum yönetmelikler uzun olacağından elle yazmayacam tabi

8. Murat Fatih İNAN

Murat Fatih İNAN TÜİSAG Üyesi

Bende seninle aynı kanaatteydim ama, mevzuata göre her iki soru da cevap anahtarıyla aynı.

brusk_82 bu yazıya teşekkür etti.
  9. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

HERKEZ SORULARA KENDİ İPTAL BAŞVURUSU YAPSIN 120 TL KPSS VERİYORUZ 20 30 DA İPTALE VERELİM :)

Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
  10. Münevver Tezcan

Münevver Tezcan TÜİSAG Üyesi

68 ile kaldım:((

11. FULYA SARI

FULYA SARI TÜİSAG Üyesi

Evet
    Evet bize öğretilen 24 aralıkta verilen cevapken bu sınavda nasıl değişebiliyor :S

ATİLLA23, Seyidoglu60 ve mskosen bu yazıya teşekkür etti.
  12. HAKAN AKARSU

HAKAN AKARSU TÜİSAG Üyesi

Nasıl ulaşabilirim size? ben de sizin gibi düşünüyorum.

13. Münevver Tezcan

evet aynen dediğin gibi benim cevaplarımda gitmiş ve bu iki soru doğru olsa geçiyorum

14. Semra Topçu

Semra Topçu TÜİSAG Üyesi

Bence belli bir mantık çerçevesinde sorulara bakılmalı yoksa hepsi yalnış o zaman. siz bilirsiniz itiraz edin o zaman ben fikir beyan ediyorum sadece... gerisi size kalmış beğenen alır gider beğenmeyen bakanlığa itiraz eder:)))

15. Uğur ASAN

Uğur ASAN TÜİSAG Üyesi

şimdi durum biraz karışık, 15 yaşını doldurmuşsa çocukmu gençmi, çocuksa b kitapçığı 77. soruda 15 yaşını doldurmuş işçileri genç işçiler sınıfına alıyor. Bu maddede ise 15 yaşını dolduran ÇOCUK İŞÇİLER olarak belirtmiş. Şimdi 15 yaşını doldurmuş olanlar çocuk işçilermi genç işçiler mi?

mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  16. kerim dede

kerim dede TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar yüksekte çalışma emniyet kemeri ile ilgili soru
    b kitapcgı 91 : dogru cevabı emnıyet kemerı kullanan kısının agırlıgı na gore emnıyet kemerı yenılenmesı olarak vermıs ancak
    yonetmelıkte gecen cumleye bakın

4.1.5. Düşmeleri önleyen toplu korumaya yönelik koruyucuların, özel bir işin yapılması için geçici olarak kaldırılması gerektiği durumlarda, aynı korumayı sağlayacak diğer güvenlik önlemleri alınacaktır. Bu önlemler alınıncaya kadar çalışma yapılmayacaktır. Bu özel iş geçici veya kesin olarak tamamlandıktan sonra koruyucular tekrar yerine konacaktır.

a sıkkında calısanın bulundugu noktayı degıstırebılmesı ıcın emnıyet kemerı baglandıgı sabıt noktadan bır sure gecıcı sokulebılır dıyor evet mutlaka ama bu surecte yukarıda belırtılen onlem alınıncaya kadar calısma yapılmayacaktır ıbaresı var mı ? sız bu cumleden emnıyet kemerını sokmeden baska bır onlem alıp calısmayı durdurup ondan sonra emnıyet kemerını sokup yer degıstırır mı cıkarıyorsunuz ? eger sızde benım gıb cıkarmıyorsanız bu soruda hatalı eksık cumle eksık tanım tasıyor demektır

17. bilginkagan

bilginkagan TÜİSAG Üyesi

Zaten mantık olarak baktığımız için doğru gelmiyor

ayla ışıklı bu yazıya teşekkür etti.
  18. Münevver Tezcan

arkadaşlar 32 ve 36 sorularda cevap anahtarı yanlış olabilirmi kesinlikle geçiyorum çünkü öyleyse..

19. montana_26

montana_26 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar B kitapçığının 21, 87 ve 92 sorularının hatalı olduğunu düşünen var mı_?

20. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

Genç ve çocuk işçilerin çalıştırılması temel eğitimini sağlamış okula gitmeyen kişilerin çalışma saatleri haftada en cok kac saat olabilir diye bir soru var? cevap :35 diyor.

Çocuk Ve Genç İşçilerin Çalıştırılma Usul Ve Esasları Hakkında YönetmelikTemel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri günde yedi ve haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir.​
    temel eğitimden 14 yasında da 15 yasında da mezun olunabilir.Kişinin okula baslama yası ve anaokulu gibi faktorlere baglıdır.arkadaslar hatalı basvurun iptal olsun.

Garanti iptal : 10 tl ye herkeze +1 arkadaslar başvurun sayıyı arttıralım :)

21. cihankocyigit

cihankocyigit TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kesinlikle "şık değiştirilmeli" diye değilde,sorunun" iptaliyle ilgili" dilekçe yazın,yoksa işler çok uzar.

Bayman bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica