18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Davutt

Davutt TÜİSAG Üyesi

Siz heralde Türkiye de yaşamıyorsunuz heralde ,aylık geliriniz 5000-10 000 tl arasıdır galiba,bunları söylediğinize göre,biraz gerçekçi olalım bu işin 2 boyutu var,
    birincisi 2014 yılı itibariyle tahmin edilen uzman sayısı 50 000 ila 100 000 arası bu kadar kişi aylık geliri ortalam 3 000-5 000 arası mı olacak...?,sanmıyorum...
    İkincisi işveren boyutu var,iş güvenliği uzmanı onlar için ek bir maliyet bu maliyeti ne kadar azaltırsa gideri de o kadar azalır,en ucuza kimi bulursa onu çalıştıracak,kendinizi onların yerine koyun...

turgut berber bu yazıya teşekkür etti.
  2. turgut berber

turgut berber TÜİSAG Üyesi

bence bireysel çalışın..müşteriyi kendiniz bulun sadece risk analizinden ayda 20*30 bin tl kazanan arkadaşım var..

3. hasan fatih atak

hasan fatih atak TÜİSAG Üyesi

sonuclar nerden acıklancak

4. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

bu zihniyet seni bitirir. herkesi bitirir.
    şöyle bir örnek vereyim. gene kendimizde, 1000 TL ye çalışan mühendiste var burda 4500 tl ye çalışanda.
    herşey kendinizle alakalı.
    sen ne kadar inandırır ve yaparsan o kadar kazanırsın.
    ama senin mantığınla çıkarsan yola asgariye bile tav olursun. (asgari ücretle geçinen insanlara da selam olsun)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. hasan fatih atak

hasan fatih atak TÜİSAG Üyesi

sonuclar nerden acıklancak bilen yokmu

6. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

seher çam, hasan fatih atak ve kami ferk bu yazıya teşekkür etti.
  7. Davutt

Davutt TÜİSAG Üyesi

Neyse polemiğe girmiyorum,bekleyip görecez,hakkımızda hayırlısı...

kami ferk bu yazıya teşekkür etti.
  8. musa54

musa54 TÜİSAG Üyesi

Ne yaptın hocam! Bu soru üzerine 20 sayfa yorum gelir her halde :))

Eğer bir farklılık olmazsa geçen sınav sonuçları MEB'in sitesinde yayınlanmıştı. Herkes için hayırlısı olur inşallah.

hasan fatih atak bu yazıya teşekkür etti.
  9. kayaof

kayaof TÜİSAG Üyesi

Sonuçlar Hem MEB de hem isggm.gov.tr de yayınlanacak. yarın (12 haziranda) açıklanacak inşallah.

Tütü bu yazıya teşekkür etti.
  10. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Sevgili arkadaşım Ağustos sınavı bittikten uzman açığı kapatıldıktan sonra Ekim ayı için sınava bazı kriterler konacak İngilizce bilme şartı vs. vs. Hatta staj 2 seneye çıkacak deniyor. Bakanlık uzman sayısının artışına bir kota koyacak yani. Bunlar tabi denilenler dolayısıyla 50.000 ler 100.000 ler gibi bir uzman sayısı olmayacak inşallah! Ve artan sayı kimseyi bağlamasın bir arkadaşımız çok güzel yazmış sorumluluğumuzu azaltmıyor uzman sayısı! Değerinizi bilin bir iş kazasında maddi tazminat karşısında işveren ben % 10 'unu öderim deyip kenara çekildiğinde % 90 borcu nasıl ödeyeceksin? Ölümlü iş kazası olur ve suçlu bulunursan altından nasıl kalkacaksın. Yada binbir güçlükle zor maddi koşullar altında aldığın bu belgen işverenin umursamazlığıyla iptal olursa ne iş yapacaksın??? Bunları düşünün komik rakamları asla kabul etmeyin! Sizler mühendis yada teknik elemansınız işi kaçırıcam demeyinsakın orası olmaz başka yer olur! Kendinizi yedirmeyin derim ben! Ben şahsen eğer uzman olursam asla ve asla komik rakamlara çalışmam . Tuzum kuru falan da değil para içinde yüzmüyorum. Ama saygınlığı olan bir meslek iş güvenlik uzmanlığı . 1.500 tl alıp 10.000 tl kimseye kazandırmayın!

can.kavuzlu bu yazıya teşekkür etti.
  11. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

nihayet yarın açıklanacak inşallah sevindirici haberlerle, , öys de bu kadar stres olmamıştım

didem27, ozlemozhan ve kimyagerhayriye bu yazıya teşekkür etti.
  12. zoz

zoz TÜİSAG Üyesi

12 haziranı nerden duydunuz ?

13. abuzer kadayıf

abuzer kadayıf TÜİSAG Üyesi

Sınavdan önce açıklanan "sınav duyurusu" içinde yazıyor.

zoz bu yazıya teşekkür etti.
  14. Murat Fatih İNAN

Murat Fatih İNAN TÜİSAG Üyesi

arkadaşım bu belgeyi incelersen sorunun cevabını bulabilirsin.

Ekli Dosyalar:

15. Tütü

Tütü TÜİSAG Üyesi

16. Yağmur Çiçek

Yağmur Çiçek TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar;
    Sonuçlar 12 Haziran'da açıklanacak diye duyduk. Belli bir saatte mi açıklanacak? Ben bu gece 00.01 itibari ile bakanlık sayfalarının yine server hatası vereceğini düşünüyorum. Herhangi bir bilgisi olan var mı ?

17. Kasil

Kasil TÜİSAG Üyesi

iptal duyurusu söylenen günün mesai bitiminde açıklanmıştı. sınav sonuçları da yarın mesai bitiminde açıklanır diye tahmin ediyorum.

18. berat şenel

berat şenel TÜİSAG Üyesi

sonuçlar 12 haziranda açıklanacak meb'in sitesinde var

19. funnyman043

funnyman043 TÜİSAG Üyesi

sonuçlar saat kaç gibi açıklanır acaba

20. Davutt

Davutt TÜİSAG Üyesi

Mesai açılır açılmaz takip edecez,taaaa ki açıklanana kadar...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica