18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. sea2901

sea2901 TÜİSAG Üyesi

bende aynı sorulara itiraz edeceğim. kesinlikle hatalılar.

mehmet _86 ve seytug bu yazıya teşekkür etti.
  2. mehmet kaçar

mehmet kaçar TÜİSAG Üyesi

iptal edilen soru sayısı 9 u geçtiği taktirde sınav iptal edilir...

3. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

KİŞİLERE NASIL GÜVENİCEKSİN BURASI TURKİYE NE DEMİŞLER KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR :)

4. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

sınav iPTALİ 10 SORU ARKADAŞLAR BEN SAYDIM 15 SORU KAFADAN YANLIŞ :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

Yetersiz aydınlatma iş kazasına neden olabilir. Bu doğru. Çok genelleme yapılarak bir risk değerlendirmesi yapılmış. Bu kadar genelleme doğru mu? Bence de doğru değil ama şıklar arasında en olmayacak şey titreşim ve işitme kaybı diye düşünüyorum.

6. estergon42

estergon42 TÜİSAG Üyesi

kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyorum..

7. forbidden

forbidden TÜİSAG Üyesi

A-28. Soruya itiraz edecek olan yokmu ? şu banyo temizlik sorusuna ? yönetmelikte b şıkkı var ancak eksik yazılmış . itiraz edilirse iptal edilme durumu nedir sizce?

kerim dede bu yazıya teşekkür etti.
  8. mskosen

mskosen TÜİSAG Üyesi

kurslar sadece paraya bakarlar kurs bitti mi? onların sizinle işleri bitter. anlayacağın herkes başının çaresine baksın yanlış soru varsa iptal edin çünkü zaman az kaldı

9. kerim dede

kerim dede TÜİSAG Üyesi

sıkların arasında olmayacak sey tabıkı tıtresım ve gurultu , onda problem yokkı , ancak bır ust sıkta tanımsal bır hata oldugundan garantı dıye tak onu ısaretlıyoruz. genelleme bır rısk degıldır rısk dusmesı kayması vb olaydır , tehlıke ve rısk olsunca kısıye bır sey olursa bu kaza olur her dusen yaralanıcak dıye bır sey yok yada her carpan o yuzden bu soruda kesınlıkle yorum ve mantık hatası var

10. mamaro1905

mamaro1905 TÜİSAG Üyesi

şikayet dilekçesine yazılıp iptal edilerek doğru kabul edilmesi gereken sorular :
    1) dozimetre = radyasyon ölçümünde kullanılır.
    2) Ohsas 18001 sorusu = diğerleri kaliteyi ifade eder.
    3) psikolojik danışmanlık sorusu
    4 ) NO yanıcı bir gaz değildir (yanma sonucu açığa çıkar )
    5) yükü taşıyana fiziki olarak destek olmak elle taşımamıdır.
    6) emniyet kemeri sorusu iptale açıktır.

11. kizilsu

kizilsu TÜİSAG Üyesi

Ben aşağıdaki şekilde itiraz edeceğim;
    A kitapçığının 86. sorusu doğru cevap olan D şıkkında ürüne iliştirilmelidir yerine ürü iliştirilmelidir ibaresi anlam kayması, anlaşılamama ve yanlış algı oluşturduğu için B şıkkına yöneltme yapmaktadır
    17 Ocak 2002 Tarihli resmi gazete
    Sayı: 24643
    "CE" Uygunluk İşaretinin Ürüne İliştirilmesine ve Kullanılmasına Dair Yönetmelik
    "CE" uygunluk işaretinin ürüne iliştirilmesine ve kullanılmasına dair genel esaslar
    3) Ürüne veya bilgi plakasına, ürünün yapısı gereği bunun mümkün olmadığı ya da istenmediği durumlarda varsa ambalajına ve ilgili teknik düzenlemenin öngörmesi halinde ürün beraberindeki belgelere iliştirilir, ibaresi B şıkkının da yanlış bir ifade olmadığını göstermektedir.

12. kerim dede

kerim dede TÜİSAG Üyesi

evet eksık yazıldıgından temızlıkte eksık yapoılıyor gıbı bır sonuc ortaya cıkıyor 15 gunde bır temızlık yapılıyor sonucundada o soru yanlıs oluyor o sıkkın her gun temızlenır 15 gunde bırde genel temızlık ve hıjyen yapılır olması gereklıydı

forbidden bu yazıya teşekkür etti.
  13. zozgeshn

zozgeshn TÜİSAG Üyesi

A KİTAPÇIĞI
    SORU 2-İŞYERİ HEKİMİ
    SORU 26- YÖNETİM SİSTEMİ
    SORU 43-KAYNAK İŞLERİNDE ENDÜSTRİYEL HİJYEN
    SORU 80-EMNİYET KEMERİ

BU SORULARA İTİRAZ EDECEĞİM
    BENİMLE AYNI FİKİRDE OLAN ARKADAŞLAR VAR MI?

İSTANBUL'DAN NASIL İTİRAZ EDECEĞİZ?

14. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

hatalı işte başvur +1 :)

15. forbidden

forbidden TÜİSAG Üyesi

hatırlamadıklarımıda yanlış hesaplayıp hesapladığımda az bir farkla 70 barajını aşıyorum ancak baraja yakın olup bir iki soruyla kaybeden arkadaşlar için itiraz etmek isterim itiraz etmeyi düşündüğüm sorular ohsas18001 sorusu , CE işareti sorusu ve banyo-temizliği ile ilgili sorular.

alice bu yazıya teşekkür etti.
  16. scttn

scttn TÜİSAG Üyesi

aynen bende 69 almıştım bir önceki sınavda bu sınavda da 68 alıyorum sanırım.

17. betül adar

betül adar TÜİSAG Üyesi

ISO 9000

18. Muammer03

Muammer03 TÜİSAG Üyesi

"Şu yanlış, bu yanlış hadin BAŞVURUN iptal ettirin" gibi söylemler bence hiç hoş değil. Birileri yattığı yerden faydalanmanın peşinde. Organize olunur para toplanır vs ona bir itirazım yok ama birilerini tabiri caiz ise gaza getirme hareketleri çok hoş olmuyor.

*Yönetim sistemi sorusunda hata yok çünkü "yönetim sistemi" diyor iş yeri sağlığı ile ilgli bir ibare yok. (Ben doğru yaptım)
    *"Çocuk işçilerin en fazla haftalık 35 saat" sorusu yanlış değil çünkü bütün çocuklar için 35 saat çocuklar içinde 15 yaşını geçmişler 40 saat. Yani genelleme yapıldığı için 35 saat doğru iptal edilmez (Ben yanlış cevap olan 40 saati işaretledim)
    *7,5 saat çalışılacak işlerden değildir, cevap şıklarında değil ama sorunun anlaşılması açısından bence sorun var İPTAL EDİLMELİ ama yinede İPTAL ETMEYECEKLER bence (Ben yanlış cevap işaretledim )
    *CE sorusu hem çift cevap hemde doğru diye işaretlenen D şıkkında yazım hatası var "ürünü" kelimesi sanki ürünü ce belgesine iliştirme gibi zıt anlam yüklüyor ve B şuıkkı olan belgelerinde de CE belgesi olması lazım. BENCE İPTAL EDİLİR (BEN YANLIŞ ŞIKKI İŞARETLEDİM)
    *Testere sorunsunda her ne kadar aralık verilmesi gerekse ise de aşşağıdakilerden (aşşağıdaki değerlerden hangisi) dediği için cevap 90 ama birim yazmadığı için tutturulabilir fakat "aşşağıdakilerden" ibaresi geçtiğinden dolayı aralık vermek zorunda değil birim yazılmadığundan dolayı BENDE İPTAL EDİLİR

BENE BUNLARIN HARİCİNDEKİ HİÇBİRŞEY İÇİN UMUTLANMAYIN, umutlanmayın diyorum ama tabiki başvurmak gerekir güzel bir gerekçe yazılabilir. Benim şahsi fikrim 2 soru iptal olacak sadece.

mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  19. sea2901

sea2901 TÜİSAG Üyesi

bende bu sorulara itiraz edeceğim ama yönetmelik ve kanunları dayanak göstermeliyiz. Güçlerimizi birleştirelim. Yazdığın dilekçeyi bana yollarsan dilekçeme seninkileri de ekler, İSGÜM'e iletirim.

mskosen bu yazıya teşekkür etti.
  20. betül adar

betül adar TÜİSAG Üyesi

kalite sistemi diğerleri ısg yönetim sistemleri cevap doğru yani

21. mskosen

mskosen TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR A KİTAPÇIĞI 27 , B KİTAPÇIĞI 8 BU SORU KESİNLİKLE YANLIŞTIR. .ÇÜNKÜ KURŞUN İLE GÜNLÜK ÇALIŞMA 4 SAATTEN FAZLA OLMAZ

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica