18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Yavuz Eryılmaz

Yavuz Eryılmaz TÜİSAG Üyesi

İş yeri hekimliğinde B kitapçığında 44. ve 66. sorular ayniydi..

2. semilalp

semilalp TÜİSAG Üyesi

"Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir" arkadaşlar hatalı gördüğümüz soruları doğruda yapsak yanlışta yapsak itiraz edelim,sonuçta doğru yapanların bir kaybı yok,diğer taraftan kritik durumda bulunan arkadaşların barajı geçmesine vesile olalım,sonuçta 70-100 arasında bir fark yok kimse sizi ödüllendirmeyecek bencil olmayalım lütfen...

simayiii, ekmel hakkı yalçın, hnys ve 12 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. zozgeshn

zozgeshn TÜİSAG Üyesi

şıklarda 90 900 9000 vs. cevaplar olsaydı evet hatalı diyebilirdik ama şıklar birimden dolayı kafa karıştıracak şekilde değildi , değişmesini beklemeyin bence

hediye gökyürek bu yazıya teşekkür etti.
  4. özgür bey

özgür bey TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhabalar.herkese geçmiş olsun öncelikle.Ben hayatımda bu kadar soru kalitesi düşük bir sınav daha görmedim.25-30 soruda neredeyse 2-3 doğru cevap olacak kadar çelişki vardı.İnsanlar bu soruları hazırlarken ne düşünüyorlar acaba.sınav sorularına itiraz ücreti soru başına 10tl imiş.Bence birlik olalım aynı sorulara itiraz edip bunlara para kazandırmayalım.böyle iş olmaz.Tezgah mı kurdular dersiniz.para kaynağımı yaratmak istediler.Böyle saçma sınav olmaz olsun.bu kadar önemli kıymetli bilgi varken,kimsenin bilmediği bilemeyeceği çelişkilere düşeceği soruları hazırlamak bence kesinlikle art niyetli bir yaklaşım.Birde unutmadan eğitimdeki hocalarımıza buradan selam olsun.nerde çıkar dedikler,bu çok önemli dedikler sorular.Hepsini tekrardan andım. :) Bu zihniyet ile bu sınav tarzı ile benim 4 yaşındaki oğlum sınava girse isyan eder.birde bizleri düşünün.Adamlar oturmuş şunları düşünmüş :acaba bunlar nelere çalışmıştır,biz neleri soralım.bunu sorsak bilirler mi acaba.Yok yok bunu soralım.bak gör hayatta işin içinden çıkamazlar.
    sınava biraz renk katalım.zaten itirazlarda azalmış.döner gelirler azalacak felan filan vb vbvb....Vallaha iyi geldi içimi döktüm.sizede tavsiye ederim :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. zozgeshn

zozgeshn TÜİSAG Üyesi

katılıyorum , toplam nedir yani ?

6. Helios

Helios TÜİSAG Üyesi

işyeri hekimliği sınavında B kitapçığında 2 soru aynıymış.. sınav sırasında da belirtenler vardı.
    Dalgıçlarla ilgili soru A kitapçığı 45. soru, uzmanlık alanım olduğu için söylüyorum, hatalıdır. 2 doğru cevabı vardı. Sorular açıklanınca inceleyeceğim yine ancak İptal edilmelidir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

asdu bu yazıya teşekkür etti.
  7. Mbas

Mbas TÜİSAG Üyesi

valla ben de aynen katılıyorum . Bizim şimdiye kadar dogru diye düşündüğümüz şey apaçık belli olandır . Bunlar kelime oyunu yapmaktan sınav yapmayı şıkları karıştırmışlar güya kafa karışıklıgı yaratmak istemişler.. Hele bi de tozun tanımında ki toplam ne demek yaaa . Bunu nasıl yorumlamak gerekirdi. Toz fiziksel olarak uçucu ama dolayısıyla askı da demektir.

8. Miraqe

Miraqe TÜİSAG Üyesi

elle taşıma sorusu da bence hatalıydı . butun sıklar doğruydu .bunada ıtıraz etmelıyız bence

DBTIRAK, esmeray, Seyidoglu60 ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. fatmaaktaş

fatmaaktaş TÜİSAG Üyesi

sorular çok kalitesizdi..

DBTIRAK, Murataltun123, atiyeaaa ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. asuayten

asuayten TÜİSAG Üyesi

Aynı olan soru neydi?

11. yakup kahraman

yakup kahraman TÜİSAG Üyesi

bu sınavı hazırlayanları allah kahretmesin zor desen zor değil kolay desen kolay değil çelişkili soru ne demek ya çok da calişsan o sorularda çelişki yaşar insan bi kendinize gelin ya her sene bir sürü yanlış soru, bir sürü iptal 100 tane doğru soru seçemeyen ekip mi Türkiye de iş sağlığı güvenliği uzmanlarını belirleyecek yazık...

Eren Ayık, DBTIRAK, Murataltun123 ve 10 kişi daha buna teşekkür etti.
  12. ryuk

ryuk TÜİSAG Üyesi

valla bizle dalga geçiyorlar ya. ayıptır. ne biçim soru bunlar arkadaş. tabi kendilerinin tuzu kuru. oturmuşlar makam koltuklarında millete nasıl geçirsem diye düşünüyorlar. hiç kimse de biz bu arkadaşları eğitelim geliştirelim demiyor. kendimi zor tutuyorum pis saydırasım var. bu kadar insanın emeğiyle böyle kolay oynanmaz.

Eren Ayık, DBTIRAK, Murataltun123 ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. bariscam

bariscam TÜİSAG Üyesi

Zaten bir işgüzarlık olduğu belli..şüphelendiğiniz bütün sorulara itiraz edin biraz uğraşsınlar saat 11 olmuş hala soruları ve cevap anahtarını açıklayacaklar.

DBTIRAK, Fasih Fatih DEMİRTAŞ ve Barış12 bu yazıya teşekkür etti.
  14. Muammer03

Muammer03 TÜİSAG Üyesi

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/dokumanlar/2013/duyuru/IsYeriHekim_IsGuvnUzm.pdf
    A
    dayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Döner
    Sermaye İşletme

Müdürlüğünün
    Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540
    5083 1
    150 07 IBAN N
    u’lı

hesabına

itiraz edilecek her bir soru için

1
    0

TL (KDV
    dahil)
    “sorulara itiraz ücreti”

adı altında
    yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul
    edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışm
    a ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
    Genel
    Evrak Servisi
    İnönü Bulvarı
    No:42
    Emek
    -
    ANKARA’dır.

15. manchestain

manchestain TÜİSAG Üyesi

meb'in hazırladığı sınavda bu kadar olur işte edebiyat sınavı mübarek hileli sorular :D

Fasih Fatih DEMİRTAŞ ve ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  16. Gokce Ukkan

Gokce Ukkan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar çoğu soru çelişkiliydi;
    Mesala ; CE belgesi Avrupa standartıdır. Şıklar çok fazla çelişkiliydi. 2 ye indirdikten sonra tamamen arada kalınıyordu.
    Ayrıca iplerin bakımı konusunda ıslak olan kurutulursa , kirli olan ipte temizlenip kurutulabilir ama normalde ıslatmamakta gerekir.
    Ayrıca Toz sorusunda Toplam ne demekti yani Askı da kalabilir ? Uçucuda olabilir? Toplam diye bir kavram mı vardı acaba? Bu tanımı yabancı kaldım . Yani Toplam yerine hepsi ya da anlaşılır ifade kullanılmalıydı.
    Bu tür soruların iptal edilmesi gerekir.

17. Mbas

Mbas TÜİSAG Üyesi

Ayrı

Ayrıca tozla ilgili olarak mantıklı olarak düşünürsek askı da olan şey, aslında havadan hafif demek değil midir ? dolayısıyla uçucu anlamı da çıkmaz mı ? Mümkünse fizikçi arkadaslar bunu açıklarsa sevinirim ?

18. Hakan büyükşimşek

Hakan büyükşimşek TÜİSAG Üyesi

Slm arkadaşlar.Bence acil çıkışla ilgili soruda iptal olması gereken bir soru.Yanlış hatırlamıyorsam acil çıkışta yüzde ellisi olacak ibaresinde en az gibi bir ifade yoktu yanlış değilse.hatta pigtogramımı zemin renginimi soruyor oda belirtilmemişti.bir dier deyişle en az ibaresi olmadığından yüzde elli dediği için zemin yüzde elli ise pigtogramda yüzde elli olacaktır.yani hem yeşil hem beyaz doğru bir cevap bence.soruda zemin rengi en az! yüzde elli olan dese yeşil,pigtogram dese beyaz.bence iptal edilmesi gereken bir soru.umarım herkes başarılı olur.

19. Mbas

Mbas TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben bi kaç tane soru sormak istiyorum.
    1) Bu sınavın sorularını intertette yayınlamak bu kadar zor mu saat 12 oldu ?
    2) Biz sınavdan önce okudugunu anlama, edebiyatın kelime oyunlarına mı çalışmamız gerekirdi ?
    3) Ayrıca bu sorulara itirazın paralı olması ne demek ?

20. Gokce Ukkan

Gokce Ukkan TÜİSAG Üyesi

Bende önce Yeşil rengi işaretledim sonra çelişki olduğunu gördüm Beyaz yaptım inanın soruyu 3 kere okudum sorunun zaten anlatımında çelişki var yani ' İşaret alanının ' diye geçiyor sanki işaret alanı dediği Beyaz pigtogram gibi geldi fakat sınav çıkışında hala kafama takılan sorulardan biri de bu soruydu, net değildi. Acil çıkış gösteren renkler desin ya da Türkçeyi daha anlaşılır ifade etsinler.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica