18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sercan Öztürk

Sercan Öztürk TÜİSAG Üyesi

A-Kitapçığinda 2,26,80 sorularında hemfikirim

mehmet _86 bu yazıya teşekkür etti.
  2. da133

da133 TÜİSAG Üyesi

itiraz etmek için toplu olarak bir itiraz dilekçesi hazırlanabilir mi en az 9 soru var hatalı?

3. memostar

memostar TÜİSAG Üyesi

ANLAMADIM BİRŞEY VAR A2 VE A86 NEDEN YANLIŞ...

4. mamaro1905

mamaro1905 TÜİSAG Üyesi

ama o dediğin tehlikeli durum değil tehlikeli harekettir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

trkpk bu yazıya teşekkür etti.
  5. ReDDeCK

ReDDeCK TÜİSAG Üyesi

MADDE 4 - (1) Bu Yönetmelikte geçen;
    a) Bakanlık: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını,
    b) Kişisel koruyucu donanım: 29 Kasım 2006 tarih ve 26361 sayılı resmi gazete’ de
    yayımlanan Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği esas alınmak üzere,
    1) Çalışanı, yürütülen işten kaynaklanan, sağlık ve güvenliği etkileyen bir veya birden
    fazla riske karşı koruyan, çalışan tarafından giyilen, takılan veya tutulan, bu amaca uygun
    olarak tasarımı yapılmış tüm alet, araç, gereç ve cihazları,
    2) Kişiyi aynı anda bir veya birden fazla riske karşı korumak amacıyla üretici tarafından
    bir bütün haline getirilmiş cihaz, alet veya malzemeden oluşmuş donanımı,
    3) Belirli bir faaliyetin yapılması için korunma amacı olmaksızın taşınan veya giyilen
    donanımla birlikte kullanılan, ayrılabilir veya ayrılamaz nitelikteki koruyucu cihaz, alet veya
    malzemeyi,
    4) Kişisel koruyucu donanımın rahat ve işlevsel bir şekilde çalışması için gerekli olan ve
    sadece bu tür donanımlarla kullanılan değiştirilebilir parçalarını
    ifade eder.
    (2) Aşağıda belirtilenler, yukarıda tanımı yapılan kişisel koruyucu donanımdan
    sayılmaz:
    a) Özel olarak çalışanın sağlığını ve güvenliğini korumak üzere yapılmamış sıradan iş
    elbiseleri ve üniformalar,
    b) Acil kurtarma servislerinin kullandıkları ekipman,
    c) Askerlerin, polislerin ve diğer kamu güvenlik güçlerinin giydiği ve kullandığı kişisel
    koruyucular,
    ç) Kara taşımacılığında kullanılan kişisel koruyucular,
    d) Spor ekipmanı,
    e) Nefsi müdafaayı veya caydırmayı hedefleyen ekipman,

peki nerede geçmekte bu yönetmelikte bahsi geçen krem ve merhemler???

6. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mehmet _86 bu yazıya teşekkür etti.
  7. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

OSGB'ler ve İSGB'lerdeki Uzmanlar sadece rehberlik ve danışmanlık yaparlar. İlgili yönetmeliği okuduğunuzda da göreceksiniz hiçbir zaman önlem almak yazmaz. İlgili tedbirleri alması için işverene bildirirler, eğer yapmazsa onaylı deftere yazarak yıl sonunda Bakanlığa bildirirler. Bu nedenle B şıkkı doğru değil. Yani soruda bir hata yok bence.

8. Diren2011

Diren2011 TÜİSAG Üyesi

OHSAS IN görevleri hangi soruydu hatırlayamadım

9. mamaro1905

mamaro1905 TÜİSAG Üyesi

banyo temizliği sorusunun cevabı yönetmeliktede 15 gün geçiyor sonuç alamazsın.

10. mskosen

mskosen TÜİSAG Üyesi

a kitapçığı 27. b kıtapçığı 8. sorularda yanlış itraz edeseniz sevinirim..

11. mamaro1905

mamaro1905 TÜİSAG Üyesi

68 ile kaldım çok mutsuzum be atam :(

12. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

Bence de saçma bir soru olmuş. İptal edilmeli diye düşünürken yönetmeliğe baktım ve Ek 2'de cilt koruyucular altında varmış :(
    CİLT KORUYUCULARI
    - Koruyucu kremler / merhemler

13. mskosen

mskosen TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR İTİRAZ ETTİĞİNİZ SORULARI DOĞRU VEYA YANLIŞ YAPSAN DA O İPTAL EDİLEN SORULAR HERKESE DOĞRU YANİ 1 PUAN GETİRECEKTİR YANİ BEN DOĞRU YAPTIM BENİM PUAN DÜŞER DEMEYİN HERKESE PUAN GELİR.

14. metin yurtsever

metin yurtsever TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, soruların iptali için baş vuralım. Şıkların değişikliği için değil yoksa sonuçlanması uzun sürer.

15. Diren2011

Diren2011 TÜİSAG Üyesi

92 nin hatalı olduğunu düşünüyorum

16. sea2901

sea2901 TÜİSAG Üyesi

A26 soruda yukarıda verilenlerden hangileri İSG yönetim sistemidir diyor? Yani içinde İSG var. O yüzden soru kesinlikle hatalı.
    çoçuk işçiler 35 saat olacak, o konuda katılıyorum.
    CE sorusunu da kesinlikle iptal etmezler, yönetmelikte aynen bu şekilde geçiyor.
    testere sorusu iptal edilir, kesinlikle haklısın. hem aralık olarak verilmeli hem de birim yazılmalıydı.
    Arkadaşlar biraz gerçekçi olalım.biz istedik diye soruları iptal etmezler. Sadece dediklerinin aksini ispat edersek soru iptali olur. O yüzden bu mantıklı bu mantıksız yerine yönetmelikleri dayanak göstermenizi tavsiye ederim.

seytug bu yazıya teşekkür etti.
  17. zozgeshn

zozgeshn TÜİSAG Üyesi

a2-"işyerlerinde iyileştirici sağlık hizmetlerinin sağlanması" iş hekimliğinin temel uygulaması değilmidir?

Benim fikrim; niteliklerini işyeri hekimi değil insan kaynakları sınar ve uygun işe yerleştirir

Didem AKŞAHİN bu yazıya teşekkür etti.
  18. irmik

irmik TÜİSAG Üyesi

B grubu 45. soru, yukarıdakilerden hangisi İSG yönetim sistemidir denilmekte,

19. Aysgonul

Aysgonul Guest

Teşekkürler..
    Kendi aramızda da çok farklı sonuçlara gidiyoruz..Tüm sorular tartışılabilir durumda ve çok fazla farklı fikir var hangisi doğru konusunda sadece kendimiz araştırıp doğruyu bulabileceğiz gibi bir durum oluyor.Bu durumda herkes kendisi arayacak ve bana göre doğru başkasına göre yanlışsa ona da itiraz edilecek gibi enteresan bir sonuç ortaya çıkacak..
    Bir yol gösterinimiz yok demek ki :(

20. caltas

caltas TÜİSAG Üyesi

26 ve 80 de bende hemfikirim

21. mskosen

mskosen TÜİSAG Üyesi

kesinlikle yapın iptal olması gereken sorular

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica