18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. can61

can61 TÜİSAG Üyesi

70
    geçen arkadaşları tebrik eder sınırda kalanlara diğer sınavda başarılar dilerim .
    70 barajı hakkaten çok yüksek barajın düşürülmesi için baskı yapmalıyız

2. ahmet ahmet

ahmet ahmet TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 75 beklerken 72 aldım bunada çok şükür üstümden büyük bir yük kalktı Allah çalışıpta kalanlara sabır versin

3. ozlemozhan

ozlemozhan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sınavı geçenler genel olarak OSGB'de mi çalışmayı düşünüyor yoksa bireysel mi? Benim araştırmalarıma göre her ikisinin de avantajı dezavantajı var ancak bireysel çalışmak daha mantıklı geliyor? Belge almadan belge numarasıyla çalışılabiliyor muyuz?
    Bir diğer sorum; C sınıfı iş güvenliği uzmanları bireysel eğitim verebiliyor mu? yoksa bunun bazı koşulları var mı?

Yağmur Çiçek bu yazıya teşekkür etti.
  4. AKIN26

AKIN26 TÜİSAG Üyesi

dilekce örneği olan arkadaşlar var mi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. namikkemal

namikkemal TÜİSAG Üyesi

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ /ANKARA 

Konu: sınav Sonucuna İtiraz

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı tarafından 18.05.2013 günü yapılan C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına katıldım.
    Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde sınav sonucu 69 puan alarak başarısız olduğum belirtilmektedir. Yaptığım değerlendirmede iptal edilen 5 sorudan önce 71 puan almam gerekirken, iptal edilen sorulardan sonra 69 puana düşmüştür, sınav kağıdımın değerlendirilirken bir hata yapılı kanaatindeyim. sınav kağıdımın bir kez daha incelenmesi ve değerlendirilmesini, yapılacak değerlendirme sonucunun ise tarafıma bildirilmesini arz ederim.

TC Kimlik No : 666666666666 
Adres : Atatürk Mah. Gazi Sok. 9/5 Ankara/ANKARA

EKİ : sınav sonuçlarına itiraz ücreti dekontu

6. K.muh.taner

K.muh.taner TÜİSAG Üyesi

sorulara itiraz için yatırılan hesap numarasına mı yatırılacak?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. lvntshn

lvntshn TÜİSAG Üyesi

İptal edilen bu 3 soru mahkemeye başvuranları mı kapsıyor peki ? Geçenler zaten kaç soru iptal edilirse edilsin geçmiş oluyor. Geçtikten sonrada kaçla geçtiğinin önemi yok. Burada merak ettiğim 100 kişi sınırla kaldı diyelim. 10 kişi mahkemeye başvurdu ve 3 soru daha iptal oldu. O sınav sonuçları tekrar mı değerlendiriliyor. Mahkemeye başvurmamış olupta 68-69 dan kalanlar sorular iptal edildikten sonra (eğer iptal edilen sorular kendisine yarıyorsa) geçme ihtimali var mı mahkemeye başvurmasa bile. Eğer bu şekilde ise yani herkesi kapsıyorsa çoğu kişi hep başkalarının başvurmasını bekleyecek ben uğraşamam diğer sınava daha çok çalışıp girerim diye. Bu konuya bir açıklık getirmenizi rica ederim.

musa54 bu yazıya teşekkür etti.
  8. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

Sınavı mahkemeye taşıyınca yaklaşık 1 yıl mahkeme sürüyor, mahkeme bitince lehinize karar verdiyse bu sefer ÇSGB temyiz ediyor, bir yıl da o sürüyor. En nihayetinde kazanıldıysa sonuçlar yeniden değerlendiriliyor. Mahkeme sonucu iptal olan sorular herkes için doğru kabul ediliyor. 2 senelik süreci beklerim diyenler ortak olarak dava açarlarsa masraf az olur ama insanlar genelde bu kadar uğraşmaktansa tekrar sınava girerim diyor. 2 hakkını da kullanmış olanlar için belki manalı olabilir ama sınav hakkı bulunanlar için pek tercih edilecek bir yol değil bence.

9. sungur61

sungur61 TÜİSAG Üyesi

hatalı sorular doğru kabul edilmiş benim sınav sonucuma göre. bu konuda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. ama kritik durumda olanlar kağıtlarının tekrar okunması için başvurabilirler. böyle hakları var. ayrıca bazı soruların iptali için mahkemeye gidebilirler ama mahkeme süreci uzun bayağı. en iyisi mahkemeye verdikten sonra ağustos sınavına çalışmaları

10. ergo

ergo TÜİSAG Üyesi

benim de iptal sorularıyla 73 olması gerekiyordu 71 aldım geçebildiğim için seviniyorum ama bi sıkıntı olabilir ,sınırda kalan arkadaşlar itiraz etsinler bence.

Tütü bu yazıya teşekkür etti.
  11. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

İtiraz yerine bir sonraki sınava hazırlanmak daha akıllıca olur kanısındayım.

12. Yağmur Çiçek

Yağmur Çiçek TÜİSAG Üyesi

Sevgili Arkadaşlar;
    Bir çok açılmış konuşma konusu olmasına rağmen biz hep beraber buraya toplaştırıp her konuyu bu sayfada konuşuyoruz. Her yazılanı da okumuyoruz o yüzden tekrar tekrar sorulmuş şeyler var. Sorulmuş olabilir ancak merak ettiğim bir şey var. sınav sonucu olumlu olanlarımız, bundan sonraki süreçte belgeyi almak için neler yapması gerekli?

13. ermandemirkol

ermandemirkol TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar burada her bir soru için sorulara itiraz ücreti 10TL yatırılacaktır, deniliyor

dilekçede itiraz ettiğimiz soru numaralarını da mı yazmamız gerekiyor?

14. Tütü

Tütü TÜİSAG Üyesi

aynen doğru söyluyosun ben de 71 beklerken 69 geldi ve eklenmediğini düşünyorum.İtirazımıda ettm bugun

Hakan büyükşimşek bu yazıya teşekkür etti.
  15. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

kendini işsiz olarak hayal et dostum :).aynen bende kalırım diyodum aynısı oldu

16. İSG_Mühendisi

İSG_Mühendisi TÜİSAG Üyesi

Benimde aynı 74 idi hatalı sorularla 76 olucaktı. 74 geldi sonuç. Doğruya eklenmemiş sanırım hatalı sorular barajı geçemeyen arkadaşlar itiraz edebilir.Allah yardımcıları olsun

17. rizakaya

rizakaya TÜİSAG Üyesi

Banyo ve lavabo sorusunu iptal etmeyen zihniyet optikleri bile doğru dürüst okuyamamıştır.

18. ms.teksin

ms.teksin TÜİSAG Üyesi

72 ile geçtik sınavı.Sınavda başarılı olan arkadaşların sertifikalarını kazasız belasız kullanmaları nasip olur inşallah.

19. serdaldeniz

serdaldeniz Banned

20. serdaldeniz

serdaldeniz Banned

eklenmıs haliii

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica