18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. baris301

baris301 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sınav açıklandıktan sonra soru itirazı diye birşey yokmuş. sadece yapacağınız itirazlar sınav kağıdınızın tekrar okunması şeklinde oluyormuş. şu saatten sonra bakanlığın tekrar soru iptal etme diye birşeyi yokmuş. süreç bundan sonra eğer soru iptali ise mahkeme kararı ile olurmuş bunun dışında soru iptali mümkün değilmiş. arkadaş bakanlıkta çalışan bir tanıdığına araştırmasını rica etmiş aldığı cevap bu.
    Eğer soru ve cevap anahtarları açıklandıktan sonra bakanlığa dilekçe gönderen arkadaşlar var ise o dilekçeleri ile mahkemeye başvurup iptal isteminde buluna biliyorlarmış.
    Fakat hiç itiraz dilekçesi göndermeyenler ise hatalı buldukları soruları ve gerekçelerini yazarakta mahkeme yoluna gidebiliyorlarmış. bana söylenenler bunlar.

ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  2. zoz

zoz TÜİSAG Üyesi

Peki bu kurumsal hesap No dediği nedir link gönderirmisiniz?

Mesut KAYCI bu yazıya teşekkür etti.
  3. Hakan büyükşimşek

Hakan büyükşimşek TÜİSAG Üyesi

4. turgut berber

turgut berber TÜİSAG Üyesi

ücreti nasıl yatıordınız?daha bildirilecek ondan sonra yatırılacak..öyle diyor bilgilendirme linki..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Ben emek 8. cadde Ziraat Bankasına yatırdım . Ana şube orası zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kurumsal Tahsilat Programı C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifika ücreti dedim. TC numaramı istediler söyledim sistemden ismim çıktı baba adım vs.. Sonra ücreti onlar söyledi 354 TL olarak ve yatırdım. Başka Ziraat Bankasına gittim öyle birşey yok bilgimiz yok dediler. Ama ana merkez aldı ve yarın onlarda almaya başlar farkında değillerdir dediler. İlk ben yatırmışım :)

turgut berber bu yazıya teşekkür etti.
  6. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Ama mantıken 1 temmuzda 6331 yürürlüğe giriyor Ağustos sınavını neden eski mevzuattan yapsınlar ki? Yürürlükte olandan yapılması gerekir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı kurumsal tahsilat programı C sınıfı iş güvenlik uzmanlığı sertifika ücreti diyorsunuz TC nizi soruyorlar sistemden baba adınıza kadar çıkıyorsunuz sertifika ücreti 354 TL diyorlar işlem bu kadar. Link veremiyorum çünkü yok kusura bakmayın

zoz bu yazıya teşekkür etti.
  8. FAZIL KARAKÜP

FAZIL KARAKÜP TÜİSAG Üyesi

FARUK ÇELİK' e tweet atan oldu mu.

9. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum, çok şükür ben de kazandım, sınırda kalan arkadaşlara da üzülmemek elde değil, ben de sınırdan kurtaranlardanım. Çoğumuz ne zorluklarla uğraştık, ben bebeğimi bırakıp kursa ve ankaraya gittim, fırsat ve zaman bulduysam çalıştım bu yüzden umarım herkes emeğinin fedakarlığının karşılığını alır.
    Dün ben de parayı yatırdım bankaya ve evrakları da kursa teslim ettim. Diplomasında evlenmeden önceki soyadı bulunan arkadaşlar sertifika evraklarının içine evlilik cüzdanı fotokopisini de eklemeyi unutmasınlar duyurularda rastlamıştım, ne olur ne olmaz!

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  10. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

parayı yatırsan da henüz sertifikan düzenlenmedi, yani görünmemesi normal

11. meaglinluinwe

meaglinluinwe TÜİSAG Üyesi

diploma fotokopisini aslı gibidir diye onaylatacak mıyız?

12. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

gittiğin kurs zaten onaylayacaktır, açıklamada üniversite, noter ya da kurs tarafından onaylı olması gerekir diyor

meaglinluinwe bu yazıya teşekkür etti.
  13. atibey

atibey TÜİSAG Üyesi

ben bu duyuruyu bulamadım link atmanız mümkün mü acaba malesef 69 la kalıp ağustosta sınava gircem

14. abuzer kadayıf

abuzer kadayıf TÜİSAG Üyesi

Link atamıyorum, çünkü bu bakanlıktan kurslara gönderilen bir mail. Daha öncede belirtmiştim, ben kendi kursumun bilgi işlem işlerini de yürüttüğüm için kursa gelen mailleri ilk ben görüyorum. Sonra hocalara bilgi aktarıyorum.

Bakanlığın sitelerinde aradım ama maalesef bulamadım. Biliyorsunuz ki bakanlık bu konularda sadece işine gelen duyuruları yapıyor. Böyle önemli bir konuda sadece mail atmakla yetiniyor.

İsterseniz şöyle yapın, bu bilgiyi teyit etmek için kursunuzu arayıp bakanlığa verdikleri mail adresini kontrol etmelerini isteyin. Muhtemelen onlara da yollanmış olacaktır.

Ama aynısını kopyala-yapıştır yaptım. Bana güvenip çalışmalarınızı 6331'e göre yapmanızı tavsiye ediyorum!

15. ALİ ULVİ ÖZÇELİK

ALİ ULVİ ÖZÇELİK TÜİSAG Üyesi

itiraz için gelen yazıda http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isgm.portal?page=duyuru&id=yetkilendirmeduyurulari bağlantısından ulaşabilirsiniz diyor ama bakanlığın sayfasında böyle bir duyuru yok-ayrıca ben de soru iptalinin yapılmadığını düşünüyorum

Hakan büyükşimşek bu yazıya teşekkür etti.
  16. ALİ ULVİ ÖZÇELİK

ALİ ULVİ ÖZÇELİK TÜİSAG Üyesi

soru iptali konusunda soru: mahkeme kararıyla olan soru iptalleri tüm madurları kapsayacak mı? ve bunu nasıl öğreneceğiz-aslında organize olabilsek bu sınavda en az 10 soru iptal edilebilir ve sınırdaki arkadaşlar kazanmış olurlar)

17. elaisg

elaisg TÜİSAG Üyesi

79 aldım inşallah ağustosta gircek arkadaşlar da doğru düzgün bir sınava girerler. Hiç Umudum yok ama. En kötü sınavımız böyle olsun

18. mehmet naci bulan

mehmet naci bulan TÜİSAG Üyesi

sertifika ücretini ziraat bankası internet şubesinden yatırdım sıkıntı olur mu acaba?

19. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

20. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

internet üzerinden ödeme yapmayınız diye belirtilmemiş. Yanlış okumayalım yazıları arkadaşlar. Bakın ne demişler:

‘’Kurumsal tahsilât hesabına belge ücreti,
    ziraat bankası şubelerinden yatırılabileceği gibi
    ziraat bankası internet bankacılığı kanalıyla da yatırılabilir.
    Fakat EFT yoluyla bu hesaba para yatırılamamaktadır.’’

Yani, gidip bankadan da yatırabilirsin,

yada ziraat bankası hesabın varsa, aç internet subenı ordan HAVALE yap.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica