18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

aşağıdaki sayfada mahkeme süreci hakkında konuşuyoruz.
    http://www.isgfrm.com/threads/18-mayis-sınavından-67-68-69-alanlar-ve-yapılacak-işlemler.8381/

KIVANÇ İSG adlı kullanıcı avukatla görüştü ve hesap numarası açtı.kendisiyle konuşma başlatıp mahkeme süreciyle ilgili bilgi alabilirsin.hesaba para yatırılmaya başlandı bile.

2. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

aşağıdaki sayfada mahkeme süreci ile ilgili konuşuluyor.
    http://www.isgfrm.com/threads/18-mayis-sınavından-67-68-69-alanlar-ve-yapılacak-işlemler.8381/

KIVANÇ İSG adlı kullanıcı avukatla görüştü ve hesap açıldı.hesaba ücretler yatırılmaya başlandı.kendisiyle konuşma başlatın mahkeme süreciyle alakalı detaylı bilgi verecektir.

3. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar iptal edilmesi gereken sorular için dilekçe yollamıştım ve cevap gelince burada paylaşacağımı söylemiştim, çsgb' dan bugün elime geçen tek yaprak cevap aynen şu şekilde;

İlgi, dilekçenizle 18.05.2013 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı sorularına ilişkin itirazınız, ilgili soruları hazırlayan akademisyenlerce değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucu 03.06.2013 tarihinde Genel Müdürlüğümüzün internet sayfasında ilan edilmiştir.
    Söz konusu sonuçlara,
    (http://www.csgb.gov.tr/csgbportal/isggm.portal?page=duyuru&id=yetkilendirmeduyurulari)
    bağlantısından ulaşılması mümkündür.

Soruların iptal edilme gerekçesi ile ilgili en ufak bir bilgi ne yazık ki yok. Belki gerekçeleri belirtilseydi sınırda kalan arkadaşlar için yol gösterici olabilirdi. ::-((

4. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Yapılacak şey yargı yoluna başvurmak olacaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

şükür ben dün aldım belgemi, mahkeme yoluna başvuracak arkadaşlara da bi faydam olamadı ne yazık ki

6. Akshan

Akshan TÜİSAG Üyesi

bildiğim kadarıyla eklenmiş hali

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  7. Aysgonul

Aysgonul Guest

bence yanlış konuya yazdınız 18 Ağustos sorularından olsa gerek..

8. tekstildokuma

tekstildokuma TÜİSAG Üyesi

76 çok şükür

9. HasanB

HasanB TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar sınav sorularından itirazım olanlar A kitapçığına göre
    6. soruda hukuk kurallarının ortak özellikleri sorulmuş ancak cevap olarak yasama organı tarafından konulmuştur deniyor acaba örfi hukuk kurallarını dini hukuk kurallarını ve toplumsal hukuk kurallarını yasama organımı çıkarıyor? hepsi için ortak özellik değildir soruda yazılı hukuk kuralları dese cevap doğru olurdu ancak genel sorduğu için kısıtlama yapmadığı için hatalıdır soru bu yüzden bu sorunun yanlış olduğunu düşünüyorum.
    20. soruda B-C şıkları da cevap olabilirgibi geliyor.
    22. soruda riskleri analiz ederken kullanılacak yöntemi secerken neden işyerinin kısıtları gereksinki bu arada ben busoruyu doğru yaptım c şıkkını işaretledim ancak bana göre hatalı bir soru bu
    45. soruda sürekli kullanılmayan taşınabilir bilgisayarlarla ilgili neden eğitim verilmiyor. sonuçta aralıklıda olsa kullanılıyor bir işyerinde senede 2 defa yüksekte çalışma yapılıyor diye yüksekte çalışma eğitimi verilmeyecekmi? sonuçta işyeri içerisinde bulunan bir ekipman vede aralıklıda olsa kullanılıyor neden eğitim verilmesinki.
    47.soruda çalışana taşıyacağı yükün ağırlığını bildirmessen nasıl ve neye göre önlem alıp taşıyacak saçma bir soru yükle ilgili yükün ağırlığıda yükle ilgili genel bilgi değilmidir. 2 cevabı var bence iptal olmalı.
    49. soruda tehlikeli kimyasalların etiketlerinin olmamasından dolayı yanlış kullanımı tehlikeli durum örneği değil diyorlar peki bu durum nedir? buarada cevap kağıdındaki şıkka göre ben doğru yapmışım ancak bu soruda bana göre hatalıdır.
    50.soruda. kaynak atölyelerinde hem genel hemde lokal havalandırma olmalıdır şıkkı neye göre doğru saçma!! soruda olumsuz sormuş vedehavalandırma kaynak atölyelerinde olmassa olmazlardan değilmiydi??? tavanı neden ozaman 5mt yapıyoruz havalandırma amaçlı değilmi çalışanın zehirlenmemesi için değilmi öyleyse neden havalandırma yapmayalım.
    58.soruda açık havadaki vinçlerin kabinleri kapalı olmalıdır çümlesinde kelime oyunumu varda yanlış anlamış değilim.
    62.soruda yöetmelikte hem 3mt ve hemde 4mt geçiyor çelişkili bence iptal olabilecek sorulardan birtanesi
    63.soru yangın sorusu direk iptal olacak sorulardan çünkü şıklardaki bütün verilenler yanan maddeyi kapladığında hava ve ısı ile teması kesenmaddelerdir
    69.soru işveren hangi vasıfla ölçümleri yapıyor eğer işveren yapabiliyorsa ozaman neden insanlar İSGÜM e okadar para veripde ortam ölçümlerini devlet tarafından patentli kişilere yaptırıyolar
    85. soru tamamen gülünç 4 veri isteyip 3 cevap olması komedi büyük bir ihtimalle basım hatasından dolayı tartışmasız iptallerden biri olacaktır.
    92. soruda DSÖ :))) komedisi de iptal edilecek sorulardan birisidir.
    99. soruda sormak istediklerini soramamışlar mundar etmişler güzelim soruyu işveren işsaglığı ve güvenliği sertifikasına sahipse ve işyeri sınıfıda uyuyor ise kendisi İSG hizmetini kendiside verebilir dışardanda satın alabilir cevaplarda tek cevap olmadığı için direk iptal olacak sorulardan

10. wowozange

wowozange TÜİSAG Üyesi

69 beklerken 71 aldım her işimin ters gitme totemi tuttu :D

11. eyup54

eyup54 TÜİSAG Üyesi

itiraz etmeyi düşünüyrmusunuz?

12. HasanB

HasanB TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar sınav sorularından itirazım olanlar A kitapçığına göre
    6. soruda hukuk kurallarının ortak özellikleri sorulmuş ancak cevap olarak yasama organı tarafından konulmuştur deniyor acaba örfi hukuk kurallarını dini hukuk kurallarını ve toplumsal hukuk kurallarını yasama organımı çıkarıyor? hepsi için ortak özellik değildir soruda yazılı hukuk kuralları dese cevap doğru olurdu ancak genel sorduğu için kısıtlama yapmadığı için hatalıdır soru bu yüzden bu sorunun yanlış olduğunu düşünüyorum.
    20. soruda B-C şıkları da cevap olabilirgibi geliyor.
    22. soruda riskleri analiz ederken kullanılacak yöntemi secerken neden işyerinin kısıtları gereksinki bu arada ben busoruyu doğru yaptım c şıkkını işaretledim ancak bana göre hatalı bir soru bu
    45. soruda sürekli kullanılmayan taşınabilir bilgisayarlarla ilgili neden eğitim verilmiyor. sonuçta aralıklıda olsa kullanılıyor bir işyerinde senede 2 defa yüksekte çalışma yapılıyor diye yüksekte çalışma eğitimi verilmeyecekmi? sonuçta işyeri içerisinde bulunan bir ekipman vede aralıklıda olsa kullanılıyor neden eğitim verilmesinki.
    47.soruda çalışana taşıyacağı yükün ağırlığını bildirmessen nasıl ve neye göre önlem alıp taşıyacak saçma bir soru yükle ilgili yükün ağırlığıda yükle ilgili genel bilgi değilmidir. 2 cevabı var bence iptal olmalı.
    49. soruda tehlikeli kimyasalların etiketlerinin olmamasından dolayı yanlış kullanımı tehlikeli durum örneği değil diyorlar peki bu durum nedir? buarada cevap kağıdındaki şıkka göre ben doğru yapmışım ancak bu soruda bana göre hatalıdır.
    50.soruda. kaynak atölyelerinde hem genel hemde lokal havalandırma olmalıdır şıkkı neye göre doğru saçma!! soruda olumsuz sormuş vedehavalandırma kaynak atölyelerinde olmassa olmazlardan değilmiydi??? tavanı neden ozaman 5mt yapıyoruz havalandırma amaçlı değilmi çalışanın zehirlenmemesi için değilmi öyleyse neden havalandırma yapmayalım.
    58.soruda açık havadaki vinçlerin kabinleri kapalı olmalıdır çümlesinde kelime oyunumu varda yanlış anlamış değilim.
    62.soruda yöetmelikte hem 3mt ve hemde 4mt geçiyor çelişkili bence iptal olabilecek sorulardan birtanesi
    63.soru yangın sorusu direk iptal olacak sorulardan çünkü şıklardaki bütün verilenler yanan maddeyi kapladığında hava ve ısı ile teması kesenmaddelerdir
    69.soru işveren hangi vasıfla ölçümleri yapıyor eğer işveren yapabiliyorsa ozaman neden insanlar İSGÜM e okadar para veripde ortam ölçümlerini devlet tarafından patentli kişilere yaptırıyolar
    85. soru tamamen gülünç 4 veri isteyip 3 cevap olması komedi büyük bir ihtimalle basım hatasından dolayı tartışmasız iptallerden biri olacaktır.
    92. soruda DSÖ :))) komedisi de iptal edilecek sorulardan birisidir.
    99. soruda sormak istediklerini soramamışlar mundar etmişler güzelim soruyu işveren işsaglığı ve güvenliği sertifikasına sahipse ve işyeri sınıfıda uyuyor ise kendisi İSG hizmetini kendiside verebilir dışardanda satın alabilir cevaplarda tek cevap olmadığı için direk iptal olacak sorulardan

13. Oğuz SARLAYAN

Oğuz SARLAYAN TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar,

Uzman kişilerce değerlendirişmiş itiraz edilecek sorular için itiraz dilekçelerini ekte bulabilirsiniz özellikle rica ediyorum ki ankarada olan ve elden götürebilecekler iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğüne elden ve evrak kayıta kayıt ettirerek itirazlarını elden yapmaları.

Hem A hemde B grubu için ayrı ayrı itiraz dilekçeleri. Son itiraz 23 Ağustos evrak kayıta girecek şekildedir.

14. K.muh.taner

K.muh.taner TÜİSAG Üyesi

ben 67 de kalıyordum 5 iptal sorudan 4 ü yalnıştı benım. nasıl bi iş anlamadım ya

15. mustafa135

mustafa135 TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR,
    KURSTAN BANA BİLDİRİLEN YANLIŞ SORULARI BURAYA ALIYORUM.
    ÇOĞU SORULAR İPTAL EDİLMİŞ TÜZÜK VE YÖNETMELİKLERDİR.
    DİKKATİNİZE SUNUYORUM.

16. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

84 aldım. umarım herkes başarılı olmuştur. Allah kazasız belasız çalışmayı nasip etsin herkese

ayşegül d. bu yazıya teşekkür etti.
  17. ozlemozhan

ozlemozhan TÜİSAG Üyesi

İptal edilen sorularla birlikte 75 puan gelmeliydi fakat 71 aldım, buna şükür diyorum

18. serdaldeniz

serdaldeniz Banned

cok degısık mutlu oldummm vallaaa :D kazandım yaaa Laaaa

19. MURAT SALİH

MURAT SALİH TÜİSAG Üyesi

73 le geçtim Allah yardımcımız olsun hayırlı işler nasip etsin inşallah

20. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

offf saat 14.00 'ıda geçti !!!

21. saydemir

saydemir TÜİSAG Üyesi

22. gzd88