18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. cabir durmaz

cabir durmaz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hatalı olması gerektiğini düşündüklerim.
    C SINIFI A KİTAPÇIĞI
    SORU 9: ÇOCUK ÇALIŞMA SAATLERİ yönetmelikte maddenin sadece bir kısmı yazılmıştır.
    SORU 18: TİTREŞİM İŞİTME KAYBI YANLIŞ AMA (yetersiz aydınlatma-iş kazası genel olduğu için cevabın şaibeli olduğunu düşünüyorum)
    SORU 24: GÜRÜLTÜYE MARUZ KALMA SORUSU PLANLAMA OLMASI GEREKMİYORMU
    SORU 26: OHSAS 18001 OLMASI LAZIM
    SORU 57 : OKSİJEN-ARGON BİR ARADA DEPOLANABİLİR,OKSİJEN-ASETİLEN KESİNLİKLE BİR ARADA DEPOLANAMAZ.CEVABIN ASETİLEN OLMASI GERKEMİYOR MU(yalnız oksijen de yakıcı olduğu için sadece bu özelliğinden dolayı mı cevap bu)
    SORU 86 : CE sorusu ürünü değil ÜRÜNE şeklinde yazılmış olması gerekiyor,yazım yanlışından dolayı
    SORU 88 : DAİRE TESTERE BİRİM BELİRTİLMEMİŞ

fikirlerinizi yazarsanız doğru bir şekilde hareket edelim...

2. montana_26

montana_26 TÜİSAG Üyesi

pürüzlü ve kaygan yüzeylerde çalışma tehlikeli durumdur

3. Muammer03

Muammer03 TÜİSAG Üyesi

Özür dilerim ben sınavda yanlış okumuşum, haklısınız.
    CE sorusundaki D şıkkının yazım hatasına bakın lütfn.

4. cabir durmaz

cabir durmaz TÜİSAG Üyesi

SORU 28: DUŞLAR 15 GÜNDE BİR DEFENFEKTE SORUSU yönetmelikte maddenin sadece bir kısmı yazılmıştır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Murat Fatih İNAN

Murat Fatih İNAN TÜİSAG Üyesi

Aynen arkadaşlar, daha geçtiğimiz günlerde 120 tl KPSS'ye verdim, minumum 5 soruya itiraz edeceğim. Ortak kanaatte olduğumuz sorular olmasında yarar var. O yüzden mesajlar olgunlaşsın istiyorum.

6. mskosen

mskosen TÜİSAG Üyesi

Yanlış düşündüğün sorular varsa internetten yönetmenliklere bakar ve bu sayfadan ilerleyen saatlerde dilekçe örnekleri yayınlanır sızde ona göre itraz dilekçeni yazarak bakanlığa verebilirsin umarım sınavı kazanırsın

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Aysgonul bu yazıya teşekkür etti.
  7. Y.ÖZDOĞAN

Y.ÖZDOĞAN TÜİSAG Üyesi

bende para yatırabilirim,sorun deil,ankaradaki arkadaşlar biraz daha duyarlı olsunlar !!!!

8. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

Yalnız burada hangileri İSG Yönetim sistemidir diye soruyor. Hangileri yönetim sistemi demiyor. QS 9000'in uzaktan yakından İSG Yönetim Sistemleri ile alakası yok. Bu standart büyük Otomotiv firmalarının yan sanayi firmaları için çıkarttığı ilk standarttır. Daha sonra ISO tarafından 16949 olarak tüm otomotiv yan sanayi firmaları için genelleştirilmiştir. Temeli de ISO 9001'dir. Bu konuda çalıştığım için biliyorum. Bu soru kesinlikle yanlış.

Tütü ve irmik bu yazıya teşekkür etti.
  9. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 28 soru b şıkkı eksik olarak yazılmıştır bu kesinlikle itiraz edilmesi gerken bir sorudur

cabir durmaz bu yazıya teşekkür etti.
  10. memostar

memostar TÜİSAG Üyesi

BEN GÖREMEDİM AMA BİRDE SİZ BAKIN İŞYERİ HEKİMİ TEDAVİ YAPAMAZ...
    İşyeri hekimlerinin görevleri
    MADDE 15 – (1) İşyeri hekimleri, iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri kapsamında aşağıdaki görevleri yapmakla yükümlüdür.
    a) Rehberlik ve danışmanlık;
    1) Bulunması halinde iş sağlığı ve güvenliği kuruluna katılarak çalışma ortamı gözetimi ve işçilerin sağlık gözetimi ile ilgili danışmanlık yapmak ve alınan kararların uygulanmasını izlemek,
    2) Kantin, yemekhane, yatakhane, kreş ve emzirme odaları ile soyunma odaları, duş ve tuvaletlerin bakımı ve temizliği konusunda gerekli kontrolleri yaparak tavsiyelerde bulunmak,
    3) İş sağlığı, hijyen, toplu koruma yöntemleri ve kişisel koruyucu donanımlar konularında tavsiyede bulunmak,
    4) İşyerinde iş sağlığı ve güvenliğinin geliştirilmesi amacıyla gerekli aktiviteler konusunda işverene tavsiyelerde bulunmak,
    5) İş sağlığı ve güvenliği çalışmaları kapsamında işyerinde periyodik incelemeler yapmak ve risk değerlendirme çalışmalarına katılmak,
    6) İşyerinde sağlığa zararlı risklerin değerlendirilmesi ve önlenmesi ile ilgili mevzuata göre yapılması gereken koruyucu sağlık muayenelerini yapmak,
    7) Sağlık sorunları nedeniyle işe devamsızlık durumları ile işyerinde olabilecek sağlık tehlikeleri arasında bir ilişkinin olup olmadığını tespit etmek, gerektiğinde çalışma ortamı ile ilgili ölçümler yapılmasını sağlayarak, alınan sonuçların işçilerin sağlığı yönünden değerlendirmesini yapmak,
    8) İşin yürütümünde ergonomik ve psikososyal riskler açısından işçilerin fiziksel ve zihinsel kapasitelerini dikkate alarak iş ile işçinin uyumunu sağlamak ve çalışma ortamındaki stres faktörlerinden korunmaları için araştırmalar yapmaktır.
    b) Sağlık gözetimi;
    1) Gece postaları da dâhil olmak üzere işçilerin sağlık gözetimini yapmak,
    2) İşçilerin işe giriş ve periyodik sağlık muayenelerini iş sağlığı ve güvenliği mevzuatında belirtilen aralıklarla ve Ek-7’de verilen örneğe uygun olarak düzenlemek ve işyerinde muhafaza etmek,
    3) Sağlık sorunları nedeniyle işe devamsızlık durumlarında işe dönüş muayenesi yaparak eski işinde çalışması sakıncalı bulunanların mevcut sağlık durumlarına uygun bir işte çalıştırılmasını tavsiye etmek,
    4) Hassas risk grupları, meslek hastalığı tanısı veya şüphesi olanlar, kronik hastalığı olanlar, madde bağımlılığı olanlar, birden fazla iş kazası geçirmiş olanlar gibi işçilerin, uygun işe yerleştirilmeleri için gerekli koruyucu sağlık muayenelerini yaparak rapor düzenlemek,
    5) Bulaşıcı hastalıkların kontrolü için yayılmayı önleme ve bağışıklama çalışmaları yapmak, portör muayenelerinin yapılmasını sağlamak,
    6) Sağlık gözetimi sonuçlarına göre, bulunması halinde iş güvenliği uzmanı ile işbirliği içinde çalışma ortamının gözetimi kapsamında gerekli ölçümlerin yapılmasını önermek, ölçüm sonuçlarını değerlendirmek,
    7) Sağlık gözetimi konusunda işçileri bilgilendirmek ve onların rızasını almak, sağlık riskleri ve yapılan sağlık muayeneleri konusunda işçileri yeterli ve uygun şekilde bilgilendirmek,
    8) Gerekli laboratuar tetkikleri, radyolojik muayeneler ve portör muayenelerini yaptırmak, bulaşıcı hastalıkların kontrolünü sağlamak, bağışıklama çalışmaları yapmak, işyeri ve eklentilerinin genel hijyen şartlarını sürekli izleyip denetlemek,
    9) Yıllık çalışma planını, bulunması halinde iş güvenliği uzmanı ile işbirliği yaparak hazırlamak, işyerindeki sağlık gözetimi ile ilgili çalışmaları kaydetmek ve Ek-5’te belirtilen örneğine uygun yıllık değerlendirme raporunu hazırlayarak elektronik ortamda Bakanlığa göndermektir.

mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  11. fuunda

fuunda TÜİSAG Üyesi

Tanımlar
    Madde 4 – Bu Yönetmelikte geçen;
    a) Biyolojik etkenler: Herhangi bir enfeksiyona, alerjiye veya zehirlenmeye neden olabilen, genetik olarak değiştirilmiş olanlar da dahil mikroorganizmaları, hücre kültürlerini ve insan parazitlerini, A KİTAPÇIĞI 42 CEVAP C OLMALI YANLIŞMIYIM

12. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

SORULARA İPTAL BASVURUSU YAPARKEN YONETMELİKLERDEN ALINTI YAPIN ARKADASLAR .

Genç ve çocuk işçilerin çalıştırılması temel eğitimini sağlamış okula gitmeyen kişilerin çalışma saatleri haftada en cok kac saat olabilir diye bir soru var? cevap :35 diyor.

Çocuk Ve Genç İşçilerin Çalıştırılma Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik"Temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri günde yedi ve haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir."

Anaokulu,okul öncesi ve okula başlama yaşı sorunun cevabını değiştirmektedir net bi cevap yoktur.kişi temel eğitimi tamaladığında 14 te 15 de olabilir.

13. abuzer kadayıf

abuzer kadayıf TÜİSAG Üyesi

bu soruya itiraz için şurdan yola çıkmayı düşünüyorum. "acil durum ve ilk yardım müdehaleleri tedavi edici yöntem değilmidir?".. itirazımı bu şekilde yapmayı düşünüyorum bu soruya.

14. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

B kitapçığında zaten o şekilde. Sizin cevap anahtarınızda yanlış yazmış olabilirler mi?

15. kadir1907

kadir1907 TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR BEN Mİ YANLIŞ BİLİYORUM. LÜTFEN ŞU AŞAĞIDA Kİ SORULARA BİR YORUM ATIN HAKSIZ MIYIM .

16. montana_26

montana_26 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar lütfen b kitapçığı 87. soruya bakabilir misiniz_? şıklarda yükün elle taşınması sırasında risk oluşturmayan faktör yok gibi gözüküyor

17. hülya özayvaz

hülya özayvaz TÜİSAG Üyesi

bence de genç işçi dediği için doğru cvbın A şıkkı olması gerektiğini düşünüyorum çünkü yöneymelikte genç işçi yaş ararlığını öyle vermiş

aslanni bu yazıya teşekkür etti.
  18. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

OKSİJENLE DEPOLAMA İLE İLGİLİ ARKADAŞLAR YÖNETMELİĞİ BİR TANESİNDE SÖYLE BİR YAZI VARDI. SADECE AYNI TİP OZELLİĞİ OLAN MADDELER BİR ARADA DEPOLANABİLİR DİYE.AMA YONETMELİĞİ HATIRLAYAMADIM.

19. gzmgmsgz

gzmgmsgz TÜİSAG Üyesi

Katılıyorum..bilen birileri varsa itiraz edelim...örnek yazın lütfen..İtirazlarla ilgili son gün ne zaman?

20. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

Soruda "Yükün sahip olduğu özelliklerden dolayı" diye soruyor. Zemin bozukluğu yükün sahip olduğu özelliklerden biri değil..Bu nedenle bence bir hata yok soruda

21. cihankocyigit

cihankocyigit TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar geçmiş olsun,gerçekten çok zor bir sınavdı.ben şahsım adına çok zorlandığımı söyleyebilirim.bakanlık neyi amaçladı anlayamadım. hem yasa çıkaracağım diyip hemde bu kadar eleme yapılması mantık dışı bence.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica