18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. gzmgmsgz

gzmgmsgz TÜİSAG Üyesi

bu soru daha önceki sınav sorularında var cevabı 16 ile 18 arası olarak verilmiş daha sonradan değiştirilmiş 15 18 olacak doğru cevap

mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  2. hbartvinli

hbartvinli TÜİSAG Üyesi

Yönetmeliğinin tanımlar kısmının temelini oluşturan Genç işçi ve Çocuk işçi için belirlenen Yaş aralığı,
    Tanımlar
    Madde 4 —Bu Yönetmelikte geçen;
    Genç işçi :15 yaşını tamamlamış, ancak 18 yaşını tamamlamamış kişiyi,
    Çocuk işçi :14 yaşını bitirmiş, 15 yaşını doldurmamış ve ilköğretimini tamamlamış kişiyi,

Soruda belirtilmeden sorulmaktadır, sadece temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların diye sorulup,
    Cevap anahtarında C şıkkı doğru olarak verilmesine rağmen,
    Çalışma Süreleri ve Ara Dinlenme Süreleri
    Madde 6 —Temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri günde yedi ve haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir.
    Ancak ibaresinden sonra gelen kısım yanıtın D) 40 olması gerekir, Eğer, Ancak, ibaresinden sonra 15 yaşını tamamlamış Genç işçiler
    yazılsa idi bu durum da C) şıkkı doğru olurdu.
    Bu soruya itiraz etmeyi düşünüyorum.

kimyagerhayriye, cabir durmaz ve İSGsametK bu yazıya teşekkür etti.
  3. direnc altay

direnc altay TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar b grubu 99. soruda birim yok ve iptal edilmesi gerekiyor. osym de birimsiz bir soru iptal edildi şiklarda 80 90 100 110 diyor. ne bunlar elma mı armut mu inch mi karış mı cm mi metre mi mm mi nedir?

gurcan1903 bu yazıya teşekkür etti.
  4. gzmgmsgz

gzmgmsgz TÜİSAG Üyesi

bende sınırdayım..itiraz etmeyi düpşünüyorum.Nasıl itiraz edildiği ile ilgili bir örnek var mı sizde?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

cabir durmaz bu yazıya teşekkür etti.
  5. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

EVET COCUK İŞÇİ ÇALIŞMA SÜRESİ YANLIŞ İTİRAZ EDİN ARKADAŞLAR BEN ÇALIŞIYORUM BANKAYA PARA YATIRSAM POSTA İÇİN İZİN VERMEZLER :)

D1s bu yazıya teşekkür etti.
  6. snn

snn TÜİSAG Üyesi

uçucudan kasıt süblimleşme naftalin gibi direk gaz haline geçme..kolonya nasıl uçuyorsa oda ööle..iplerin bakımı ile alakalıda ıslatılmaz denmiyor ıslak bekletilemez diyor...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Özgür özden

Özgür özden TÜİSAG Üyesi

Bukadar insan hep aynı sorularda takılmış olmasıda ilginç ya soruyu hazırlayanlarda problem var yada bizde

8. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

Elle taşımada bütün şıklar doğru zaten itiraza gerek yok

9. can buyukelyas

can buyukelyas TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum. KKD alıcı da kontroldür

cabir durmaz ve MZENGİN bu yazıya teşekkür etti.
  10. MZENGİN

MZENGİN TÜİSAG Üyesi

Evet aynen katılıyorum. Ayrıca tüzükte verilen 85 ile 90 cm arası, cevap şıklarında 85-90 cm olarak belirtilmemiş. Bu sorunun iptali için başvuralım.

D1s bu yazıya teşekkür etti.
  11. Water

Water TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar ben sorularıma baktım şimdi 69da kaldım tam olarak tekrar tekrar baktım sorularımada 69. sınavda çelişkili cevaplar yüzünden rahat 10 sorumu değiştirmek zorunda hissettim kendimi ve şu an 69 da kaldım. iptal edilecek soru sayısı kaç olabilr? yada herhangi bir sorunun iptali için ne yapmamız gerekiyor?

12. yns27

yns27 TÜİSAG Üyesi

kesinlikle iş yeri hekimi personel seçiminde bulunmaz fikir arz edemez sadece sağlık durumuna göre cevap verebilir bu da sadece Ağr ve tehlikeli işlerde bulunmkatdır. 2 şıkta yanlış bana göre

13. metin ayan

metin ayan TÜİSAG Üyesi

cevap c zaten

14. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar hatalı sorular herkeze +1 getiriyor. KPSS ye 120 yatırıyoruz itiraza 10 20 tl koymaz başvuralım :)

15. YAŞAR SALUR

YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

a kıtapcıgı 49 soru cevaba bakın yanıcı gaz tuplerı yanıcı gaz tuplerı yangın sondurme tupu mu demek yanıcı gaz tupu farklı bır ıfade bence bu soruda yanlıs ve a 32 kesınlıkle yanlıs degerlendırmenızı rıca ederım

16. Diren2011

Diren2011 TÜİSAG Üyesi

40, 43 hariç diğerlerinin hatalı olduğuna katılıyorum.

17. yns27

yns27 TÜİSAG Üyesi

bence de itiraz edlicek diğer bir soru acil eylem planı işveren sorumluluğundadır. OSGBlerle ne alakası var.

hediye gökyürek bu yazıya teşekkür etti.
  18. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

Evet bu soru kesinlikle iptal edilmeli 15 gün insanı yanılgıya düşürüyor

cabir durmaz bu yazıya teşekkür etti.
  19. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

aynen bende itiraz ediyorum. gidip bir daha ankaraya gireceğime 67 de kaldım ya :( bu kadar hata yapılabilir mi ?
    Lütfen Kaan SAKA'nın bize bir yol göstermesini rica ediyoruz...

20. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 2 soru D şıkkı değilmi

21. forbidden

forbidden TÜİSAG Üyesi

iş sağlığı ve güvenliği tüzüğünde öyle bir madde yok eğer benim baktığım yanlış ise bilmiyorum. ayrıca bir arkadaş yönetmelikte şu şekilde demiş tam olarak cümleyi yazamayacam bulamadım çünkü '' günlük temizik yapıldıktan 15 günde bir iyice yıkanıp dezenfekte edilecektir'' şu cümleden günlük temizliği çıkarıp gerisini yazarsan malesef aynı anlamı taşımaz. ayrıca. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ 56. madde de böyle bir şey yazmıyor.
    Madde 56 – Banyo, duş yerleri ve hamamlar, evin veya dairenin bir parçası olarak planlanacak, küvetli veya küvetsiz, kurnalı veya duşlu oluşuna göre, tesisatı yapılacak, ayrıca sıcak su tertibatı bulunmayan yerlerde, uygun vasıta ile ısıtılacak bir termosifon bulundurulacaktır.
    Banyoların yakılması, ısıtılması, bakımı ve temizliği, o ev veya dairede oturan aileye aittir.
    Birlikte kullanılan duş yerleri, banyo ve hamamlar, dış etkilere ve hava şartlarına karşı, korunmuş bir halde inşa edilecek, taban, tavan ve duvarlar, neme ve sıcak suya dayanıklı şekilde yapılacak, taban, su birikmeyecek şekilde eyimli ve akıntılı olacaktır.
    İşyerlerindeki duşlar için belirtilen diğer özellikler, bunlarda da aranır.
    Bu yerlerin ısıtılması, temizliği ve bunlarla ilgili diğer hususlar ve gerekli personel, işveren tarafından sağlanacaktır.
    Birlikte kullanılan duş yerleri ile banyo ve hamamlar, işçi sayısına, her işçinin en az haftada bir banyo veya hamam yapacağına ve dinlenme sürelerine göre, yeter sayıda inşa edilecektir.
    Birlikte kullanılan duş yerleri ile banyo ve hamamlarda sıcak ve soğuk su tertibatı bulundurulacak, ihtiyaca göre, sıcaklığın ayarlanacak durumda olması sağlanacaktır.
    Kurnalı hamamlarda, birden fazla kurnalar bir arada bulunabilir. Duşların ve banyoların, bölmelere ayrılmış bir şekilde birer kişilik olması şarttır.
    Birlikte kullanılan duş yerleri banyo ve hamamlarda, genel veya özel soyunma yerleri yapılacak ve her işçiye sabun, havlu, peştemal ve benzeri yıkanma ve silinme için gerekli malzeme verilecektir.
    Havlu ve peştemallar, her kullanmadan sonra iyice yıkanıp kurutulacak, temiz bir halde bulundurulacak, uygun bir yerde veya dolapta saklanacaktır. Soyunma ve yıkanma yerlerinin temizliğinden, işveren sorumlu olduğu gibi, temiz tutulması da, yararlananların görevidir.
    Erkek ve kadın işçilerle 18 yaşından aşağı çocuk işçilerin yıkanma günü ve saatleri, ayrı ayrı düzenlenecektir.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica