18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. trkpk

trkpk TÜİSAG Üyesi

yani şimdi emniyet kemerleriyle ilgili 1150 kg a dayanıklı olmalı durumu var, çalışanın ağırlığını tartmak çok mantıklı değil bu durumda, ancak işçinin önlem almadan emniyet kemerini geçici süre sökmeside mide bulandırıyor soruda. Yalnız a şıkkında "işin durumuna göre" denmiş çalışana inisiyatif vermiş. yani cevap kesin doğru ama soruda 2 doğru cevap var diye iptal edilebilir belki

2. can buyukelyas

can buyukelyas TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum

alice, hidayet58 ve mrplayman bu yazıya teşekkür etti.
  3. Water

Water TÜİSAG Üyesi

itiraz etme prosüdürünü bi arkadaş tekrar atabilrmi

4. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

Bende aynen öyle düşünüyorum soru kalıbı eksik

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

Sadece o da değil TEMEL EĞİTİM 14 yaşında da bitebilir 15 yaşında da bitebilir bu öğrencinin anaokulu yada okul oncesi eğitim yaŞına bağlı yada sınıf tekrarına yani soru öyle bişey ki TEZ YAZILIR :)

cabir durmaz bu yazıya teşekkür etti.
  6. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

bu soruya itiraz et kardeş ankarada isen gerçekten haklısın bak etmezsen iptal etmiyorlar sınırda isen kesin et 10 lira için ağustosu bekleme daha çok harcarsın emin ol

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mrplayman bu yazıya teşekkür etti.
  7. adilkurtulus

adilkurtulus TÜİSAG Üyesi

T.C.
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    ANKARA

TARİH : 22.05.2013
    KONU : 18.05.2013 tarihinde yapılan C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınav Sorularına İtiraz

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı tarafından 18.05.2013 günü saat 10:00 da yapılan C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına katıldım.
    20.05.2013 günü sınav soru ve cevap anahtarını açıklanmış olup, incelemelerim neticesinde bazı soruların hatalı olduğunu düşünmekteyim.
    İtiraz için gerekli olan ödeme hesabınıza yapılmış olup dekont ektedir.
    Söz konusu soruların incelenerek, yapılacak değerlendirme sonucunun tarafıma bildirilmesini arz ederim.
    Saygılarımla

TC Kimlik No :
    Adı Soyadı :
    İmza :

Adres :

EKLER:
    1. Dekont
    2. İtirazlarım

İTİRAZLAR
    KİTAPÇIK TÜRÜ :

Soru ??

İtiraz Nedeni

Arkadaşlar itiraz sebeplerinizi düzgün bir dille anlatırsanız eğer sorular iptal olacaktır."Aman benim doğru yaptığım sorular iptal edilmez umarım" diyen arkadaşlarda hiç korkmasın çünkü "İptal edilen soru herkes açısından doğru olarak kabul edilir" şeklinde geçiyor.Ne kadar çok itiraz şansı o kadar çok arttırır.Sınırda kalan arkadaşlarımızı düşünmeliyiz.

ozlemozhan, Tütü ve mrplayman bu yazıya teşekkür etti.
  8. serdar bakkal

serdar bakkal TÜİSAG Üyesi

Tartışılabileceğini düşündüğüm sorular;
    A kitapçığı ; 2 - 20 - 26 - 30 - 43 - 61 - 64 - 80 - 86 - 96

Gökalp Çığırdaşman ve hlyfizik bu yazıya teşekkür etti.
  9. Water

Water TÜİSAG Üyesi

posta yoluyla itiraz edilmiyor mu

ayşegül d. bu yazıya teşekkür etti.
  10. kizilsu

kizilsu TÜİSAG Üyesi

A kitapçığının 86. sorusu doğru cevap olan D şıkkında ürüne iliştirilmelidir yerine ürü iliştirilmelidir ibaresi anlam kayması, anlaşılamama ve yanlış algı oluşturduğu için diğer şıklara yöneltme yapmaktadır.
    17 Ocak 2002 Tarihli resmi gazete
    Sayı: 24643
    "CE" Uygunluk İşaretinin Ürüne İliştirilmesine ve Kullanılmasına Dair Yönetmelik
    "CE" uygunluk işaretinin ürüne iliştirilmesine ve kullanılmasına dair genel esaslar
    3) Ürüne veya bilgi plakasına, ürünün yapısı gereği bunun mümkün olmadığı ya da istenmediği durumlarda varsa ambalajına ve ilgili teknik düzenlemenin öngörmesi halinde ürün beraberindeki belgelere iliştirilir.
    Soruda doğrudur ibaresi olduğundan dolayı B şıkkının da yanlış bir ifade olmadığını göstermektedir.

mrplayman bu yazıya teşekkür etti.
  11. serdar bakkal

serdar bakkal TÜİSAG Üyesi

Tartışılabileceğini düşündüğüm sorular;
    A kitapçığı ; 2 - 20 - 26 - 30 - 43 - 61 - 64 - 80 - 86 - 96 ne düşünüyorsunuz;?

Gökalp Çığırdaşman bu yazıya teşekkür etti.
  12. deniz61

deniz61 TÜİSAG Üyesi

a kitapcıgı 24 soru 57 soru ve CE sorusu kesın ıptal olmalı ce soru koku yanlıs 2 cevap var dogru anlamdım soru sormayı ogrenemıyorlar

cabir durmaz ve volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
  13. OZGUR78

OZGUR78 TÜİSAG Üyesi

İtiraz edecek arkadaslar olayin ilk heyecani ile suna itiraz edecem buna itiraz edecem tarzi yerine daha akilci ve sakin davranirlarsa kazancli cikarlar. Formda 22. Sayfadayiz ilk sayfalari okumadan baliklama su soru yanlis bu soru yanlis diye tekrar tekrar bos bir tartisma ortami yaratiyorlar. tartisilan sorularin bir cogunun cevabini onceki sayfalarda ben ve bazi arkadaslar yonetmelik cercevesinde verdik yonetmelikte olan acik sorulara itiraz edip ne elde edeceksiniz merak ediyorum.
    Lutfen, daha once yonetmeliklerle curutulmus sorulari es gecip diger sorulara odaklanirsaniz kazancli cikarsiniz.

kıwo55 ve mrplayman bu yazıya teşekkür etti.
  14. Y.ÖZDOĞAN

Y.ÖZDOĞAN TÜİSAG Üyesi

güzel tespit,buna bu şekilde itiraz edilirse sonuç alınabilir,ama nasıl yazcağımızı veya yazılcağın öğrenip ititraz edelim,sende bu tespitini itiraz dilekçesi vererek daha yararlı hale getirmelisin ...

15. kizilsu

kizilsu TÜİSAG Üyesi

A kitapçığının 86. sorusu doğru cevap olan D şıkkında ürüne iliştirilmelidir yerine ürü iliştirilmelidir ibaresi anlam kayması, anlaşılamama ve yanlış algı oluşturduğu için diğer şıklara yöneltme yapmaktadır.
    "CE" Uygunluk İşaretinin Ürüne İliştirilmesine ve Kullanılmasına Dair Yönetmelik
    "CE" uygunluk işaretinin ürüne iliştirilmesine ve kullanılmasına dair genel esaslar
    3) Ürüne veya bilgi plakasına, ürünün yapısı gereği bunun mümkün olmadığı ya da istenmediği durumlarda varsa ambalajına ve ilgili teknik düzenlemenin öngörmesi halinde ürün beraberindeki belgelere iliştirilir.
    Soruda doğrudur ibaresi olduğundan dolayı B şıkkının da yanlış bir ifade olmadığını göstermektedir.

16. kizilsu

kizilsu TÜİSAG Üyesi

17. kizilsu

kizilsu TÜİSAG Üyesi

18. ozlemozhan

ozlemozhan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sınava hazırlanırken ciddi anlamda çalıştım ve buna rağmen 72 doğrum var ve yine de emin olduğum sorulara itiraz ediyorum.
    Şuan için fark ettiğim yanlış sorular şunlar; isg yönetim sistemli soru yalnız IV olacak, CE sorusu yanlış iki şık doğru verilmiş, Nitrik oksit yanıcı değildir, Koruyucu krem KKD?? ilkdefa duyuyorum bunu da., pürüzlü kaygan zeminli durum çalışma tehlikeli harekettir Bu soruların iptal edilmesi gerekli bana göre.
    Bir de yanlış sorulara itirazları aramızdan biri toparlasın eğer öyle biri yoksa ben yapabilirim, toparladıktan sonra hepimiz dilekçe verirsek etkili olur diye düşünüyorum.
    Umarım hepimizin hakkında hayırlısı olur

hidayet58 bu yazıya teşekkür etti.
  19. hidayet58

hidayet58 TÜİSAG Üyesi

titreşim iştme kaybı yapmaz o olsa gerek

mekabe ve cabir durmaz bu yazıya teşekkür etti.
  20. fuunda

fuunda TÜİSAG Üyesi

İŞ EKİPMANLARINDA KULLANICILARIN DENEYİMLERİ YAZMAK ZORUNDA MI

berna61 ve alice bu yazıya teşekkür etti.
  21. Y.ÖZDOĞAN

Y.ÖZDOĞAN TÜİSAG Üyesi

BU soruya aynı bu şekilde itiraz etmek istiorum,ankara da olup ta bu soruya aynı bu şekilde itiraz etcek arkadaş varsa parasını yatıralım tek elden itiraz edilsin toplu halde !!!!!!!

ozlemozhan bu yazıya teşekkür etti.
  22. kadir1907

kadir1907 TÜİSAG Üyesi

C SINIFI UZMANLIĞI B GRUBU
    21. SORU : İŞYERİ HEKİMİ İLE İLGİLİ NEDEN BİZE SORU SORULUYOR VE İŞYERİ HEKİMİ KİMİN HANGİ İŞTE ÇALIŞACAĞINA DAİR YETKİYİ NEREDEN ALIYOR.(BENCE İPTAL EDİLMESİ GEREKİYOR.)
    29.SORU:İKİ ŞIK DOĞRU A VE D ŞIKKI. BİZE EĞİTİMDE ÖĞRETİLEN ASIL İŞVERENİN İŞYERİNDE ÇALIŞAN ŞİRKET KURUP ALT İŞVEREN OLAMAZ DİYE.(BENCE İPTAL EDİLMESİ GEREKİYOR.)
    30.SORU:İKİ ŞIK DOĞRU A VE C ŞIKKI. İKİ ŞIKTA AYNI YOLA ÇIKIYOR VE AYNI ANLAMI TAŞIYOR. (BENCE İPTAL EDİLMESİ GEREKİYOR.)
    33.SORU:İKİ ŞIK DOĞRU B VE D ŞIKKI. İSGB VE OSGB KAZA,YANGIN, DOĞAL AFETLE İLGİLİ ÖNLEMLERİ ALMAKLA YETKİLİ OLMAYABİLİR AMA BU SORUMLU VE GÖREVLİ OLDUĞU GERÇEĞİNİ DEĞİŞTİRMEZ. (BENCE İPTAL EDİLMESİ GEREKİYOR.)
    43.SORU : CEVAP A DENİLMİŞ AMA B OLMASI GEREKİYOR. GÜRÜLTÜNÜN ALICIDA KONTRÖLÜ KKD İLE OLUR.(BENCE CEVABIN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR.)
    47.SORU : ŞIKLAR FAZLACA YORUMA AÇIK BİRDEN FAZLA CEVABI VAR. (BENCE İPTAL EDİLMESİ GEREKİYOR.)
    48.SORU : BÜTÜN ŞIKLAR DOĞRU. D ŞIKKINDA KELİME OYUNU YAPILMIŞ FAKAT ANLAM OLARAK YANLIŞ BİRŞEY İFADE ETMİYOR.(BENCE İPTAL EDİLMESİ GEREKİYOR.)
    51.SORU : CEVAP D DENİLMİŞ FAKAT C OLMASI GEREKİYOR. TİTREŞİMLE İLGİLİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YAPILIRKEN SICAKLIĞIN DİKKATE ALINMASININ MANTIĞI NEDİR? (BENCE CEVABIN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR.)
    54.SORU : CEVAP A DENİLMİŞ. FAKAT BİR AYGIT KULLANACAKSAK EĞER İLK OLARAK KULLANILAN KORUYUCU DONANIMLA UYGUN OLMASINA DİKKAT EDİLİR. ÖRNEĞİN BARET İLE UYGUN OLMAYAN BİR KULAKLIK HİÇ BİR İŞE YARAMAZ.(BENCE İPTAL EDİLMESİ GEREKİYOR.)
    77.SORU : CEVAP A OLMASI GEREKİYOR.HİÇ BİR ŞEY DEĞİL BİR ÖNCEKİ SORUNUN SON ŞIKKINDA TANIMI YAPILMIŞ GENÇ İŞÇİNİN.YANİ KENDİLERİYLE ÇELİŞİYORLAR. (BENCE CEVABIN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR.)
    78.SORU : C ŞIKKI HARİÇ HEPSİ YANLIŞ. GECE ÇALIŞMASI EN GEÇ 20:00 DA DEĞİL SADECE 20:00DA BAŞLAR. YANİ 21:00 DA BAŞLARSAM ÇALIŞMAYA GECE ÇALIŞMASI SAYILMAYACAK MI ? YA DA ŞIKLARDA Kİ GİBİ GECE ÇALIŞMASI SAYILMASI İÇİN ENGEÇ 20:00 DA ÇALIŞMAYA BAŞLADIM VE EN ERKEN 06:00'DA PAYDOS ETTİM. BU ŞEKİLDE DE 7,5 SAATTEN FAZLA ÇALIŞMIŞ OLUYORUM. NERESİNDEN TUTULSA ELDE KALAN BİR SORU OLMUŞ. .(BENCE İPTAL EDİLMESİ GEREKİYOR.)
    80.SORU :CEVAP D DENİLMİŞ FAKAT B OLMASI GEREKİYOR. BEYİN FIRTINASI BİR ÖĞRETİM TEKNİĞİ DEĞİLDİR. BİR KONU ÜZERİNE BİRKAÇ KİŞİNİN KAFA YORUP FİKİR ÜRETMESİDİR. BİLGİSAYAR DESTEKLİ ÖĞRETİM İSE GRUPLA ÖĞRETİM TEKNİĞİDİR. AYNEN BİZİM İNTERNET ÜZERİNDEN ALDIĞIMIZ UZAKTAN EĞİTİM GİBİ.(BENCE CEVABIN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR.)
    93.SORU: YANLIŞ CEVAP YOKTUR. BİR GAZIN ETKİSİ, TADI, KOKUSU VE RENGİ BİLİNDİĞİNDE HER GAZIN ORTAMDAKİ VARLIĞI BELİRLENEBİLİR. MESELA SOLUNUMUMUZ GİTTİKÇE HIZLANDIĞINDA BUNUN KARBONDİOKSİT GAZININ ETKİSİ OLDUĞUNU TAHMİN EDEREK VARLIĞINI BELİRLEYEBİLİRİZ. (BENCE İPTAL EDİLMESİ GEREKİYOR.)
    96.SORU : DOĞRU CEVAP YOKTUR. KORUYUCU KREM VE MERHEMLER NE ZAMANDAN BERİ DONANIM OLARAK TABİR EDİLİYOR.(BENCE İPTAL EDİLMESİ GEREKİYOR.)
    97.SORU:BU SORU NERESİNDEN TUTULSA ELDE KALIYOR. ZATEN ÇOK TARTIŞILAN BİR SORUN BANA GÖRE CEVABI B OLARAK DEĞİŞMESİ GEREKİYOR. CEVAP DEĞİŞMİYORSA DOĞRU CEVAPTA İMLA VE KELİME HATASI VAR.GEÇEN SINAVLARDA HİGROMETRE YERİNE HİGOMETRE YAZILDIĞI İÇİN SORU İPTAL EDİLMİŞTİ. (BENCE İPTAL EDİLMESİ GEREKİYOR.)

YUKARIDA 15 ADET YANLIŞ SORU VAR. BU SORULARIN İPTALİ VE YA CEVABININ DEĞİŞMESİ ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRİR. YANLIŞ SÖYLEDİĞİM SORULAR VARSA UYARIRSANIZ SEVİNİRİM.

ArdaVardarlı bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica