18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mithat_acar

mithat_acar TÜİSAG Üyesi

titreşimin işitme kaybı ile alakası yok ki

2. baLance20

baLance20 TÜİSAG Üyesi

İtiraz etmeden önce sizlere tespit ettiğim hatalı soruları sunuyorum, şayet içlerinde hatalı olmayan soru dediğiniz varsa lütfen açıklamasıyla bildiriniz. Bir de bunların dışında da hatalı soru var diyorsanız lütfen söyleyin ortak hareket edelim.

Aşağıdakilerden hangisi işyeri hekimliği hizmetlerinin temel uygulamaları arasında değildir?
    c)İşyerlerinde iyileştirici sağlık hizmetleri sağlanması
    d)Kişilerin niteliklerine uygun işte çalışmasının sağlanması

Emniyet kemerleri ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
    a)Çıkılan yükseklikteki işin durumuna göre; çalışanın bulunduğu noktayı değiştirebilmesi için, emniyet kemeri bağlandığı sabit noktadan geçici olarak sökülebilir.
    b)Emniyet kemerlerini kullanacak kişinin vücut ağırlığı her altı ayda bir kontrol edilmeli ve gerekirse bu ağırlığa uygun yeni bir emniyet kemeri verilmelidir.

Gürültü Kontrolünde uygulanan "gürültüye maruz kalma süresini azaltmak" ne tür bir risk kontrolüdür?
    a)Gürültünün alıcıda kontrolü
    b)Planlama ile gürültü kontrolü

Daire testere tezgahlarında çalışma tablasının yerden yüksekliği aşağıdakilerden hangisi olmalıdır?

Kişisel koruyucu donanımlarda CE işaretinin iliştirilmesine ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

Birde isg yönetim sistemi sorusu var su I,III,IV yada yalnız IV lü soru ondan tam emin değilim.

3. mimner

mimner TÜİSAG Üyesi

evet aynı fikirdeyim kesinlikle iptal olmalı

kimyager ve kuranarda bu yazıya teşekkür etti.
  4. Mbas

Mbas TÜİSAG Üyesi

http://www.tse.org.tr/hizmetlerimiz burada da iliştirmek geçiyor ne yazıkki !!!

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mithat_acar

mithat_acar TÜİSAG Üyesi

bende kesinlikle katılıyorum soru iptal edileceğine de eminim

6. cutendcold

cutendcold TÜİSAG Üyesi

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/12/20121229-12.htm

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ

(29.12.2012 tarihli ve 28512 sayılı resmi gazete’de yayımlanmıştır.)

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
    İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi ile Ortak Sağlık ve Güvenlik Biriminin
    Çalışma Usul ve Esasları
    İSGB ve OSGB’lerin görev, yetki ve sorumlulukları
    MADDE 13 – (1) İSGB ve OSGB’ler, işyerlerinde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturulmasına katkıda bulunulması amacıyla;

ç) İşyerinde kaza, yangın, doğal afet ve bunun gibi acil müdahale gerektiren durumların belirlenmesi, acil durum planının hazırlanması, ilkyardım ve acil müdahale bakımından yapılması gereken uygulamaların organizasyonu ile ilgili diğer birim, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılmasından,
    sorumludurlar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

likable03 ve seytug bu yazıya teşekkür etti.
  7. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

meb'e yazılması gerekmiyormu dilekçenin soruları hazırlayan onlar

8. daktuylu

daktuylu TÜİSAG Üyesi

Tamam bu zaten tehlike li davranış durum degil

9. kuranarda

kuranarda TÜİSAG Üyesi

Peki isg yönetim sistemi sorusunda QS9000 in isg yönetim sistemi olduğunu gösteren bi kaynak bulabilir misiniz?
    Ya da CE uygunluğu sorusunda dogru cevap olan D şıkkının yanında B şıkkının neden dogru olmayacağını açıklayabilir misiniz?

10. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar kızmayın bu soruları hazırlayanlar sizin kadar teknik değil bu kadar eğitim almadıkları kesin :) bazı arkadasların yorumlarına bakıyorum ne kafa var bee :)

11. mimner

mimner TÜİSAG Üyesi

katılıyorum size kesinlikle öyle..

bilgesena ve volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
  12. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

Bakın iptallerinizi özellikle harf hatalarına ve devrik cümlelere yapmak mantıklı ayrıca dosimetre radyasyon ölçer haberi olmayan için söyleyeyim çeşidini belirtmezse eğer kesinlikle iptal olur birde gece çalışmalarında en geç en erken cümle anlamını bozuyor. ayrıca CE iliştirilmelidir cümlesi kelime hatası devrik cümle bakın ben bodrumdayım Ankarada olan arkadaşlar bu 3 soruya iptal dilekçesi yaz iptal olmazsa adam değilim gerisini bilemem ben bu 3 soruyu da doğru yaptım ama iptal olsun sınırda kalan varsa benim gibi belki onlara yarar başkalarının uğraşıda bana umarım herkes umduğunu bulur umarım.

13. juti_juti

juti_juti TÜİSAG Üyesi

hocam peki virgülden sonrak yazı nedir...

14. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

İş ekipmanlarıyla alakalı olan soru b kitapcığında 94 iş ekipmanlarının guvenliğini olumsuz ekilemez diye sormus

cevap: operatorun meslek hastalığına maruz kalması :) bu demekki iş ekipmanı meslek hastalığına yakalanınca guvenli:)

bilgesena bu yazıya teşekkür etti.
  15. Kürşat Dolayman

şık için dilekçe yazma iptal isteyin her zaman iptal ne kadar çok gelirse iptal olur

16. Engin_eer

Engin_eer TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 81 ve 28. soruda ben de aynı sizin gibi düşündüm ve yanıldım. Kesinlikle iptal edilmeli.

17. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum bir de nitrik oksit te yanıcı olmayan bir gazdır bir de o soru vardı, 2 doğru cevap oluyor onda da

bilgesena bu yazıya teşekkür etti.
  18. Kürşat Dolayman

şimdi bakın 69 alınca uzman olmuyorsun 70 alınca uzman oluyorsun biz ne iğrenç şeylerin savaşını veriyoruz arkadaş anlamadım gitti :(

Murat KOÇAK, alice, seytug ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  19. mskosen

mskosen TÜİSAG Üyesi

PARDON A KİTAPÇIĞI 8 . B KİTAPÇIĞI 27 SORULARDAN BAHSETMIŞTİM

20. oğuz58

oğuz58 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bende 147 yi aradım nasıl itiraz dilekçesi yapabiliriz elden mi getirmemiz lazım falan diye postayla gönderecekmişiz. o yüzden ben ankara'ya yakın değilim başkası itiraz etsin muhabbeti yapmayalım. Bende B kitağçığı 22,28,45,51,97 sorularına itiraz etmeyi düşünüyorum. 67 puanım var hesapladığım kadarıyla. Büyük çoğunluğumuzun 65-70 arasında olduğunu düşünüyorum. 5-6 soruyu iptal ettirebilirsek çok kişinin işine yarayacak.

cutendcold ve isgeinstein bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica