18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. semilalp

semilalp TÜİSAG Üyesi

bu soruları yabancılara hazırlattırıp türkçeye mi çevirdiler acaba,sınavdan önce A,B;C grubu çıkmış soruları çözdüm soruları anlayıp bilgi eksikliğimden cevap veremediğim oluyordu,bu sınavda soruları anlamakta güçlük çektim bu yüzden net bildiğim 5-6 soruyu yanlış işaretlemişim ,ayrıca eleme usuluyle gittiğinde geçmiş sınavlarda yanlış cvp kabak gibi ortada oluyordu bu sınavda arkadaşların söylediği gibi en az 2şık birbirine çok yakındı, o kadar uzun yolu çek gel bulmaca çöz yazıklar olsun böyle soru hazırlayana.

Murataltun123, gocmen, cigdema ve 10 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. EVREN ÖZDOĞAN

EVREN ÖZDOĞAN TÜİSAG Üyesi

K
    Kesinlikle katılıyorum kafakafaya verip bunlara ne sorarsak toplu kıyım yaparız demişler geçmiş senelerin sorularına bakınca bu düşüncemizin haklılığından kimsenin şüphesi kalmaz

3. Sercan Öztürk

Sercan Öztürk TÜİSAG Üyesi

sınav sorularına itirazın soru başına 10 tl olması da ilginç.Hem yanlış soru hazırla hemde itiraz edince soru başına 10 tl iste.Ne güzel ya...

hediye gökyürek, Barış12, miner67 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. seart

seart TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar itiraz edecekler mutlaka gittikleri kurs hocaları ile istişare edip onlardan yardım alsınlar çünkü bir çok hatalı soru var ve sağlam bir açılama ile itiraz edilmeli ki iptal edilsin yani kurs hocalarından yardım alın derim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Gokce Ukkan

Gokce Ukkan TÜİSAG Üyesi

soru cevapları yayınlanmış fakat bazı sorular aklıma takıldı. Genç işçi tanımında 16 yaş ile 18 yaş arası değilmidir. Bir insanın 15 yaşını tamamlamış olması demek o kişinin 15 yaşında olması demek .. 16 demek değil 16 yaşını tamamlayan 16 yaşında sayılır. Bu soruda o zaman 15 yaş tamamlanmış diyorsa genç işçiler 15 yaş ile 18 yaş mı oluyor? Benim sadece aklıma takıldı mevzuat nedir?

Seyidoglu60 ve Barış12 bu yazıya teşekkür etti.
  6. EVREN ÖZDOĞAN

EVREN ÖZDOĞAN TÜİSAG Üyesi

Bu işin neresinden bakarsan rant işi yani böyle bir sınava girmek için insanlar niçin tonlarda para dökmek zorunda kalıyor anlaşılır gibi değil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

feslegen55, Barış12 ve alice bu yazıya teşekkür etti.
  7. Helios

Helios TÜİSAG Üyesi

soruyu yanlış hatırlamışım

8. Sedat Türkan

Sedat Türkan TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR sınav CEVAP AHTARI YAYINLANDI.
    BENİM TESPİTLERİME GÖRE 21,22,47,51,55,87,92,97,98 VE 99 NOLU soruların kimilerinin cevap anahtarları yanlış açıklanmış veya kimilerinin iptal edilmesi gerekir.

erkut81 ve asdu bu yazıya teşekkür etti.
  9. Muammer03

Muammer03 TÜİSAG Üyesi

hangi kitapçıkda?

Benim 65 doğrum var ve çok basit şeylerde hata yapmışım.
    umudumuz iptallere kaldı, çok acı bir durum.

Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
  10. arzu akbunar

arzu akbunar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar cevapları kontrol ettim şimdi yanlışlarıma bakacağım 70 doğru çıktı tam sınırdayım yani. 70 doğru yaptığımızda sertifikayı alıyoruz değil mi? Sorular cidden çok kafa karıştırıcıydı.

Ufuk A bu yazıya teşekkür etti.
  11. zozgeshn

zozgeshn TÜİSAG Üyesi

aşağıdakilerden hangisi işyerlerinde iş güvenliğini bozan tehlikeli duruma örnektir sorusunda cevap pürüzlü ve kaygan yüzeyler olması gerekiyor!!
    işyerinin düzensizliği olarak cevap verilmiş!!!!!

12. günlüdere

günlüdere TÜİSAG Üyesi

pürüzlü ve kaygan yüzeyler demiyor, pürüzlü ve kaygan yüzeylerde ÇALIŞMA dediği için, tehlikeli durum değil tehlikeli hareket oluyor. Şahsi fikrim tabi ki.

Birkan35, seval6141, Seyidoglu60 ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. Uğur ASAN

Uğur ASAN TÜİSAG Üyesi

b kitapçığı 97. soru d seçeneğinde açık bir yazım yanlışı var, 99. soruda birimler belirtilmemiş

Fasih Fatih DEMİRTAŞ ve kimyagerhayriye bu yazıya teşekkür etti.
  14. ReDDeCK

ReDDeCK TÜİSAG Üyesi

B kitapçığında geçen 96 numaraları soru Kişisel Koruyucu Donanımların İşyerlerinde Kullanılması Hakkında Yönetmelik Kapsamında aşağıda belirtilenlerden hangisi kişisel koruyucu donanımdan sayılır
    a- Koruyucu kremler ve merhemler
    b- Acil Kurtarma servislerinin kullandıkları ekipman
    c- Kara Taşımacılığında kullanılan koruyucular
    d- Askerlerin polislerin ve diğer kamu güçlerinin giydiği ve kullandığı kişisel koruyucular

Yanıt a olarak verilmiş ancak
    polis asker ve kamu güçlerinin görev sürecinde kullandıkları miğfer kask yelek bunlarda kişisel koruyucu değilmidir?

15. Uğur ASAN

Uğur ASAN TÜİSAG Üyesi

diğer 3 seçenek tehlikeli hareket, cevap doğru iş yerinin düzensiz olması tehlikeli duruma örnektir.

16. rew2323

rew2323 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar cevapları saçma olan nerden baksanız 5-10 soru var. cevap anahtarında yanlışlık var b kitapçığında bence. çünkü cevapları çok saçma olan halat sorusu gibi sorular var.

Barış12 bu yazıya teşekkür etti.
  17. GökhanTunç

GökhanTunç TÜİSAG Üyesi

çıkmadan önce cevapları yazmıştım 68 doğru 32 yanlış var.. iptal edilmesini beklediğim 4 tane soru var.. şayet edilmezse çok yazık :(

Barış12 ve hlyfizik bu yazıya teşekkür etti.
  18. arsli

arsli TÜİSAG Üyesi

26. soruda hata var. Cevaplarda doğru cevap yok. I ve IV olması gerekmiyor mu

Kimyaciyim ve hozant bu yazıya teşekkür etti.
  19. Can Tezer

Can Tezer TÜİSAG Üyesi

Cevap anahtarı nerede yayınlandı yardımcı olursanız sevinirim...

20. günlüdere

günlüdere TÜİSAG Üyesi

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica