18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ozlemutku

ozlemutku TÜİSAG Üyesi

soru iptalinde herkesin dogru yaptığı sayılır yani siz bence garantilemişsiniz:

Tunahan FİDAN bu yazıya teşekkür etti.
  2. AKIN26

AKIN26 TÜİSAG Üyesi

kesinlikle katılıyorum

3. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu mesleği yapacaksanız birinci kural, iş güvenliği ile ilgili tüm önlemleri almak işverenin görevidir. İş kanunu Madde 77 - İşverenler işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için gerekli her türlü önlemi almak, araç ve gereçleri noksansız bulundurmak, işçiler de iş sağlığı ve güvenliği konusunda alınan her türlü önleme uymakla yükümlüdürler.

4. gencay3959

gencay3959 TÜİSAG Üyesi

hiç bir fikrim yok ucu açık olmamalı sorular net sayı olmalo yada kabul edilemeyen risk yada edilebilen net olmalı durumlarda 2 cevabın doğru olabileceği sorular çıkıyo ortaya böyle kararsız sorular olmamalıydı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

alice bu yazıya teşekkür etti.
  5. likable03

likable03 TÜİSAG Üyesi

Ankara'ya gitmeden sınava nasıl itiraz edebiliriz? 3 iş gününde ellerine ulaşması gerekiyor 2 gün kaldı ??? izlememiz gereken yollar neler ??

6. yahel

yahel TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı

47. banyo temizlik yerleri için uygun değildir

Duşlar 15 günde bir iyice yıkanıp dezenfekte edilecek

İSG tüzüğü

MADDE 40

Duşlar, normal temizlik ve bakım dışında, her 15 günde bir, iyice yıkanıp temizlenecek ve dezenfekte edilecektir.

B şıkkını doğru kılar

7. İlker POLAT

İlker POLAT TÜİSAG Üyesi

B-45. soru
    I-BS8800
    II-QS9000
    III-ISO 9000
    IV-OHSAS18001
    Yukarıdaki verilenlerden hangileri İSG yönetim sistemidir?
    cevap C-I-II-IV olarak verilmiş. QS9000 otomotiv sanayine yönelik KYS'dir. Cevap I-IV olmalı fakat şıklarda yok.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

daktuylu bu yazıya teşekkür etti.
  8. likable03

likable03 TÜİSAG Üyesi

Neyle postalıycaz bugünden sonra 2 gün kaldı. yetişirmi posta ellerine ? kabul edilirmi ?

9. Tuğbatuğba

Tuğbatuğba TÜİSAG Üyesi

bence bunlar bunca soruyla ugrascaklarına barajı 60 a dusursunler hepimiz kurtulalım.hayır o kadar cok çelişki var ki,10 sorudan fazlası yanlıs olacakda sınav ıptal edılcek dıye korkmaya basladım.yenıden Ankaraya gıtmek de var işin ucunda :) bence baraj dusurulsun :)))

juti_juti bu yazıya teşekkür etti.
  10. daktuylu

daktuylu TÜİSAG Üyesi

bu soru itiraz edilmeli arkadaşlar ,Hatalı QS9000 OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEKİ KALİTE SİSTEMİDİR İSG YÖNETİM SİSTEMİ DEĞİL BUNA KESİNLİKLE İTİRAZ ETMELİYİZ LÜTFEN CEVAP ANAHTARINDAKİ ŞIKKI CEVAPLAMIŞ OLAN ARKADAŞLARDA AYNI HASSASİYETİ GÖSTERİRLERSE BÜYÜK BİR EKİP OLARAK BU SINAVINDA ÜSTESİNDEN GELİRİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM

11. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Maruziyetin Önlenmesi veya Azaltılması
    Madde 7 — Gürültüden kaynaklanan maruziyetin önlenmesi veya azaltılması için;
    a) Teknik gelişmelere uygun önlemler alınarak gürültüye maruziyetten kaynaklanan riskler kaynağında yok edilecek veya en aza indirilecektir.
    Gürültüden kaynaklanan risklerin azaltılmasında, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin (b) bendinde belirtilen genel prensiplere uyulacak ve özellikle;
    1) Gürültüye maruziyetin daha az olduğu başka çalışma yöntemleri seçmek,
    2) Yapılan işi göz önünde bulundurarak, mümkün olan en düşük düzeyde gürültü yayan uygun iş ekipmanını seçmek,
    3) İşyerinin ve çalışılan yerlerin tasarımı ve düzenlenmesi,
    4) İşçilere, iş ekipmanını gürültüye en az maruz kalacakları doğru ve güvenli bir şekilde kullanmaları için, gerekli bilgiyi ve eğitimi vermek,
    5) Gürültüyü teknik yollarla azaltmak için;
    - Hava yoluyla yayılan gürültüyü, perdeleme, kapatma, gürültü emici örtülerle ve benzeri yöntemlerle azaltmak,
    - Yapıdan kaynaklanan gürültüyü, yalıtım ve benzeri yöntemlerle azaltmak,
    6) İşyeri, çalışma sistemleri ve iş ekipmanları için uygun bakım programlarının uygulanması,
    7) Gürültüyü azaltacak bir iş organizasyonu ile;
    - Maruziyet süresini ve gürültü düzeyini sınırlamak,
    - Yeterli dinlenme araları verilerek çalışma sürelerinin düzenlenmesi,
    gibi önlemler alınacaktır.

Yazdığım 5 sorunun yazımı için yardımcı olurum demiştim. Bu konuda azıcık işletme yönetimi bilgisi olan birinin yazacağı dilekce yeterlidir. herhalde yukarıdaki bold kısım yeterlidir.

umutist bu yazıya teşekkür etti.
  12. wowozange

wowozange TÜİSAG Üyesi

endüstüriyel hijyen diye bilim dalımı var

13. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

internet bankacılığından yatırabiliyor muyuz parayı?
    ben yapamadım ? dilekçem hazırda

14. hasso basso

hasso basso TÜİSAG Üyesi

arkadas o kadar aday bı su soruya cvp veremedıya tebrıkler.....

15. hasanyrt1984

hasanyrt1984 TÜİSAG Üyesi

İTİRAZ DİLEKÇELERİ BİRBİRİNİN KOPYASI OLMASIN BENCE;
    A KİTAPÇIĞI 24. SORU (GÜRÜLTÜNÜN ALICIDA KONTROLÜ-PLANLAMA İLE GÜRÜLTÜ KONTROLÜ)
    43. SORU (ENDÜSTRİYEL HİJYEN SORUSU)
    83. SORU (İŞÇİNİN MESLEK HASTALIĞI NE, ADAM İŞİTME DUYUSUNU YİTİRDİ DİYELİM TEHLİKESİ YOKMU)
    86. SORU (CE SORUSU SKANDAL KESİN İPTAL) CE ÜRÜNE İLİŞTİRİLEMEDİĞİ DURUMDA ÜRÜNÜN BELGELERİNE İLİŞTİRİLİR YAZIYOR.
    BU 4 SORU ÇOK SAÇMA, OHSAS SORUSUDA YANLIŞ DİYEN ARKADAŞLAR VAR,
    YUKARIDAKI 4 SORUNUNDA İPTAL OLMASI ICIN BASVURU YAPACAM, IPTAL OLMAZ-SORU DOĞRU DEDIGIZ VARSA PARAM YANMASIN, PAYLAŞIN LUTFEN

baLance20 bu yazıya teşekkür etti.
  16. FAZIL KARAKÜP

FAZIL KARAKÜP TÜİSAG Üyesi

birisi etkin diyor, diğeri sınır

17. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

3 gün demiyor telefondaki kız 10 gün diyor kardeş sende arıyabilr ve teyid edebilirsin 147 kolay gelsn

18. erkan erçetin

erkan erçetin TÜİSAG Üyesi

sınır değer ve etkin değer kavramlarını karıştırmışsın hatalı değil bende hatalı yapmışım ancak cevap anahtarı doğru

19. ibocan1978

ibocan1978 TÜİSAG Üyesi

Kesınlıkle haklısınız sorular celıskılı cevaplar ıcerıyordu ve bazı soruları anlamak gercekten cok zordu bende a kıtapçıgı soru 9,10,24 e itiraz edeceğim ayrıca 88 ve 2 numaralı sorunun iptal edileceğini 26 numaralı sorunun ıse cevabının değişeceğini dusunuyorum

20. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

ben yarın yolluyorum onunla ilgili dilekçemi kardeş bak kesin iptal olacak bir soru o sizde yollatın sizden ricm

21. alper akpunar

alper akpunar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar B kitapçığı 43, 45, 55, 77, 86, 97 numaralı sorulara itiraz dilekçemi gönderdim.. kimler dilekçelerini postaya verdi APS ile???

ibrahimabdulkadir bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica