18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

ya 3 gün nerden çıktı hangi yalancı salladı bilmiyorum ama 147 arayın 10 gün süresi var korkmayın

2. alper akpunar

alper akpunar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ortak itiraz sorularınızı yazın ve dilekçelerinizi hazır hale getirip ziraat bankasına ücreti yatırıp yazın postanelere gidin en hızlı şekilde (APs gibi) gönderin saygılar.. böyle saçma sınava hep beraber dalalım..

gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
  3. aybü

aybü TÜİSAG Üyesi

a kitpcığı 26-32-36 sorular kesinlikle iptal edilmeli

4. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

ne hale geldik dimi :D hey allahım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

ohsas ,daire testere ve 15 günde bir dezenfekte edilecektir 3 soruya itiraz ettim bu 3 kesin iptal

6. Burcu84

Burcu84 TÜİSAG Üyesi

tehlikeli durumdan bahsediyo soruda tehlikeli hareketten değil..
    tehlikeli durum işyerinin düzensizliğidir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ua2000

ua2000 TÜİSAG Üyesi

Sonuç ben de 82 ama çok saçma ve gereksiz bir sınav olmuş... Gerçeği yansıtmıyor... Soruların dilbilgisi ile yakından alakası yok.. Yabancı dilden çeviri gibi

8. İlker POLAT

İlker POLAT TÜİSAG Üyesi

9 iptal olsun bizim olsun:)

9. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

kesinlikle değer bence bende edecem ama lütfen arkadaşlar birlik olalım emeklerimiz var sonuçta kimse itiraz etmeyi ertelemesin ve ellerinden geldikçe en erken şekilde gönderelim itiraz etmezsek onlar da hatalaı olsalar bile hatalı saymazlar.

10. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

EK-II
    KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM LİSTESİ
    CİLT KORUYUCULARI
    - Koruyucu kremler / merhemler

11. mertuzman

mertuzman TÜİSAG Üyesi

VIII. CİLT KORUYUCULARI :
     Koruyucu kremler / merhemler

çasgem notlardan alıntıdır

12. kerem0634

kerem0634 TÜİSAG Üyesi

Prüzlü ve kaygan zeminlerde çalışma nedir Burcu Aktn? Öğrenebilir miyim?

13. mehmetkoc

mehmetkoc TÜİSAG Üyesi

:)))) çok güldüm walla İLKER hocam . Benim de tek korkum sınavın iptal olması. Bidaha sınavla mınavla uğraşamam walla. Ama , sınavın iptal olması demek Bakanlığın karizmasının çizilmesi olur o yüzden iptal olmasssss.. merak etme :))))

14. Pınar Can Kaya

Pınar Can Kaya TÜİSAG Üyesi

http://ahmetsertkan.blogspot.com/2008/09/yksek-basinli-tplerin-depolanmasi-ve.html sitesinde "kaynak ve kesme işlemleri çok farklı koşullar altında kat seviyesinden yüksek çok çeşitli yerlerde (fabrikalarda, uzay kafesi konstrüksiyonlarında, çukurlarda, teknelerde, madenlerde, tanklarda v.b.) yapılmaktadır. Bu tarz yerlerde kaynak ve kesme işlemleri yapılırken çalışanın meşgul edilmemesi ve çalışan kişinin işine konsantre olarak değişen şartlara göre pozisyonunu iyi ayarlaması, özel işler için uygun ve doğru yerleştirilmiş ekipmanlar kullanması, çalışan kişinin dengesini bozacak veya görüşünü engelleyecek şeyler taşımaması, çalışanların birbirlerine el kol şakaları yapmaması, çalışan kişi için tüm güvenlik önlemlerinin alınması, çalışma yerinin temiz ve düzenli olması ve çalışanın gereksiz riskler almaması gerekir. " diye yazıyor ama hangi yönetmelikten alıntı bilmiyorum.

15. FAZIL KARAKÜP

FAZIL KARAKÜP TÜİSAG Üyesi

A KİTAPÇIĞI
    18.SORU Titreşim-İşitme Kaybı (Tireşim İşitme Kaybına neden olur ve önlem alınması gerekir.)
    GÜRÜLTÜDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ
    Gürültünün etkilerinden korunmada kullanılacak yöntemleri üç ana başlık altında toplayabiliriz.

• Teknik Koruyucu Önlemler:

1. Teknik koruyucu önlemleri Tasarım Yöntemleri ve Kişisel Önlemler olarak iki başlık altında toplanabilir.
    1. Tasarım Yöntemi:
    1. Mücadelede en önemli adımdır.Gürültüyü kaynağında azaltmak en önemli yoldur. Amacı gürültünün kaynağında ve ses enerjisinin yayıldığı yolda gürültüyü azaltmak için alınan koruyucu önlemlerdir.
    _ İş yeri kuruluş planlarında üretim prosesine göre makine ve tezgah yerleşiminin düzenlemesi ilk adımdır.
    _ Makine ve tezgah seçiminde daima daha az gürültü yayacak son teknolojik ürünlerin seçimine önem vermek,
    _ Çok gürültü çıkaran makine ve tezgahların çalışma ortamından ayrı yalıtılmış bölümlere alınması,
    _ Çalışma alanındaki taban döşemesinin sesi emecek malzemeden yapılması,
    _ Makine ve tezgahların bakımlarının düzenli aralıklarda yapılarak çıkardıkları gürültü düzeyinin azaltılması,
    _ Sesin havada yayılmasını önlemek için İş yerinde olanaklar ölçüsünde ses emici malzemeler kullanılması,
    _ Titreşen parçaların dış yüzey alanlarının azaltılması,
    _ Titreşen cisimlerin yanında geniş yüzeylerden kaçınmak (geniş yüzeyler rezonansa geçerek orijinal kaynaktan daha çok gürültü oluştururlar),
    _ Gürültü çıkaran işlemi daha az gürültülü işlemle değiştirmek
    _ Gürültü kaynağı ve ona maruz kalan kişi arasındaki uzaklığı artırmalı
    b)Kişisel Koruyucu Önlemler
    Bu tip koruyucu önlemler gürültüde çalışan insanların gürültüden korunabilmesi için geliştirilen kulak tıkaçlarını ve kulaklıkları kapsamaktadır.Yani gürültüyü gürültüye maruz kalan kişide engellemektir.
    _ Gürültüye maruz kalan kişiyi tecrit (ayırmak) etmek,
    _ Kişisel koruyucu kullanmak,

16. bumerang_57400

bumerang_57400 TÜİSAG Üyesi

Ya arkadaslar itiraz dilekçesi ornek varmi elinizde veya link...

17. serdar incirci

serdar incirci TÜİSAG Üyesi

bende a kitapçığı 2,9,24,80.ci sorulara yarın itiraz ediyorum

cabir durmaz bu yazıya teşekkür etti.
  18. özgürsarı

özgürsarı TÜİSAG Üyesi

19. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

bencede birlik olalım ,,ce li soru kesinlikle hatalı ürünü iliştirilmelidir anlatım bozukluğu var..kesin iptal olacak sorulardan biridir........

20. ua2000

ua2000 TÜİSAG Üyesi

15 günde dezenfekte, daire testere, planlama ile gürültünün kontrolü,CE sorusu , titreşim-işitme kaybı. Bu sorular şaibeli bazıları iptal olmalı ya da cevapları değişmeli

21. Necat eryılmaz

Necat eryılmaz TÜİSAG Üyesi

evet belirttiğiniz sorular çelişkili keşke iptal edilse ama pek ümidim yok.
    bunlardan CE ve testere sorusu kesin iptal olmalı ama gene de o zaman 69 da kalıyorum.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica