18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. İlker POLAT

İlker POLAT TÜİSAG Üyesi

:) bencede olmaz. 24 Aralık 2011 sınavı da epey sıkıntılıydı ama 7 soru iptal oldu. dediğin gibi sınav iptali karizma çizer. benim için sorun yok Ankaralıyım. Ankara dışından gelen arkadaşlara yazık olur kolay değil..

mehmet _86 bu yazıya teşekkür etti.
  2. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

ohsas 18001 li soruda itiraz istiyor ve emniyet kemeride

3. Mehmet ÖZKAN

Mehmet ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 4.sorunun da cevabı yanlış bence cevap endüstriyel hijyen olmalıydı.
    29.sorununda cevap şıkkı yanlış bence cevap B şıkkı olmalı.:düşünceli:

4. mehmetay

mehmetay TÜİSAG Üyesi

A grubu 20-21-26-43-85-86 bu sorulara itiraz etmek istiyorum. Bu sorulara veya bazılarına itiraz edicek arkadaşlar var ise yazdıkları itiraz dilekçelerini paylaşabilirler mi? Ortak bir dil konuşmak açısından faydalı olacağını düşünüyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. FAZIL KARAKÜP

FAZIL KARAKÜP TÜİSAG Üyesi

A KİTAPÇIĞI 67.SORU
    KIRMIZI RENK GÜVENLİK RENGİ OLARAK

Dur, kapat, düzeneği acil durdur, tahliye et OLARAK KULLANILIR. Dolayısı ile Zorunluluk anlamına gelmez mi. Acil Durdur bir emir, bir zorunluluk ifade eder.
    cevap: c şıkkı da olabilir.

mehmet _86 bu yazıya teşekkür etti.
  6. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

birde gürültülü soru hadi oda benden olsun iptal ettim gitti,,,,,,,,,heralde bu soruları hazırlayanlar gece uykusuz kalmışlar,=);

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

ohsas testere sorusu ve banyolarda 15 günde bir temizlik madde 40 3 soruyu ben itirazda bulundum

8. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

illaki iptal olcak soru var geçmişten ilham alalım her sınavda iptal ettikleri sorular var eğer aynı sorular üzerinde karar kılarsak neden olmasın iptal bu sayede bir sürü arkadaşımız sınavı geçmiş olcak

9. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar üniversite sınavında böyle sorun olmamıştı bu nasıl bir sınav böyle

10. atila ünal

atila ünal TÜİSAG Üyesi

C Sınıfı 95. soru D Şıkkında D)16 yaşını doldurmuş fakat 18 yaşını bitirmemiş genç işçilerin çalışabileceği ağır ve tehlikeli işler
    aynı sınavın 96. sorusu: genç işçi tanımı nda yer alan yaş sınırlamaları hangi şıkta doğru:
    cevap;B şıkkı: 15 yaşını tamamlamış ,18 yaşını tamamlamamış
    ard arda gelen 2 sorudaki ifadeler çeldirici değilmi?

11. Burcu84

Burcu84 TÜİSAG Üyesi

diyorsunuz işte pürüzlü ve kaygan zeminde çalışma .... işçinin çalışması hareket yani durum değil...
    "pürüzlü ve kaygan zemin" deseydi evet tehlikeli durum olurdu

12. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

emniyet kemeri sorusunda da haklısınız a şıkkında anlatımda eksiklik var

13. ibrdogan

ibrdogan TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar b-37 soruda tehlike risk eslestirmeleri istenilmis zaten arkadaslarin birisi titresim isitme kaybini aciklamis ki kaynagi yonetmelik mi bilmiyorum ayrica c) yetersiz aydinlatma-is kazasi eslestirmesindeki is kazasi cok genis bi kavram degil mi. Nasil sorular sormuslar biz biraz edebiyat calissak bu hallere dusmeyecekmisiz heralde... enteresan

14. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

denizim et itirazını sakın vazgeçme neticede bu soruları hazırlayanlarda hatasız değil ,,,elbette bu yazdıklarımız onlara ulaşacak ,,kendileri otursunlar tekrar okusunlar bak gör anlayacaklar

15. alper akpunar

alper akpunar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar B kitapçığı 43, 45, 51,55, 86, 97 numaralı sorulara itiraz edeceğim..

Ekli Dosyalar:

mehmet _86 ve bumerang_57400 bu yazıya teşekkür etti.
  16. mehmetkoc

mehmetkoc TÜİSAG Üyesi

DEĞERLİ ARKADAŞLAR , ATLADIĞINIZ BİR DURUMU BURADAN SİZLERE İLETMEK İSTİYORUM. BAZI SORULARIN HATALI OLMASI BİLEREK YAPILAN BİR DURUM DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BURADA Kİ AMAÇ HERKESİN SINAVI KAZANMASIDIR. 7-8 SORU İPTAL EDİLEREK BİZLERE BONUS VERİLMİŞ OLACAKTIR. HİÇ KİMSE UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN. ANÇAK , SEN GİDER 50-60 DOĞRU YAPARSAN YAPACAK BİR ŞEY YOK. BENCE BURADA 62-69 DOĞRUSU OLANLAR SINAVI GEÇEÇEKTİR. HER ŞEY GÖNLÜMÜZE GÖRE OLSUN.

Bayman, gencay3959, alice ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
  17. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

yav birde banyoları biz evde hergün temizliyoruz 15 günde olurmu canım saçmalığa bak olmazki bu sorudada var bir problem ,,,bu soruyu hazırlayan heralde 15 günde bir banyo yapıyor ;=)

baLance20, cabir durmaz ve alper akpunar bu yazıya teşekkür etti.
  18. irah koç

irah koç TÜİSAG Üyesi

mirrr bu yazıya teşekkür etti.
  19. yahel

yahel TÜİSAG Üyesi

Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.
    sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

20. irah koç

irah koç TÜİSAG Üyesi

Ekli Dosyalar:

bumerang_57400 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica