18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. özgürsarı

özgürsarı TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

Öncelikle soru tartışmalarının yeterince dallanıp budaklandığını düşünüyorum. Sanırım herkes hatalı sorularla ilgi yeterince aydınlanmıştır. Artık resmi itiraz aşamasına gelinmelidir ki itiraz için az bir süre kalmıştır.

* Ben yapacağım itirazla ilgi dilekçemi hazırladım ve ekledim herkes vereceği dilekçeyi eklerse itiraz süreci daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
    * Bence ne kadar çok itiraz olursa o kadar dikkat çekici ve etkili olur. Bu sebepten grup halinde değilde herkes bireysel başvurursa daha iyi olur gibi. Bir kişinin 100 soruya itiraz etmesinden 100 kişinin 4-5 soruya itiraz etmesi daha etkili olur.
    * Ankara'da yerleşik olan arkadaşlar iletişim bilgilerini burada paylaşırlarsa diğer arkadaşlara yardımcı olabilirler sanırım

Lütfen daha fazla soru tartışması olmasın forum çorba oldu...

Ekli Dosyalar:

mrplayman, cabir durmaz ve mertuzman bu yazıya teşekkür etti.
  2. sedini31

sedini31 TÜİSAG Üyesi

24 Aralık 2011 tarihli sınavla ilgili duyuru.
    24 Aralık 2011 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı sonucunda soruları hazırlayan öğretim üyelerince oluşturulan eğitim ve sınav komisyonu, adaylardan gelen itirazları değerlendirmiş ve aşağıdaki kararlar alınmıştır.
    İŞYERİ HEKİMLİĞİ:
    A kitapçığında 53 nolu sorunun iptali.
    B kitapçığında 78 nolu sorunun iptali.
    A kitapçığında 51 nolu sorunun cevap şıkkının (b) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 76 nolu sorunun cevap şıkkının (b) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığında 4, 32, 34, 40, 58, 72 ve 97 nolu soruların iptali.
    B kitapçığında 5, 7, 13, 31, 45, 70 ve 77 nolu soruların iptali.
    A kitapçığında 29 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    A kitapçığında 94 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (b) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 2 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 67 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (b) olarak düzeltilmesi.
    B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığında 60 nolu sorunun iptali.
    B kitapçığında 37 nolu sorunun iptali.
    A kitapçığında 93 nolu sorunun cevap şıkkının (b) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 11 nolu sorunun cevap şıkkının (b) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığında 71 ve 99 nolu soruların iptali.
    B kitapçığında 47 ve 84 nolu soruların iptali.
    A kitapçığında 26 nolu sorunun cevap şıkkının (d) yerine (b) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 2 nolu sorunun cevap şıkkının (d) yerine (b) olarak düzeltilmesi.
    Değerlendirme bu karara göre yapılacak ve sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığınca daha önce belirtilen tarihte ilan edilecektir.
    Usulüne uygun yapılan itirazlar ayrıca kişilere resmi yazıyla da bildirilmiştir.

alper akpunar bu yazıya teşekkür etti.
  3. gozlemci

gozlemci Guest

Kimler itiraz dilekçesini hazırladı?
    Yani konuşurken icraat yapan kimler var ?

4. sedini31

sedini31 TÜİSAG Üyesi

inşallah buna benzer bir durum olur kafayı bu yasta bu sınavla bozdum yemeden ıcmeden kesıldım tam sınırlardayım hatırladığım kadarıyla 68 tane netım var 7 -8 sorunun cevabında ne cevap verdım hatırlamıyorum cunklu 2 sık arasında kaldım ve sınavı erken bıtırdım dıye bı cogunun cevabını degıstırdım bır an once ne olucaksa olsunda bu stresten kurtulayım herkese allah yardım etsın...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

figen1903, hlyfizik ve gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
  5. özgürsarı

özgürsarı TÜİSAG Üyesi

Ekli Dosyalar:

gozlemci bu yazıya teşekkür etti.
  6. furkanmani

furkanmani TÜİSAG Üyesi

69 ile sınırda kaldım... Yarın erkenden dilekçe vereceğim...
    B grubu 33. soru (OSGB görev yetki ve sorumlulukları)
    43. soru(gürültünün planlama ile kontrolü)
    45. soru (QS9000 İSG yönetim sistemi sorusu)

Forumda önceki sayfalarda bulduğum 33.soru ya itirazın dayanağı http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/12/20121229-12.htm linkinde tamamen belirtilmiştir... ( 4.Bölüm Madde 13. (4) )

43. ve 45. in dayanaklarından tam tatmin olmadım...bu konuda bir dayanak sunarsanız onları da dilekçeme yazacağım...hatam varsa düzeltin...kolay gelsin...

7. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

her gün temizlik yapılır 15 gün bir genel temizlik dezenfekte diyor tüzük madde 40 ama 15 günde bir dezenfekte derse bu da yanlış olarak kabul edilir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

8. mehmetkoc

mehmetkoc TÜİSAG Üyesi

Üzümünü ye , bağını sorma arkadaşım . geçmişte hep böyle olmamışmıdır bir bak geriye . bu yıl daha çok olacak. çünkü acil uzmana ihtiyaç var. Ukalalık olmasın ama , malesef bizim mühendis camiası pek tembel. kardeşim çalışın geçin şu sınavı , çok da zor bir sınav değildi açıkcası..

Bayman bu yazıya teşekkür etti.
  9. sedini31

sedini31 TÜİSAG Üyesi

abi bendede aynısı 8 yıldır kalıte sıstemlerı uzerıne danışmanlık yapıyorum ve 2 soruda kesınlıkle yanlış yanı ce ıle ılgılı1 den fazla doğru cevap var ohsas sorusuda yanlış

gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
  10. gozlemci

gozlemci Guest

Hocam her soru için 10 Tl yaztırmanız gerekiyor bilginiz var mı?

11. alper akpunar

alper akpunar TÜİSAG Üyesi

ben B kitapçığı 43, 45, 51, 55, 86, 97 numaralı sorulara itiraz edecem saygılar..

Ekli Dosyalar:

gozlemci bu yazıya teşekkür etti.
  12. seko21

seko21 TÜİSAG Üyesi

Sağlık Kuralları Bakımından Günde Ancak Yedibuçuk Saat veya
    Daha Az Çalışılması Gereken İşler Hakkında Yönetmelik

montaj işleri yok iptal edilmesil lazım başvuran olursa

13. gozlemci

gozlemci Guest

Bende öye yazacaktım ayrı ayrı yazdım.Bunları sizin gibi birleştirsem 3 soruya itiraz edeceğim.30 tl makbuz koysam bunlar 3 soru ile de ilgilenir mi?

14. mavore

mavore TÜİSAG Üyesi

İtiraz dilekçem hazır yarın dilekçemi ileteceğim lütfen duyarlı olalım..

15. serdar incirci

serdar incirci TÜİSAG Üyesi

Alper kardeş senin itiraz dilekçen boş görünüyor

16. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

sayın baran bey ben o soruyu doğru yaptım anlayın artık ,,,soruların saçmalığını vurgulamaya çalışıyorum okey

17. tanerb

tanerb TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar A kitapçığı86. Bkitapçığı97. sorularda yazım yanlışı var 'CE işareti; boyutları uygun olduğu takdirde ürünü iliştirmelidir.' hem yazım yanlışı var hemde anlatım bozuk.Bence iptal edilmeli çünkü sorunun ne anlatmak istediği açık değil.

18. seytug

seytug TÜİSAG Üyesi

benim ofis programım yok bilg. format yemişti beceripte indiremedim çok sinirliyim yarın eşimin işyerinden hazırlayacam
    :( izmitten ankaraya bir günde gider mi ki...

19. tanerb

tanerb TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar A kitapçığı86. Bkitapçığı97. sorularda yazım yanlışı var 'CE işareti; boyutları uygun olduğu takdirde ürünü iliştirilmelidir.' hem yazım yanlışı var hemde anlatım bozuk.Bence iptal edilmeli çünkü sorunun ne anlatmak istediği açık değil.

gencay3959 ve Fatma Zilşan bu yazıya teşekkür etti.
  20. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

bencede montajlı soru yanlış ,,soruda cümle düşüklüğü var ,,

21. özgürsarı

özgürsarı TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar dilekçeleri lütfen paylaşalım. Birde Ankara'daki itiraz edecek arkadaşlar Ankara dışındaki arkadaşlara yardımcı olmaya çalışalım. Bu iğrenç ötesi dil bilgisi fakiri sınava herkesin itiraz etmesini sağlayalım...

gencay3959 ve alice bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica